piątek, 29 marca, 2024
Home AGD do zabudowy Jaka lodówka do zabudowy najlepsza?

Jaka lodówka do zabudowy najlepsza?

by RTVAGD.net
5 komentarzy
lodówka do zabudowy w kuchni

Na rynku znaleźć można całe mnóstwo lodówek pod zabudowę, zdecydowanie więcej niż innych tego typu sprzętów – zmywarek, piekarników, itd.. Widać w nich również znaczące różnice, tak samo jak w przypadku klasycznych lodówek. Na co zwracać uwagę, aby wybrać funkcjonalną, dobrą lodówkę pod zabudowę?

Po pierwsze musisz zdecydować gdzie lodówka do zabudowy ma stać, a co za tym idzie – jakie mają być jej wymiary, jaki typ lodówki będzie najlepszy, jak powinna się otwierać. Tu też pojawia się kwestia szafy na lodówkę, która powinna być odpowiednio przystosowana – mieć kratkę wentylacyjną i cokoły. Na tym etapie zdecyduj również jakiej wielkości i w jakim systemie otwierania wybrać zamrażalnik.

Pojemność i wymiary lodówki do zabudowy

Podejmując decyzję o wielkości lodówki należy dokonać prostych obliczeń, przyjmuje się, że na każdą osobę należy zarezerwować ok. 30 litrów i dodać je do podstawy, czyli 130 litrów. Nie warto kupować lodówki na wyrost, jako że będzie to bardzo nieekonomiczne w użytkowaniu. Jakiej wielkości zamrażalnik wybierzecie jest już kwestią bardziej indywidualną i zależy od tego, czy przechowywane w niej będą tylko podstawowe, wykorzystywane na bieżąco produkty, czy na przykład większe ilości mięs, czy mrożonki na zimę. Pamiętajcie też, że dużo bardziej funkcjonalne są lodówki dwudrzwiowe, w których zamrażalnik otwiera się niezależnie od lodówki, dużo wygodniej korzysta się przy tym z zamrażalników znajdujących się poniżej lodówki.

Lodówki do zabudowy są płytsze, niż normalne lodówki, dlatego będą miały mniejszą pojemność, niż inne lodówki tej samej wysokości. Małe lodówki do zabudowy sprawdzą się w przypadku jednej, maksymalnie 2 osób, lub w kuchenkach pracowniczych i biurach.

Lodówka do zabudowy – co we wnętrzu?

Przede wszystkim – półki i to z czego są wykonane. Najlepszym wyborem będą praktyczne szklane półki, łatwe w czyszczeniu, stabilne i niezastąpione jeśli w lodówce coś się rozleje. Zwróćcie też uwagę na to czy w lodówce znajdują się szuflady na warzywa i owoce, pojemnik na jajka, czy półka na butelki. Każda lodówka do zabudowy jest inaczej wyposażona, nawet te same modele często posiadają różne układy wewnętrzne.

Sprawdźcie też wykończenie półek, czy nie ma w nich miękkich plastikowych części które mogłyby przy nadmiernym obciążeniu złamać się, a także czy istnieje możliwość ich regulacji. W przypadku półek w zamrażarce zastanówcie się czy wygodniejszym rozwiązaniem nie będą szuflady. Co prawda pojemność takiej zamrażarki nieco się zmniejsza, ale dostęp do zamrożonych produktów jest bardzo ułatwiony.

Lodówka do zabudowy – chłodzenie i mrożenie

Sprawdź w jakich zakresach pracuje lodówka i zamrażarka, jeśli szukasz modelu z opcją głębokiego mrożenia – potrzebujesz urządzenia, w którym temperatura spada poniżej –30 stopni. Zwróć też uwagę na ilość termostatów i agregatów, które odpowiadają za odpowiednie działanie. Przeważnie w lodówkach spotykamy jeden agregat i jeden termostat, jeśli jednak chciałbyś, aby zamrażarkę i lodówkę można było regulować oddzielnie – poszukaj modelu z dwoma agregatorami i termostatami. Są one nieco droższe w utrzymaniu, więc wybieraj je tylko, jeśli faktycznie będziesz z tego korzystać.

Sprawdź też jakie są zabezpieczenia lodówki na wypadek przerwy w dostawia prądu – wszystkie lodówki takie zabezpieczenie posiadają, ale czas przez jaki utrzymują temperaturę jest różny – od kilku do kilkudziesięciu godzin.

Czasami w lodówkach spotkać można także tzw. komorę 0°, w której warto przechowywać sery, wędliny i inne łatwo psujące się produkty, których nie chcesz, bądź nie możesz zamrozić.

Lodówka do zabudowy No Frost

Czyli lodówki bezszronowe, często posiadają dwa agregaty, a więc zamrażarka i lodówka pracują oddzielnie. Jest to system, który automatycznie reguluje poziom wilgoci, osusza i wymienia powietrze w lodówce. Dzięki wentylowaniu woda jest skraplana, a w lodówce i zamrażarce nie tworzą się warstwy lodu i szronu, a ścianki pozostają suche. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, dzięki któremu lodówki nie będziecie musieli rozmrażać, a produkty przed dłuższy czas będą pozostawać świeże.

