Nawilżacz powietrza ultradźwiękowy
Nawilżacz powietrza ultradźwiękowy

Jaki nawilżacz powietrza najlepszy? - Ranking 2023

W poniższej tabeli znajduje się Ranking najlepszych produktów w kategorii Jaki nawilżacz powietrza najlepszy?. Ranking TOP 5 jest aktualizowany każdego dnia i pochodzi z serwisu Skąpiec.pl.

Jaki nawilżacz powietrza najlepszy? - Ranking Producent Cena
1.
Xiaomi Deerma LD220
blankAktualna Cena
2.
Xiaomi Deerma F600 Biały
blankAktualna Cena
3.
Stadler Form Jasmine Czarny
blankAktualna Cena
4.
Trotec B400
blankAktualna Cena
5.
Deerma F628S Xiaomi Ecosystem
blankAktualna Cena

W okresie jesienno-zimowym, a więc kiedy ogrzewamy mieszkania i domy, częstym problemem okazuje się zbytnie wysuszenie powietrza. Czasami wilgotność powietrza w ogrzewanym pomieszczeniu spada do około 10% (optymalny poziom to 50%)! Jest to sytuacja, do której nie powinniśmy dopuszczać, długotrwałe przebywanie w tak suchym środowisku prowadzi do podrażnień błon śluzowych, a co za tym idzie spadku odporności, problemów z oddychaniem i pogorszenia jakości snu. Wysuszone błony śluzowe przestają pełnić funkcję naturalnej ochrony przed wirusami i bakteriami, zimą właśnie suchość powietrza (i na zewnątrz i w domach), a nie niskie temperatury są przyczyną wielu przeziębień. „Tradycyjne” metody, takie jak rozkładanie mokrych ręczników na kaloryferach, czy wieszanie pojemników z wodą – to zdecydowanie za mało, są to metody chwilowe i nieskuteczne, poprawiające wilgotność tylko na ograniczonym terenie, a w ogólnym rozrachunku bez znaczenia. Rozwiązaniem jest dobrynawilżacz powietrza do domu, zastanówmy się jednak jaki nawilżacz powietrza kupić?

Rodzaje nawilżaczy powietrza

Nawilżacze powietrza różnią się między sobą nie tylko wyglądem, funkcjami, czy wydajnością, ale również pod względem zasad działania. Punktem wspólnym jest woda, którą nawilżacz wykorzystuje (różne rodzaje wody – należy zwracać uwagę na zalecenia podawane przez producentów – w niektórych zamontowane są filtry, które pozwalają na wykorzystanie wody z kranu, inne wymagają użycia wody destylowanej lub przegotowanej.

 • nawilżacz powietrza parujący (ewaporacyjny) – najbardziej popularne i najprostsze, działają wykorzystując zasadę parowania. Nie są one dobrym rozwiązaniem w dużych pomieszczeniach, w których powietrze jest bardzo suche. Nawilżają w umiarkowany sposób, za to doskonale oczyszczają powietrze. Emitowana para jest niewidoczna. Ich zaletą jest niewielkie zużycie prądu, niestety pracują dość głośno, dlatego jeśli planujecie używanie nawilżacza również w nocy, radzę wybierać urządzenia posiadające tzw. tryb nocny.
 • ultradźwiękowy nawilżacz powietrza – oddziałuje na wodę nie za pomocą powietrza, a ultradźwięków, które rozbijając cząsteczki wody powodują wytwarzanie się pary. Para jest widoczna – w postaci delikatnej, chłodnej mgiełki. Plusem nawilżaczy ultradźwiękowych jest cicha praca, duża wydajność oraz niewielkie zużycie energii. Minusem z kolei konieczność częstego czyszczenia urządzenia i wymiana filtrów. UWAGA: jeśli masz w domu zwierzęta – nawilżacz powietrza ultradźwiękowy jest stanowczo odradzany, emitowane dźwięki są niesłyszalne dla człowieka, ale dla zwierząt mogą być one uciążliwe.
 • nawilżacz powietrza parowy (termiczny) – urządzenia tego typu wyposażone są w grzałkę, która podgrzewa wodę i pozwala na naturalną emisję pary. Zdecydowanie najlepiej radzą sobie z zanieczyszczonym powietrzem, a emitowana para jest sterylna, ale posiadają wiele zniechęcających wad: zużywają dużo prądu, wymagają częstego czyszczenia, a para jest gorąca i może spowodować oparzenia.

