sobota, 13 kwietnia, 2024
Home Blog Jaka lokówka automatyczna najlepsza? Ranking i opinie

Jaka lokówka automatyczna najlepsza? Ranking i opinie

by RTVAGD.net
1 Opinia
Lokówka automatyczna

Poczuj się jak po wizycie w salonie fryzjerskim – takimi obietnicami kuszą nas producenci różnorodnych kosmetyków czy akcesoriów do włosów. Są jednak na rynku urządzenia, które faktycznie pomogą nam stworzyć profesjonalne, trwałe stylizacje. Jednym z nich jest lokówka automatyczna.

Romantyczne fale lub spektakularne loki – taki efekt możemy osiągnąć we własnym domu dzięki profesjonalnym, łatwym w obsłudze, urządzeniom dostępnym na naszym rynku. Lokówki automatyczne podbiły serca kobiet. Trudno się dziwić. Ten sprytny gadżet umożliwi nam wykreowanie zachwycającej, trwałej fryzury, a przy okazji zadba o kondycję naszych włosów. Jak jednak wybrać najlepszą lokówkę automatyczną? Dowiedzmy się więcej na temat tego rodzaju sprzętu.

Jak działa lokówka automatyczna?

Kobiety lubią zmiany. Czasem mamy ochotę na gładką fryzurę i starannie prostujemy kosmyki przy użyciu prostownicy. Innym razem marzymy o romantycznie pofalowanych włosach albo idealnych loczkach. Producenci co jakiś czas podsuwają nam coraz ciekawsze gadżety do stylizacji włosów. Jeszcze kilkanaście lat temu, by proste włosy zamienić na kręcone, kobiety godzinami nawijały je na wałki, w których często spędzały całą noc. Potem na rynku pojawiły się lokówki, które nieco ułatwiły nam życie. Totalną rewolucją okazało się natomiast wprowadzenie do oferty lokówek automatycznych, dzięki którym starannie dopracowaną fryzurę uzyskujemy bez większego trudu.

Lokówka automatyczna wyglądem nie przypomina tradycyjnej lokówki. Wyposażona jest w specjalne elementy grzewcze, które generują wysoką temperaturę i dzięki temu stylizacja jest skuteczna i trwała. Wystarczy odpowiednio przyłożyć urządzenie do włosów, a kosmyki automatycznie zostaną wciągnięte do wewnątrz. Po kilku sekundach ukaże nam się starannie ułożony loczek.

Nowoczesne urządzenia wyposażone są w szereg dodatkowych funkcji, dzięki czemu obok stylizacji możemy również liczyć na pielęgnację naszych włosów. Sposób działania – temperaturę, czas, rodzaj loków możemy dostosować do swoich indywidualnych potrzeb. Lokówki automatyczne są bardzo proste i wygodne w obsłudze, ale również bezpieczne. Urządzenie jest tak skonstruowane, że ryzyko oparzenia jest niemal całkowicie wyeliminowane. W szybki sposób możemy uzyskać efektowną fryzurę, której nie powstydziłby się nawet profesjonalny stylista.

Jak korzystać z lokówki automatycznej?

Stosowanie lokówki automatycznej nie wymaga specjalnych umiejętności. Przed jej użyciem należy dokładnie rozczesać włosy i podzielić je na pasma. Grubość pasm uzależniona jest od efektów, jakie chcemy uzyskać.

Urządzenie ustawiamy na odpowiednią temperaturę oraz czas pracy (w zależności, jaki rodzaj loków nas interesuje). Temperaturę dobieramy również do rodzaju włosów (niższa przy cienkich i delikatnych, wyższa przy grubych i gęstych). Nowoczesne modele samodzielnie dostosowują parametry do rodzaju oraz kondycji włosów. Większość urządzeń oferuje różne tryby pracy, na przykład podkręcanie włosów w kierunku twarzy, podkręcanie w odwrotnym kierunku lub podkręcanie naprzemienne.

Po ustawieniu wszystkich parametrów wkładamy pasmo włosów do otworu lokówki i naciskamy przycisk. Kosmyki zostają wciągnięte do wewnątrz, a po kilku lub kilkunastu sekundach otrzymujemy wymarzone loki. Większość dostępnych na rynku lokówek automatycznych za pomocą specjalnego dźwięku sygnalizuje, że kręcenie zostało zakończone. Wówczas wyjmujemy kosmyk z urządzenia.

Jak kupić dobrą lokówkę automatyczną?

Na rynku pojawia się coraz więcej lokówek automatycznych, dlatego wybór tej jedynej staje się coraz trudniejszy. Na co szczególnie powinniśmy zwrócić uwagę kupując najlepszą lokówkę automatyczną? Warto sprawdzić kilka parametrów technicznych oraz przyjrzeć się budowie urządzenia.