Hałas

Kwestia bardzo ważna szczególnie w przypadku kuchni otwartych, połączonych z salonem lub jadalnią. Lodówki do zabudowy posiadają bardzo różne poziomy głośności, za ciche uznaje się modele poniżej 40 dB, nie jest trudno trafić na takie lodówki, dlatego warto na ten parametr zwrócić uwagę. Szczególnie, że wraz z upływem czasu lodówka może zacząć pracować głośniej.

Klasa energetyczna

Lodówka do zabudowy, to urządzenie dość drogie w utrzymaniu, dlatego zdecydowanie warto wybierać modele A+, A++ lub A+++. Różnica w cenie zwróci się bardzo szybko. Zauważ też, że często zamrażarka posiada osobną klasę oznaczaną gwiazdkami, nie określa ona jednak zużycia energii, a temperaturę i tak:

* oznacza temperaturę do -6°

** do -12°

*** do -18°

**** -24° i więcej

Daje nam to informację o tym jak długo można w zamrażarce przechowywać jedzenie. Urządzenia z jedną i dwoma gwiazdkami nadaje się do produktów, które przechowywać będziecie tylko 1 tydzień. 3 i 4 gwiazdkowe pozwolą przechowywać do jednego roku i powyżej 1 roku. Większość dwudrzwiowych lodówek do zabudowy, z dolną zamrażarką to urządzenia posiadające 3*.

Jaka lodówka do zabudowy najlepsza? - Ranking 2024

W poniższej tabeli znajduje się Ranking najlepszych produktów w z tematu Jaka lodówka do zabudowy najlepsza?. Ranking TOP 5 jest aktualizowany kilka razy w miesiącu. Zapraszamy do przejrzenia naszych i Waszych propozycji.

Ranking Jaka lodówka do zabudowy najlepsza? Producent Cena
1Samsung BRB30715DWWSamsungAktualna Cena
2Bosch KIN86VFE0BoschAktualna Cena
3Amica BK3005.6DFVCMAmicaAktualna Cena
4Amica UM130.3AmicaAktualna Cena
5Samsung BRB26602FWWSamsungAktualna Cena

5 komentarzy

Marzena 30 listopada 2018 - 16:17

Ja też posiadałam lodówkę do zabudowy BOSH. Wytrzymała 3 lata.

Reply
Polka 6 listopada 2018 - 15:48

Ja teraz szykuję się do urządzenia mieszkania i zastanawiam się bardzo nad zabudową. Nie wiem w sumie na czym staniemy, bo mąż nie chce mieć zabudowanej lodówki. Mi się wydaje, że lodówka do zabudowy w naszym domu bardzo dobrze się sprawdzi, ale teraz już nie wiem. Na pewno musimy wybrać jakiś sprawdzony model, który nas nie zawiedzie.

Reply
Paweł 11 października 2017 - 10:12

Ostrzegam przed lodówkami Kernau! Dostałem lodówkę do zabudowy z wadami fabrycznymi i od miesiąca czekam
na naprawę a potem okazało się na wymianę. FIrmy najwyraźniej nie obchodzi że przez ten czas muszę obejść się bez
sprawnej lodówki w domu.

Reply
Gosia 10 marca 2016 - 09:09

Mam lodówkę w zabudowie ale chyba nie trafiłam zbyt dobrze, bo moja lodówka no frost bardzo się mrozi, nie działa zbyt dobrze a sama zabudowa jakoś niekorzystnie na nią wpływa. Teraz chyba zdecyduję się na remont i zrezygnuję z lodówki pod zabudowę. Wydaje mi się jednak, że wszystko zależy od sprzętu, który mamy. Nie można oszczędzać, a ja tak chyba zrobiłam i to był mój duży błąd.

Reply
Jacek 27 listopada 2014 - 21:11

Ta na zdjęciu jest swietna, ale jak sobie pomyślałem, że wszyscy będą widzieli mój bałagan, albo że mam tylko zeschniętą kiełbasę i 3 piwa.. No nie dla każdego, właściwie jak się tak pomyśli, to chyba tylko na zdjęciu może wyglądać ładnie. A poza tym, to chyba mało oszczędne rozwiązanie – czy dobrze widzę, że w lodówce po zamknięciu nie gaśnie światło? 🙂
Co do samej lodówki pod zabudowę – jestem jak najbardziej za, nawet bardziej skłaniam się do takiego pomysłu, z doświadczenia wiem, że jest to trwalsze rozwiązanie, teraz te lodówki robią tak, że rączki po 2 latach zostają w ręce, przez szarpanie pękają uszczelki.. Także z tego względu fajnie jest to obudować.

Reply

Dodaj opinię na forum

You may also like

RTVAGD.net - opinie, poradniki, ranking

Wybieramy najlepszy sprzęt RTV i AGD. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi poradnikami oraz opiniami użytkowników. Każdy poradnik zawiera ranking najlepszych produktów w danej kategorii.

 

Kontakt do nas:

Edtior's Picks

Latest Articles

Aktualizacja: 2024 – Rankingi i opinie na RTVAGD.net