mop do paneli jaki najlepszy
Funkcjonalny mop do paneli

Jaki mop do paneli wbrać? - Ranking 2023

W poniższej tabeli znajduje się Ranking najlepszych produktów w kategorii Jaki mop do paneli wbrać?. Ranking TOP 5 jest aktualizowany każdego dnia i pochodzi z serwisu Skąpiec.pl.

Jaki mop do paneli wbrać?
Ranking
Producent Cena
1.
Xiaomi Mop elektryczny Xiaomi Mop obrotowy XIAOMI DEERMA TB500 ze spryskiwaczem 5106-8160D
blankAktualna Cena
2.
Vileda Spin & Clean mop
blankAktualna Cena
3.
Vileda FHP Turbo 3in1 Microfibre Zestaw Obrotowy Mop + Wiadro 167751.. VILE-000967
blankAktualna Cena
4.
Xiaomi Deerma Xiaomi Deerma Mop ze spryskiwaczem 280 ml Deerma TB880 TB880
blankAktualna Cena
5.
Vileda Mop Easy Wring and Clean 133648
blankAktualna Cena

Podłogi to jedna z trudniejszych do utrzymania w czystości powierzchni w domu lub mieszkaniu. By ułatwić i usprawnić sobie zadanie zmywania podłóg, warto rozejrzeć się po rynku akcesoriów do sprzątania, ponieważ w tej chwali mamy na nim naprawdę ogromy wybór mopów do mycia podłóg, na przykład tych nadających się do zmywania powierzchni pokrytych panelami. Dzięki mopom nie trzeba już zmywać podłogi na kolanach, ani schylać się, co jest nie tylko niewygodne, ale także dla wielu bolesne. Ponadto dobrym mopem można podłogę wyczyścić tak dokładnie jak szmatką do podłogi. Jaki mop do paneli wybrać, aby cieszyć się czystą podłogą?

Mop do mycia podłóg, konieczny system wyciskający

Kupując dobry mop do paneli, od razu warto zainwestować w cały zestaw, zawierający dodatkowo wiadro oraz system do wyciskania końcówek. Trzeba pamiętać, że panele to rodzaj podłogi, który nie lubi przemoczenia. Jeżeli do jego mycia zastosujemy zbyt mokry mop, podłoga może się wypaczać na łączeniach poszczególnych elementów, co nie wygląda dobrze i skraca jej żywotność. Mopy bez wiadra z mechanicznym systemem wyciskającym trzeba niestety wyciskać ręcznie, więc nie zawsze da się to zrobić dostatecznie mocno. Rezultatem będzie mokra podłoga z rozmazanym brudem i kurzem. Dodatkowym autem wiadra z miejscem na wyciskanie końcówki jest to, że nie trzeba zdejmować głowicy czy też wielokrotnie podczas sprzątania schylać się, by wycisnąć ją ręcznie, mając przy tym kontakt z brudną wodą, co jest nie tylko niehigieniczne, ale także nieprzyjemne w użyciu.

Mop do paneli sznurkowy i paskowy

Sznurki lub paski, które są zebrane w pęczek i stworzą głowice myjącą, są wykonane zazwyczaj z chłonnej mikrofibry lub bawełny. Tego rodzaju mopy dobrze czyszczą nierówne powierzchnie, jednakże mogą zostawiać smugi. Dodatkowo trudno je utrzymać w czystości, ponieważ białe końcówki szybko szarzeją i zaczynają wyglądać nieestetycznie Rozwiązaniem może być zakup mopa z kolorową końcówką, ale ją również trudno jest doprać, ponieważ zanieczyszczenia lubią się zbierać pomiędzy sznurkami. Zaletą tego rodzaju mopów jest niska cena. Głowicę można kupić już za 5 zł a kijek za niewiele więcej. Niestety taki mop do podłogi szybko się zużyje. Sznurki łatwo się rwą i rozkręcają. Jeżeli już wybieramy ten typ mopa, lepiej zainwestować w ten paskowy, lepszej jakości. Zwróćmy uwagę także na solidność kijka. Te najtańsze łatwo jest złamać podczas intensywność mycia podłogi. Lepszym wyborem niż plastik będzie drewno.

Mop podłogi, paneli – płaski z obrotową głowicą

Mop do podłogi płaski jest zbudowany z kijka oraz specjalnej głowicy, na którą nakłada się część w postaci prostokątnej, dobrze chłonącej wilgoć tkaniny. Nakładka najczęściej jest stworzona z mikrofibry lub innego chłonnego materiału. Ma ona specjalne kieszenie lub rzepy, za pomocą których przymocowuje się ją do głowicy. Głowicą mopa można obracać wokół jej osi, dzięki czemu umożliwia wygodne i dokładne zmycie całej podłogi. Dzięki możliwości nachylenia kija prawie płasko do podłogi, mop do mycia podłóg płaski swobodnie dostaje się nawet pod niskie meble i gwarantuje czystość bez wysiłku w całym domu. Nie pozostawia smug i dobrze zbiera nie tylko kurz, ale także kocią sierść i inne zabrudzenia. Nie ma również potrzeby wielokrotnego pocierania podłogi. Wyposażając się w płaski mop do mycia podłóg, najlepiej, jak w przypadku innych mopów, kupić zestaw z wiadrem i systemem wyciskającym, który umożliwia pozbycie się nadmiaru wilgoci z nakładki bez potrzeby jej zdejmowania i dotykania rękoma. Tańsze mopy płaskie nie posiadają takich wiader i nakładkę po każdorazowym zabrudzeniu trzeba zdjęć, namoczyć, a następnie ręcznie docisnąć, co jest niewygodne i niewystarczające w przypadku mycia podłogi pokrytej panelami. Nakładki mopa płaskiego można prać w pralce. To rozwiązanie wiele osób uważa za najlepszy mop do paneli.

