Klimatyzator przenośny najlepszy
Klimatyzator przenośny

Jaki klimatyzator przenośny wybrać? - Ranking 2023

W poniższej tabeli znajduje się Ranking najlepszych produktów w kategorii Jaki klimatyzator przenośny wybrać?. Ranking TOP 5 jest aktualizowany każdego dnia i pochodzi z serwisu Skąpiec.pl.

Jaki klimatyzator przenośny wybrać? - Ranking Producent Cena
1.
Klimatyzacja Postojowa Sprężarkowa 12V Aisberg
blankAktualna Cena
2.
LG Deluxe DC18RQ 5,0 kW
blankAktualna Cena
3.
Blaupunkt Klimatyzator przenośny Moby Blue S 09E 2,6 kW
blankAktualna Cena
4.
Fral FSC 25
blankAktualna Cena
5.
AREA COOLING SOLUTIONS Agregat skraplający BASICLine E26B03
blankAktualna Cena

Wszyscy z utęsknieniem czekamy na lato i wyższe temperatury, a gdy pogoda na dobre się rozkręci, szukamy sposobów, by skutecznie się schłodzić. Kiedy lody i zimne napoje nie przynoszą już ulgi, czas sięgnąć po konkretniejsze rozwiązanie. Z pomocą przychodzi klimatyzator przenośny. Tylko jak wybrać odpowiedni model?

Klimatyzator przenośny powinien być przede wszystkim nieduży, aby bez trudu można go przestawić. Ważne, aby dostosować parametry urządzenia do własnych potrzeb. Jak to zrobić? Podpowiadamy, jak wybrać odpowiedni i dobry klimatyzator przenośny.

Klimatyzator przenośny – co warto wiedzieć przed zakupem?

Klimatyzator przenośny to bardzo wygodne rozwiązanie, które nie wymaga zakładania skomplikowanej instalacji. Ważne jednak, by urządzenie dobrać właściwie. Należy wziąć pod uwagę wielkość pomieszczenia, które chcemy ochłodzić. Przyjmuje się, że na jeden metr sześcienny potrzeba mocy na poziomie 45 W. Jeśli klimatyzator będzie znajdował się w pomieszczeniu, w którym przebywa większa liczba osób, warto dołożyć około 20% mocy. Większa moc przyda się również, jeśli pomieszczenie jest mocno nasłonecznione. Alergicy powinni zainwestować w sprzęt wyposażony w specjalne filtry. Warto dodać, że klimatyzator może również dogrzewać pomieszczenie w chłodniejsze dni. Należy jednak wybrać urządzenie z pompą ciepła.

Bardzo ważne jest, aby regularnie, raz w roku, serwisować klimatyzator – wyczyścić, odgrzybić i uzupełnić czynnik chłodzący. W innym razie urządzenie może stać się groźne dla zdrowia.

Rodzaje klimatyzatorów przenośnych

Oferta przenośnych klimatyzatorów jest całkiem bogata. W ofercie znajdziemy kilka rodzajów urządzeń. Dzielimy je między innymi ze względu na zastosowaną technologię:

