Kostkarka do lodu do domu
Kostkarka do lodu

Jaka kostkarka do lodu najlepsza? - Ranking 2023

W poniższej tabeli znajduje się Ranking najlepszych produktów w kategorii Jaka kostkarka do lodu najlepsza?. Ranking TOP 5 jest aktualizowany każdego dnia i pochodzi z serwisu Skąpiec.pl.

Jaka kostkarka do lodu najlepsza? - Ranking Producent Cena
1.
Gorenje IMC1200B
blankAktualna Cena
2.
Clatronic EWB 3526
blankAktualna Cena
3.
ARIETE Sweet granita 78
blankAktualna Cena
4.
MPM Kostkarka do lodu MKD-03
blankAktualna Cena
5.
Klarstein Ice Volcano 2G
blankAktualna Cena

Kostki do lodu przydają się w różnych sytuacjach. Są doskonałym uzupełnieniem drinków, mrożonej kawy czy herbaty. Jeśli nie wyobrażasz sobie bez nich życia, zainwestuj w dobrą kostkarkę do lodu. Pomożemy Ci ją wybrać.

Domowe kostkarki do lodu zyskują coraz większą popularność. Zapotrzebowanie na tego rodzaju urządzenia wzrasta przede wszystkim latem. Kostki lodu czy kruszony lód pozwalają wówczas przygotowywać orzeźwiające napoje. Niektórzy używają również kostek lodu do przyrządzania rozmaitych posiłków, na przykład gazpacho. W takich sytuacjach kostkarka do lodu może być bardzo dużym udogodnieniem. Samodzielne przygotowywanie kostek lodu w woreczkach czy na specjalnych tackach zabiera sporo czasu i wymaga systematyczności. Kostki lodu można, co prawda, kupić w sklepie, ale nie wszędzie można je dostać, a na dłuższą metę takie rozwiązanie nie jest zbyt ekonomiczne. Na rynku znajdziemy spory wybór lodówek z wbudowaną kostkarką, ale spotkamy również oddzielne urządzenia tego typu. Jak jednak wybrać dobrą kostkarkę do lodu? Na tym się skupimy w dalszej części tekstu.

Jak działa kostkarka do lodu?

Automatyczna kostkarka do lodu to nieskomplikowane urządzenie, które działa w prosty sposób. W ofercie znajdziemy urządzenia, które pobierają wodę ze specjalnego, wbudowanego zbiornika oraz modele podłączane bezpośrednio do sieci. W obu przypadkach woda jest schładzana, dzięki specjalnemu mechanizmowi, a następnie formowana w kostki lodu. Większość dostępnych na rynku modeli umożliwia ustawienie rozmaitych formatów kostek.

Oferta tego typu urządzeń jest całkiem bogata. Kostkarki różnią się wielkością, wydajnością oraz ceną. Możemy wybierać spośród urządzeń przeznaczonych do domowego użytku oraz do zastosowań gastronomicznych. My skupimy się, przede wszystkim, na domowych kostkarkach do lodu.

Czy warto kupić kostkarkę do lodu?

Kostkarka do lodu, jak każdy sprzęt, ma swoje wady i zalety. Przede wszystkim umożliwia w krótkim czasie przygotowanie sporej ilości kostek lodu. Urządzenia tego typu są z reguły proste i wygodne w obsłudze oraz wydajne. Większość modeli umożliwia tworzenie kostek lodu o różnych formatach. Niektóre kostkarki mają dodatkową funkcję kruszenia lodu. Jakie wady posiada kostkarka do lodu? Jeśli zdecydujemy się na model wolnostojący, zajmie on sporo miejsca. Nie jest to zatem rozwiązanie do małej kuchni. Niektóre kostkarki emitują duży hałas. Warto zwrócić uwagę na ten czynnik podczas wyboru sprzętu.

Kostkarka do lodu wolnostojąca czy do zabudowy?

Kostkarka do lodu wolnostojąca jest znacznie wydajniejsza od tej wbudowanej w lodówkę. Zajmuje jednak dodatkowe miejsce. Kostkarka do lodu do zabudowy, czyli inaczej wbudowana w chłodziarko-zamrażarkę, to ciekawe rozwiązanie, zwłaszcza, jeśli akurat zamierzamy wymienić sprzęt AGD. Lodówki z kostkarką do lodu są często niewiele droższe od dobrej jakości modeli bez tej opcji. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że taka wbudowana kostkarka (wewnętrzna) zabiera sporą przestrzeń wewnątrz urządzenia. Warto wówczas wybrać lodówkę o większej pojemności. Takiego problemu nie będzie, jeśli zdecydujemy się na zakup lodówki z kostkarką do lodu zewnętrzną.

Kostkarka do lodu wbudowana w lodówkę sprawdzi się w niewielkiej kuchni, w której nie ma miejsca na dodatkowe sprzęty. Polecana jest również dla osób, które nie potrzebują bardzo dużej ilości kostek lodu. Kostkarki do lodu wbudowane w lodówkę mogą być podłączone bezpośrednio do sieci i w ten sposób czerpać wodę. Część modeli posiada specjalny zbiornik na wodę i nie wymaga podłączenia do sieci.