Obrotowy mop do mycia paneli

Ten produkt, który stał się popularny na naszym rynku kilka lat temu, bardzo nam ułatwia raczej dość nielubianą czynność. Jego okrągła głowica obraca się dzięki mechanizmowi wirującemu, na skutek czego, podłoga jest czyszczona efektywnie bez naszego wysiłku. Dzięki obrotowemu ruchowi każde zanieczyszczenie z podłogi zmywa się łatwiej. Najlepsze mopy obrotowe są wyposażone grube i chłonne nakładki, więc podłogę można zmywać nawet bez detergentów, wystarczy gorąca woda. Mopy obrotowe są sprzedawane w zestawie z wiadrem i systemem umożliwiającym wyciskanie bez schylania się i brudzenia rąk. Wystarczy nacisnąć pedał wiaderka. To też bardzo dobra propozycja jako dobry mop do paneli.

Czyszczenie podłogi parą

Coraz bardziej popularny w naszym kraju staje się również mop parowy. Wystarczy tylko napełnić specjalny pojemnik wodą, która nagrzewa się do wysokiej temperatury, dzięki czemu powstaje para, która doskonale rozpuszcza nawet zaschnięty i oporny brud. Jest on zbieramy za pomocą chłonnej nakładki. Gorąca para dodatkowo dezynfekuje i efektywnie pomaga pozbyć się bakterii. Mop parowy nie wymaga użycia detergentów, więc jest przyjazny naszej planecie. To najlepsze rozwiązanie dla osób oczekujących wzorowej czystości. Jeszcze jednym jego atutem jest fakt, że wilgoć szybko odparowuje, nie oddziałując negatywnie na podłogę z paneli.

Wybór poszczególnych modeli mopów jest naprawdę spory, najważniejsze jednak, by w zestawie znajdowało się wiadro oraz aby z łatwością można było dokupić nowe nakładki czyszczące.

Jaki mop do paneli wbrać? - Ranking 2023

W poniższej tabeli znajduje się Ranking najlepszych produktów w kategorii Jaki mop do paneli wbrać?. Ranking TOP 5 jest aktualizowany każdego dnia i pochodzi z serwisu Skąpiec.pl.

Jaki mop do paneli wbrać?
Ranking
Producent Cena
1.
Xiaomi Mop elektryczny Xiaomi Mop obrotowy XIAOMI DEERMA TB500 ze spryskiwaczem 5106-8160D
blankAktualna Cena
2.
Vileda Spin & Clean mop
blankAktualna Cena
3.
Vileda FHP Turbo 3in1 Microfibre Zestaw Obrotowy Mop + Wiadro 167751.. VILE-000967
blankAktualna Cena
4.
Xiaomi Deerma Xiaomi Deerma Mop ze spryskiwaczem 280 ml Deerma TB880 TB880
blankAktualna Cena
5.
Vileda Mop Easy Wring and Clean 133648
blankAktualna Cena

Artykuł dotyczy:

 • mop do paneli
 • mop do mycia podłóg najlepszy
 • ranking mopów do podłogi
 • najlepszy mop do mycia paneli

Jaki mop do paneli wbrać? - Opinie 6 szt.

 1. Ostatnio kupiłam takiego dobrego mopa z systemem wyciskającym. Bardzo szybko działa, mopa można z łatwością wykręcić i od razu sprzątać. Mam zwykły mop sznurkowy, ale u mnie dobrze się on sprawdza. Co prawda często trzeba wymieniać, ale sama nakładka nie kosztuje dużo.

 2. Wg mnie najlepszy mop do paneli to ten z płaską końcówką, bardzo wygodnie się myje różne zakamarki, no i też wygodnie panele przy ścianie (przy listwach). Te obrotowe są popularne, ale pytanie czy na prawdę są taki dobre? Ktoś z was używa mopa obrotowego do paneli w domu?

 3. Moja żona mówi, że najlepszy mop do paneli, to ten z Viledy. Mamy w domu panele na całej powierzchni, nawet w kuchni. Dodatkowo dzieci, które na podłodze są niemal cały czas i pies, który gubi swoją sierść. Dlatego mop był niezbędny, podłogę myjemy raz, dwa razy dziennie, w zależności co się dzieje. I ten działa naprawdę super. Mamy parowy mop, dlatego doskonale sprawdza się do takich powierzchni. Nie mamy do niego zastrzeżeń. Dla mnie na plus działa to, że jest to zakup na lata.

  • Zdecydowanie się zgadzam, jest to najlepszy mop do paneli. Sama posiadam model Viledy i bardzo go sobie chwalę. Bardzo dobrze czyści, jest idealny do każdych powierzchni. U siebie w domu mam panele ale również płytki i doskonale wszystko oczyszcza – wszędzie! Cena adekwatna do jakości. Warto kupić, bo nie będzie się żałowało tego.

 4. Dla mnie najlepszy mop do paneli musi być przede wszystkim płaski i mieć dobrą powierzchnię sprzątającą. Trzeba uważać na zarysowania, więc najlepsza będzie z wypustkami z miękkiego materiału. Ja używam z mikrofibry, mięciutkiej, która doskonale oczyszcza panele z wszelkiego kurzu.

 5. Ja polecam pierwszy na świecie bezprzewodowy bioniczny mop 4w1 hizero. Jest to mop który jednocześnie zamiata i myje podłogę. Jak dla mnie jest to najlepszy mój zakup! Nie wyobrażam sobie teraz mycia podłogi zwykłym mopem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here