 • Klimatyzator przenośny na czynnik chłodniczy – najpopularniejszy rodzaj urządzenia. Jego działanie oparte jest na chemiczno-fizycznych właściwościach rozmaitych gazów. Przez długi czas stosowano freon, jednak niekorzystnie wpływał on na środowisko. Obecnie spotkamy się z dwoma mieszankami, zwanymi czynnikami chłodzącymi – R407C i R410A. W ofercie spotkamy klimatyzatory na czynnik chłodzący:
  1. Jednoczęściowe – niewielkie, poręczne urządzenia, łatwe w użytkowaniu. Wystarczy zamontować specjalną rurę , która będzie odprowadzać gorące powietrze i możemy chłodzić pomieszczenie. Część modeli posiada dwie rury, co powoduje, że znacznie szybciej chłodzą mieszkanie. Tego rodzaju klimatyzatory łatwo przestawić. Nie wymagają wystawienia żadnych dodatkowych elementów na balkon czy za okno.
  2. Dwuczęściowe (dzielone) – przypominają nieco urządzenia stacjonarne. Składają się z dwóch części. Jedną umieszcza się na zewnątrz mieszkania, a drugą wewnątrz. Są bardziej wydajne, ale również droższe, a przy tym trudniej je przestawić.
 • Klimatyzer przenośny ewaporacyjny – inaczej zwany klimatorem. To dość ekologiczne rozwiązanie. W tego rodzaju urządzeniu do chłodzenia powietrza wykorzystywana jest zimna woda (można do niej dorzucić kostki lodu). Klimatory dodatkowo nawilżają powietrze. Wewnątrz urządzenia umieszczona jest specjalna nawilżona tkanina, przez którą przechodzi powietrze, które następnie jest wydmuchiwane na zewnątrz. W ofercie znajdziemy niewielkie klimatory, które są stosunkowo mało wydajne oraz większe urządzenia, które bez trudu ochłodzą mieszkanie. Trzeba jednak dodać, że duże klimatory to spory wydatek.

Na rynku znajdziemy również klimatyzatory z tak zwaną pompą cieplną, które w sezonie zimowym dogrzeją mieszkanie.

Klimatyzator przenośny – na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Podczas wyboru odpowiedniego klimatyzatora z czynnikiem chłodzącym warto zwrócić uwagę na kilka podstawowych parametrów:

 • Klimatyzator przenośny – moc chłodnicza/grzewcza – w ofercie znajdziemy klimatyzatory przenośne z mocą chłodniczą od 2 kW do 4 kW. Moc grzewcza natomiast oscyluje w granicach 4,5 kW. Aby właściwie dobrać moc klimatyzatora do pomieszczenia, które będzie chłodził, trzeba znać jego kubaturę. Jak ją obliczyć? Wystarczy pomnożyć wysokość pokoju oraz jego powierzchnię. Dzięki temu otrzymamy wynik wyrażony w metrach sześciennych. Na każdy metr sześcienny potrzeba 45 W mocy (1 kW = 1000 W).
 • Klimatyzator przenośny – przepływ powietrza – klimatyzator z wyższą wartością szybciej ochłodzi pomieszczenie i będzie wydajniejszy. Przepływ powietrza wyrażany jest w m3/h.
 • Klimatyzator przenośny – czynnik chłodzący – do wyboru mamy dwa rodzaje: R407C oraz R410A. Pierwszy jet mieszanką trzech gazów. Uważany jest za mniej wydajny, ale za to jest tańszy. Drugi to połączenie dwóch gazów. R410C jest bardziej wydajny, a przy tym również mniej szkodliwy dla środowiska.
 • Klimatyzator przenośny – poziom hałasu – to bardzo ważny czynnik. Latem urządzenie będzie włączone niemal cały czas. Jeśli chcemy dbać o swoje zdrowie, wybierzmy cichy model. Dobrej jakości, cichy klimatyzator przenośny emituje hałas na poziomie ok. 30 dB, tańsze, słabszej jakości urządzenie natomiast – około 60 dB.
 • Klimatyzator przenośny – klasa energetyczna – jeśli zależy nam na ograniczeniu zużycia energii, wybierzmy model o wysokiej klasie energetycznej. Określa ona stosunek wytworzonego chłodu, ewentualnie ciepła, do pobranej energii. Im wyższy wskaźnik EER, tym lepsza klasa energetyczna. W ofercie znajdziemy urządzenia o klasie energetycznej od A (najwyższa) do G (najniższa).
 • Klimatyzator przenośny – zakres temperatury – większość klimatyzatorów przenośnych oferuje zakres temperatur od 18 do 32 stopni Celsjusza.
 • Klimatyzator przenośny – prędkość wentylatora – w nowszych modelach regulowana automatycznie, w starszych – ręcznie. W większości dostępnych na rynku urządzeń znajdziemy trzy prędkości wentylatora.