  • Moc – im wyższa moc lokówki, tym szybciej będzie się ona nagrzewać. Na urządzenie o wysokiej mocy powinny zdecydować się osoby, które często korzystają z lokówki i zależy im na tym, by przygotowanie fryzury zajęło jak najmniej czasu. Trzeba jednak pamiętać, że wyższa moc oznacza jednocześnie większy pobór energii. Może się to odbić na rachunkach, jeśli z lokówki będziemy korzystać regularnie.
  • Regulacja temperatury – nowoczesne urządzenia pozwalają na dostosowanie temperatury działania do naszych potrzeb. Służy do tego najczęściej specjalny przycisk, pokrętło lub panel cyfrowy. Większość dostępnych na rynku modeli posiada 3-stopniową regulację temperatury, chociaż niektóre urządzenia mają tych stopni 7 lub 10. Zakres temperatury wynosi zwykle od 190 do 230 stopni Celsjusza. Warto zaznaczyć, że wybrane lokówki automatyczne oferują również tak zwany zimny nawiew. Wówczas urządzenie pracuje ze znacznie niższą temperaturą. Niewątpliwie, warto postawić na lokówkę automatyczną z regulacją temperatury. Dzięki temu możemy samodzielnie dostosować jej działanie do rodzaju włosów. Dodajmy jeszcze, że na rynku pojawiają się innowacyjne lokówki automatyczne, które automatycznie dopasowują temperaturę do rodzaju, a także kondycji włosów.
  • Czas pracy – większość dostępnych na rynku modeli umożliwia dostosowanie czasu pracy do indywidualnych potrzeb. Najczęściej spotkamy się z 3- lub 4-stopniowym ustawieniem timera.
  • Rodzaj powłoki grzewczej – element grzewczy w lokówkach automatycznych może być wykonany z różnych materiałów. Najczęściej spotkamy się z powłokami ceramicznymi oraz metalowymi. Te pierwsze są zdecydowanie bezpieczniejsze dla włosów, te drugie natomiast szybciej się nagrzewają, ale mogą, niestety, uszkadzać zwłaszcza cienkie i delikatne pasma. Powłoki ceramiczne nagrzewają się równomiernie i minimalizują ryzyko nadmiernego przegrzania włosa. W ofercie spotkamy także powłoki ceramiczno-turmalinowe, które zapobiegają puszeniu się oraz elektryzowaniu włosów. Dobra lokówka automatyczna posiada powłokę pokrytą dodatkową warstwą materiału, na przykład tytanem czy teflonem. Wybrane modele są wzbogacone rozmaitymi substancjami pielęgnacyjnymi, na przykład olejkami czy keratyną.
  • Tryb pracy – najlepiej wybrać urządzenie z trzema trybami pracy. Dzięki temu możemy podkręcić włosy w wybranym kierunku lub naprzemiennie dla uzyskania bardziej naturalnego efektu.
  • Zabezpieczenia – warto sprawdzić, czy wybrane urządzenie posiada specjalne mechanizmy, które chronią je na przykład przed przegrzaniem. Dobrze jest wybrać model z opcją automatycznego wyłączenia. Bardzo ważne jest również zabezpieczenie przed wkręceniem włosów w mechanizm urządzenia.
  • Przewód – podczas wyboru odpowiedniego modelu sprawdźmy długość kabla i dostosujmy go do własnych potrzeb. Dobrze jest kupić lokówkę automatyczną z obrotowym kablem.
  • Funkcja jonizacji – nowoczesne lokówki automatyczne posiadają szereg dodatkowych funkcji. Jedną z najbardziej popularnych jest jonizacja, która ułatwia proces stylizacji i zapobiega uszkodzeniom włosa. Podczas pracy urządzenie uwalnia ładunki ujemne (jony), które neutralizują ładunki dodatnie powstające na powierzchni włosa pod wpływem wysokiej temperatury. Dzięki temu łuski włosa zamykają się, a fryzura jest gładka i lśniąca.
  • Dodatki – dobrej jakości urządzenie powinno być wyposażone w specjalny sygnał dźwiękowy, który informuje o tym, że lok jest gotowy. Wybrane modele posiadają cyfrowe wyświetlacze czy wyświetlacze LED.
  • Cena – na cenę tego rodzaju sprzętu wpływa jego jakość oraz renoma producenta. Bez wątpienia, warto stawiać na sprawdzone marki. Najtańsze lokówki automatyczne dostępne na rynku kosztują 100-180 złotych. Bardziej zaawansowane, wysokiej jakości modele to wydatek rzędu 300-600 złotych.

Lokówka automatyczna – Ranking

Wybraliśmy dla Was najlepsze modele lokówek automatycznych, które cieszą się dobrymi opiniami wśród klientek.

Lokówka automatyczna Philips Moisture Protect

Lokówka automatyczna Philips
Lokówka automatyczna Philips Philips SenselQ BHB887/00
➾Szczegóły TOP1: Philips SenselQ BHB887/00

Lokówka automatyczna Philips Moisture Protect wyposażona jest w innowacyjne klamry, dzięki którym włosy są bardzo równomiernie nawijane na wałek. Efekt jest dokładnie taki, jak po wyjściu od fryzjera. Urządzenie jest proste w obsłudze i nie wymaga specjalnych umiejętności.