Automatyczna kostkarka do lodu jako oddzielne urządzenie sprawdzi się zwłaszcza w przestronnej kuchni. Polecana jest osobom, które na bieżąco korzystają z kostek lodu, przyrządzają schłodzone napoje czy potrawy. Urządzenia wolnostojące są wydajniejsze od tych wbudowanych w lodówkę. Posiadają często znacznie więcej dodatkowych funkcji, w tym między innymi kruszenie lodu. Warto dodać, że znajdziemy w ofercie również modele wolnostojące o niewielkich gabarytach.

Kostkarka do lodu z kruszarką

Wybrane kostkarki do lodu mają dodatkową funkcję kruszenia lodu na drobniutkie kawałki. W takiej formie lód idealnie sprawdzi się podczas przygotowywania drinków czy rozmaitych napojów.

Jak wybrać dobrą kostkarkę do lodu?

Aby kupić dobrą kostkarkę do lodu, trzeba zwrócić uwagę na kilka kluczowych parametrów:

  • Wydajność – to bardzo ważny czynnik. Warto dostosować go jednak do własnych potrzeb. W ofercie znajdziemy bowiem urządzenia, które są w stanie wyprodukować kilka kilogramów kostek lodu w ciągu doby oraz kostkarki, które wyprodukują nawet kilkadziesiąt kilogramów kostek w tym samym czasie.
  • Pojemność zbiornika na wodę – ten parametr jest istotny, kiedy wybieramy urządzenie wyposażone w specjalny zbornik na wodę, a nie podłączane bezpośrednio do sieci. Im większa pojemność zbiornika, tym lepiej. Rzadziej trzeba będzie go uzupełniać.
  • Wielkość – jeśli dysponujemy niewielką przestrzenią, wybierzmy urządzenie kompaktowe, o niewielkich rozmiarach. Jeżeli jednak przestrzeń nas nie ogranicza, możemy wybierać spośród sprzętów o większych gabarytach.
  • Czas przygotowania pierwszej porcji lodu – jeśli zależy nam, by urządzenie szybko przygotowywało kostki lodu, na ten parametr powinniśmy zwrócić szczególną uwagę. Niektóre urządzenia przygotowują porcję kostek w 15 minut, inne potrzebują na to dużo więcej czasu.
  • Moc – im wyższa moc urządzenia, tym, z reguły, lepsza wydajność.
  • Poziom hałasu – im cichsza praca kostkarki, tym lepiej. Głośne urządzenie może zakłócać spokój w domu.
  • Wskaźniki – niektóre kostkarki mają specjalny wskaźnik, który informuje na przykład o przepełnionym pojemniku na kostki czy konieczności dolania wody.
  • Różne formaty kostek – wybrane modele oferują możliwość produkowania kostek lodu o różnych formatach. To, bez wątpienia, ciekawa opcja.

Jeśli zależy nam na urządzeniu dobrej jakości, warto postawić na solidny sprzęt renomowanej marki.

Ile kosztuje kostkarka do lodu?

Najprostsze i najtańsze urządzenia, które można stosować w każdej lodówce, dostaniemy już za niecałe 100 złotych. Dobrej jakości wolnostojąca kostkarka do lodu to wydatek rzędu kilkuset złotych. W ofercie znajdziemy również urządzenia warte kilka tysięcy złotych.

Jaka kostkarka do lodu najlepsza? - Ranking 2023

W poniższej tabeli znajduje się Ranking najlepszych produktów w kategorii Jaka kostkarka do lodu najlepsza?. Ranking TOP 5 jest aktualizowany każdego dnia i pochodzi z serwisu Skąpiec.pl.

Jaka kostkarka do lodu najlepsza? - Ranking Producent Cena
1.
Gorenje IMC1200B
blankAktualna Cena
2.
Clatronic EWB 3526
blankAktualna Cena
3.
ARIETE Sweet granita 78
blankAktualna Cena
4.
MPM Kostkarka do lodu MKD-03
blankAktualna Cena
5.
Klarstein Ice Volcano 2G
blankAktualna Cena

Jaka kostkarka do lodu najlepsza? - Opinie 2 szt.

  1. Taka kostkarka do lodu to nie jest sprzęt niezastąpiony, ale jednak bardzo się przydaje jeżeli trzeba wyprawić imprezę na kilkanaście osób i każdy marzy o zimnym drinku. Lód ze sklepu kończy się bardzo szybko, a w przypadku kostkarki można samodzielnie go zrobić w wybranym czasie, więc nie ma mowy, żeby ktoś czekał i był niezadowolony.

  2. My mamy kostkarkę do lodu u siebie w domu letnim. Na działce taki sprzęt bardzo dobrze się sprawdza. Zdecydowaliśmy się kiedyś na zakup tej z Hendi i muszę powiedzieć, że to dobry zakup. W ogóle nie szwankuje. W domu jednak takiej kostkarki bym nie korzystała, bo chyba nie byłoby potrzeby. Co innego w lecie, na działce, kiedy robimy duże grille.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here