Lodówka turystyczna
Lodówka turystyczna

Jaka lodówka turystyczna najlepsza? - Ranking 2023

W poniższej tabeli znajduje się Ranking najlepszych produktów w kategorii Jaka lodówka turystyczna najlepsza?. Ranking TOP 5 jest aktualizowany każdego dnia i pochodzi z serwisu Skąpiec.pl.

Jaka lodówka turystyczna najlepsza? - Ranking Producent Cena
1.
Yeticool Lodówka turystyczna LX30 28 L 5902721192659
blankAktualna Cena
2.
Ravanson CS24S Super
blankAktualna Cena
3.
Malatec Lodówka turystyczna 4L - czarna 5902802905925
blankAktualna Cena
4.
Yeticool BX40 niebieski BX40 BLUE
blankAktualna Cena
5.
Atlantic Lodówka turystyczna Linea Sphera 10L
blankAktualna Cena

Lodówka turystyczna to niezastąpiony sprzęt dla każdego, kto wybiera się na wycieczkę na łono natury czy wyjazd, na którym nie będzie możliwości skorzystania z dostępu do gniazdka z prądem. By w takiej sytuacji móc cieszyć się świeżym jedzeniem, napojami, a nawet lodami, należy wyposażyć się w niedużą, poręczną i solidną lodówkę turystyczną? Jakie rodzaje tych sprzętów mamy na rynku? Czym się kierować, aby wybrać dobrą lodówkę turystyczną?

Rodzaje lodówek turystycznych

Lodówka elektryczna, zwana także samochodową, jest zasilana z gniazda zapalniczki w aucie. Niektóre modele mają możliwość dodatkowego chłodzenia za pomocą wkładów mrożących. Jeżeli lodówka samochodowa nie posiada opcji korzystania z wkładów chłodzących, to użytkowanie jej jest możliwe, dopóki ma się dostęp do zasilania samochodowego. Oznacza to, że jedzenie może być świeże nawet przez cały wyjazd. Niestety po odłączeniu od gniazda, chłodzenie przestaje działać. Nie jest to więc wybór dla osób, które wybierają się w podróż pociągiem czy autokarem. Względnym atutem lodówek turystycznych elektrycznych jest fakt, że posiadają one zarówno możliwość chłodzenia, jak i grzania. W takiej wielofunkcyjnej lodówce można więc przewieźć na przykład gorącą zupę czy herbatę, jak i sałatkę czy deser wymagający chłodu. Jakie wady mają samochodowe lodówki turystyczne? Cechują się najwyższą ceną pośród dostępnych na rynku modeli tych sprzętów, a także są dość ciężkie, więc z pewnością nie będzie to najlepszy wybór dla osoby starszej czy takiej, która nie może dźwigać. W przypadku częstych, długich podróży samochodem, lodówka turystyczna samochodowa powinna sprawdzić się idealnie. Przypadnie do gustu na przykład zawodowym kierowcom.

Kolejny model lodówki turystycznej, to lodówka gazowa. Czynnikiem chłodzącym jest w tym przypadku amoniak. Dobre lodówki turystyczne gazowe są dość drogie, jednakże można je polecić względu na wysoką wydajność i energooszczędność. Nie potrzebują dostępu do zasilania. Można je zabrać w podróż autokarem czy pociągiem, ponieważ nie są uzależnione od gniazda zapalniczki w samochodzie, jak lodówki elektryczne.

Lodówki kompresorowe działają na takiej samej zasadzie, jak ich “duże” odpowiedniki. Czynnikiem chłodzącym nie jest jednak freon, lecz bezpieczniejszy dla środowiska gaz. Takie sprzęty są niezwykle wydajne, ale także najdroższe.

Lodówki turystyczne z wkładem chłodzącym charakteryzują się przystępna ceną. Taki model o niewielkiej pojemności można kupić już za niewiele ponad 100 zł. Można je zabrać ze sobą na piknik czy wycieczkę, nawet jeżeli nie podróżuje się autem. Działanie jednego żelowego wkładu mrożącego utrzymuje się do 12 godzin. Wystarczy go zamrozić przed użyciem. Wkłady są tanie, nietoksyczne i lekkie.

Czym kierować się, wybierając dobrą lodówkę turystyczną?