Specjalna technologia MoistureProtect dba o odpowiedni poziom nawilżenia włosów. Czujnik wykorzystujący podczerwień monitoruje stan włosów i dostosowuje parametry urządzenia, między innymi dobiera właściwą temperaturę. Obok stylizacji możemy zatem liczyć również na kompleksową pielęgnację, zwłaszcza, że lokówka posiada funkcję jonizacji oraz specjalną powłokę ceramiczną z keratyną. Po użyciu urządzenia możemy liczyć na lśniące, starannie ułożone loki.

Lokówka automatyczna Philips ma 3 ustawienia czasu, 3-stopniową regulację temperatury oraz 3 kierunki kręcenia włosów.

Lokówka automatyczna Babyliss Curl Secret

Lokówka automatyczna Babyliss Curl Secret wyposażona jest w 2 końcówki modelujące. Oferuje 3 tryby skręcania loków (prawo/lewo/auto). Dzięki niej można stworzyć zrówno delikatne loczki, perfekcyjne loki oraz romantyczne fale. Innowacyjny system Auto Curl automatycznie wciąga kosmyk włosów i po kilku sekundach wypuszcza lśniący lok. Wskaźnik dźwiękowy informuje o tym, że lok jest gotowy.

Urządzenie ma 3-stopniową regulację temperatury, funkcję jonizacji, dzięki której włosy są miękkie i lśniące, bezszczotkowy silnik, powłokę ceramiczną, opcję automatycznego wyłączenia oraz obrotowy przewód. Lokówka automatyczna Babyliss ma 4 pozycje ustawienia czasu kręcenia loków (4 sekundy, 8 sekund, 10 sekund oraz 12 sekund) oraz 2-stopniową regulację temperatury.

Lokówka automatyczna Remington Keratin Protect

Lokówka automatyczna Remington
Lokówka automatyczna Remington Remington Hydraluxe CI89H1
➾Szczegóły TOP1: Remington Hydraluxe CI89H1

Automatyczna lokówka Remington Keratin Protect została wyposażona w innowacyjną, ceramiczną grzałkę lokującą, zawierającą keratynę oraz olejek migdałowy. Substancje te uwalniają się podczas stylizacji. Sprawiają, że włosy są pełne blasku.

Urządzenie ma trzystopniowe działanie. Umożliwia zakręcenie loków w kierunku twarzy, w kierunku przeciwnym oraz naprzemiennie. 8-obrotowy system kręcenia gwarantuje trwały efekt. Lokówka automatyczna Remington ma 7 ustawień temperatury i 4 ustawienia timera. Dzięki temu można dostosować jej działanie do swoich indywidualnych potrzeb. Funkcja PRO+ umożliwia delikatną stylizację przy niższej temperaturze – bezpieczniejszą dla włosów.

Lokówka automatyczna Rowenta So Curls

Lokówka automatyczna Rowenta So Curls pomaga uzyskać trwałe, lśniące fale i loki. Trzy zakresy temperatury umożliwiają dostosowanie działania urządzenia do rodzaju włosów. Lokówka ma 4 ustawienia timera.

Specjalna powłoka ceramiczno-turmalinowa dba o kondycję włosów i zapewnia efekt pielęgnacyjny. Włosy po podkręceniu są lśniące i nie elektryzują się. Lokówka jest gotowa do użycia w 30 sekund.

Lokówka automatyczna Hoffen

Automatyczna lokówka Hoffen oferuje 3 tryby kręcenia włosów – tryb prawy, tryb lewy oraz tryb naprzemienny gwarantujący naturalny efekt. Sygnał dźwiękowy informuje o tym, że lok jest gotowy. Czytelny wyświetlacz LED podnosi komfort użytkowania urządzenia.

Lokówka automatyczna Hoffen oferuje aż 10 poziomów regulacji temperatury i posiada regulację czasu pracy. Urządzenie jest gotowe do użycia po 30 sekundach, a maksymalną temperaturę osiąga w 90 sekund. Do zalet można zaliczyć również obrotowy przewód oraz automatyczne wyłączenie lokówki po 60 minutach pracy.

 

1 Opinia

Madzia 6 czerwca 2019 - 17:33

Miałam kilka lokówek i po przetestowaniu różnych muszę stwierdzić, że najlepsza lokówka automatyczna to ta od Philipsa. Super działa, kręci naprawdę przepiękne loki, które długo się utrzymują. Wiele osób mówi, że trwałość loków zależy od włosów, ale ja widzę po różnych lokówkach, że właśnie loki z tej utrzymują się znacznie dłużej.

Reply

Dodaj opinię na forum

You may also like

RTVAGD.net - opinie, poradniki, ranking

Wybieramy najlepszy sprzęt RTV i AGD. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi poradnikami oraz opiniami użytkowników. Każdy poradnik zawiera ranking najlepszych produktów w danej kategorii.

 

Kontakt do nas:

Edtior's Picks

Latest Articles

Aktualizacja: 2024 – Rankingi i opinie na RTVAGD.net