Klimatyzator przenośny – wyposażenie

Aby cieszyć się łatwym i wygodnym użytkowaniem urządzenia, sprawdź jego wyposażenie. Dobrej jakości klimatyzator przenośny posiada:

 • Pilot – najlepiej na podczerwień. Dzięki niemu nie będziesz musiał wstawać z kanapy, by zmienić temperaturę.
 • Termostat elektroniczny – jego zadaniem jest utrzymanie optymalnej temperatury. W razie potrzeby włącza lub wyłącza urządzenie.
 • Programator czasowy – umożliwia zaprogramowanie działania klimatyzatora, na przykład mocniejsze działanie w ciągu dnia, słabsze w nocy.
 • Wyświetlacz LCD – panel sterowania z wyświetlaczem LCD wskaże ustawioną temperaturę.
 • Kółka – umożliwią szybkie i łatwe przestawienie urządzenia.

Klimatyzator przenośny – dodatkowe funkcje

Część dostępnych na rynku modeli obok chłodzenia/ogrzewania pomieszczeń oferuje dodatkowe funkcje, takie jak na przykład osuszanie i oczyszczanie powietrza czy wentylowanie pomieszczenia. Klimatyzatory wyposażone w specjalne filtry zasysają kurz i pyłki, dzięki czemu są świetnym rozwiązaniem dla alergików.

Ile kosztuje dobry klimatyzator przenośny?

Ceny klimatyzatorów przenośnych są bardzo różnorodne. Za klimatyzator przenośny z czynnikiem chłodzącym z niższej półki cenowej zapłacimy około 600 złotych. Bogato wyposażony, nowoczesny model to wydatek rzędu 5000 złotych. Jeśli interesuje nas natomiast klimatyzer musimy być przygotowani na kwoty od 400 do 3000 złotych.

Jaki klimatyzator przenośny wybrać? - Ranking 2023

W poniższej tabeli znajduje się Ranking najlepszych produktów w kategorii Jaki klimatyzator przenośny wybrać?. Ranking TOP 5 jest aktualizowany każdego dnia i pochodzi z serwisu Skąpiec.pl.

Jaki klimatyzator przenośny wybrać? - Ranking Producent Cena
1.
Klimatyzacja Postojowa Sprężarkowa 12V Aisberg
blankAktualna Cena
2.
LG Deluxe DC18RQ 5,0 kW
blankAktualna Cena
3.
Blaupunkt Klimatyzator przenośny Moby Blue S 09E 2,6 kW
blankAktualna Cena
4.
Fral FSC 25
blankAktualna Cena
5.
AREA COOLING SOLUTIONS Agregat skraplający BASICLine E26B03
blankAktualna Cena

Jaki klimatyzator przenośny wybrać? - Opinie 4 szt.

 1. Temat w sam raz na pogodę, która jest teraz. Najlepszy klimatyzator przenośny, to ten o dużej mocy! Moim zdaniem musi dawać dużo ochłody, chociaż wiadomo, że takie przenośnie nie zawsze zdają egzamin. Doskonale jednak pokazaliście na co zwracać uwagę przy zakupie. Ja w tym roku już na pewno kupię taki klimatyzator, bo idą prawdziwe upały, a w biurze nie da się pracować, przy takiej temperaturze.

 2. Wszystko jest fajnie jak lato jest znośne. W tym roku pokazało nam co innego. Nie wyobrażam sobie takich temperatur za rok, szczególnie że przenieśliśmy się do mieszkania wynajmowanego na poddaszu i nie ma tam wbudowanej klimatyzacji. Klimatyzator przenośny będzie wtedy najlepszy wyborem i teraz wiem już na co zwracać uwagę i jaki kupić.

 3. U nas w firmie klimatyzator przenośny super zdaje egzamin. Naprawdę często z niego korzystamy w lecie i nie wyobrażam sobie, żebyśmy mieli pracował cały dzień w upale. Taki przenośny można przestawiać dowolnie i chłodzić wybrane przez siebie miejsce. Super sprawa, naprawdę.

 4. a ja polecam Vaco (można kupić w sklepie Mateko) – dobra jakość i dobry stosunek ceny do jakości; niemieckie agd u nas się zawsze sprawdza

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here