Wybór modelu lodówki, jeżeli chodzi o sposób jej działania, zależy od tego, czy podczas podróży czy wycieczki istnieje możliwość podłączenia lodówki turystycznej gniazda zasilania samochodu. Jeżeli nie, to sprawdzi się tylko lodówka gazowa czy też na wkłady chłodzące. Trzeba jednak pamiętać, że nawet dobra lodówka turystyczna na wkłady będzie chłodzić nie więcej niż 12 godzin. Wkłady układa się na dnie, nie zaś na żywności. Tylko takie ich użycie gwarantuje niską temperaturę wewnątrz. Dla lepszego efektu chłodzenia, zaleca się użycie nawet dwóch wkładów.

Ważnym parametrem jest pojemność lodówki turystycznej. Wpływa ona również na jej wielkość. Wybór będzie zależał od tego, jak duża rodzina czy grupa osób, będzie korzystać ze sprzętu, a także od tego, gdzie chcemy umieścić lodówkę w czasie podróży. Niektórzy użytkownicy preferują niewielkie lodówki, które można zmieścić pod siedzeniem w samochodzie. Są one poręczne w użyciu i praktyczne, jednakże mają niewielką pojemność. W sprzedaży można znaleźć lodówki turystyczne o pojemności od około 25 do 50 litrów. Te najmniejsze, to lodówki działające na wkłady mrożące.

Co ciekawe, kupując lodówkę turystyczną, można wybrać model, który będzie chłodził żywność do określonej temperatury. Niektóre sprzęty mogą wewnątrz posiadać temperaturę do jedynie 7 stopni Celsjusza, zaś inne, dobre lodówki turystyczne mają zdolność chłodzenia do nawet -20 stopni. Tę ostatnią właściwość polubią amatorzy lodów.

Jaka lodówka turystyczna najlepsza? - Ranking 2023

W poniższej tabeli znajduje się Ranking najlepszych produktów w kategorii Jaka lodówka turystyczna najlepsza?. Ranking TOP 5 jest aktualizowany każdego dnia i pochodzi z serwisu Skąpiec.pl.

Jaka lodówka turystyczna najlepsza? - Ranking Producent Cena
1.
Yeticool Lodówka turystyczna LX30 28 L 5902721192659
blankAktualna Cena
2.
Ravanson CS24S Super
blankAktualna Cena
3.
Malatec Lodówka turystyczna 4L - czarna 5902802905925
blankAktualna Cena
4.
Yeticool BX40 niebieski BX40 BLUE
blankAktualna Cena
5.
Atlantic Lodówka turystyczna Linea Sphera 10L
blankAktualna Cena

Artykuł dotyczy:

  • jaką lodówkę kupić 2018

Jaka lodówka turystyczna najlepsza? - Opinie 3 szt.

  1. Dla mnie najlepsze lodówka turystyczna to ta, która ma dużą pojemność. Moim zdaniem powinna być ładowana zewnętrznie i posiadać dobre wkłady. Dobra lodówka turystyczna to także ta, która posiada dużą pojemność. Ja zawsze swoją zabieram na wyjazdy, więc musi być nie tylko pojemna ale także mała. Bardzo dobre parametry podaliście. Rzeczywiście bym się tym kierowała, jeżeli miałabym kupować jeszcze raz. Dobra lodówka turystyczna to niezbędny sprzęt na wyjazdy wakacyjne.

  2. My przed wakacjami planujemy kupno takiej lodówki, bo na pewno nam się przyda. Myślę, że to dobre rozwiązanie na podróże, kiedy chcemy coś przetransportować. Widziałam już kilka modeli, które mi się podobają. Zastanawiam się tylko na jaki model litrowy się zdecydować, bo nigdy takiej nie miałam i nie wiem jakie są moje potrzeby 🙂 Ale na coś w końcu na pewno się zdecyduję.

  3. Mam taką mobicool i jestem zadowolony. Lodówki turystyczne dostępne teraz, a te które były kiedyś, to 2 różne bajki. Muszę powiedzieć, że naprawdę działa, długo trzyma zimno, można ją ładować, dobrze się trzyma, jest pojemna. Po podróży 12 godzinnej nadal chłodziła, a był upał, także naprawdę skuteczna, sam się zdziwiłem. Nie wiem jak te pozostałe, ale wyglądają na jeszcze lepsze, aż nabrałem ochoty na zmianę lodówki turystycznej – ależ to brzmi!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here