Nawilżacz powietrza dla dzieci

I tu pojawia się kwestia bezpieczeństwa, jeśli w domu mieszkają dzieci – radzę zrezygnować z nawilżaczy parowych. A nawilżanie pokoju malucha jest często pierwotną przyczyną kupna nawilżacza. Właśnie najmłodsi najgorzej znoszą suche powietrze. Nawilżacz powietrza pomoże uchronić nie tylko przed podrażnieniami i sporadycznymi przeziębieniami, ale również rozprawi się z powracającymi infekcjami i chronicznymi dolegliwościami układu oddechowego. Najlepszym nawilżaczem do pokoju dziecięcego będzie nawilżacz typu parującego (inaczej zwany ewaporacyjnym) – działa w najbardziej naturalny sposób, a jego stosowanie nie grozi zbytnim nawilżeniem – które również może mieć niekorzystne skutki, takie jak rozwój grzybów i pleśni. Tu uwaga nie tylko do rodziców – każdy nawilżacz powinien być stosowany pod kontrolą, tak by utrzymywać odpowiednią wilgotność, a więc nie za niską, ale też nie za wysoką! Do pokoju dziecięcego ponadto konieczne jest wybranie modelu wyposażonego w filtr, jako że emitowana para powinna być sterylna. Jest to zapewnione w modelach termicznych, ale używając go łatwo o oparzenia.

Dodatkowe funkcje nawilżaczy powietrza

Na rynku znajdziecie wiele urządzeń, które pozwolą wam na korzystanie z dodatkowych funkcji, są to urządzenia nie tylko z tzw. „bajerami”, ale z faktycznie przydatnymi, umożliwiającymi bardziej zaawansowane korzystanie z nawilżacza powietrza, możliwościami.

 • regulacja poziomu nawilżania i możliwość ustawienia pewnej granicy, której nawilżacz nie będzie przekraczał, a do której będzie dążył
 • liczba i rodzaje programów – np. tryb nocny
 • zabezpieczenia – np. lampki kontrolne informujące o konieczności czyszczenia, wymiany filtra, uzupełnienia wody

Druga grupa dodatkowych funkcji, to te umożliwiające zrobienie z nawilżaczem „czegoś więcej, niż tylko nawilżanie”:

 • nawilżacz powietrza z jonizatorem – jonizowanie powietrza szczególnie polecane jest astmatykom, osobom cierpiącym z powodu chorób zatok, migren, reumatyzmu. Jonizator neutralizuje dodatnie jony, które powodują niedotlenienie organizmu.
 • nawilżacz powietrza + osuszacz powietrza – pomaga walczyć również drugim problemem, czyli nadmierną wilgocią. To że w jednym pomieszczeniu poziom wilgoci jest zbyt niski, a w innym za wysoki nie jest niczym dziwnym, duża wilgotność, jest uciążliwa szczególnie w łazienkach, piwnicach, pralniach.
 • nawilżacz powietrza i inhalator – polecany szczególnie osobom chorym na astmę oraz cierpiącym z powodu częstych dolegliwości ze strony zatok.
 • nawilżacz powietrza z aromaterapią – opcja dla hedonistów, aromaterapia – tylko dla przyjemności, ale za to dla czystej przyjemności 😉
 • nawilżacz powietrza oczyszczający – filtruje powietrze z kurzu, pyłków, roztoczy, bakterii. Szczególnie zimą, kiedy pomieszczenia są rzadko wietrzone powietrze w domu nie jest czyste, choć może wydawać się inaczej. Wszystkie nawilżacze w pewnym stopniu działają oczyszczająco, ale niektóre posiadają dodatkową funkcję, dzięki którym praca urządzenia skupi się właśnie na tym aspekcie.

Tradycyjne nawilżacze powietrza (na grzejnik)

Nawilżacze powietrza zawieszane na grzejniku – jak już wspominałam wcześnie – nie są wystarczające dla pełnego nawilżenia, właściwie pełnią funkcje bardziej dekoracyjne. Oczywiście – lepiej takie nawilżanie, niż żadne. Sprawdzają się głównie wtedy gdy zawieszone są na grzejnikach bardzo gorących, które faktycznie powodują parowanie wody. Na takich grzejnikach również mokry ręcznik spełni swoją funkcję w pewnym stopniu. Nawilżaczy powietrza zawieszanych na kaloryferze szukać należy w ofertach firm produkujących ceramikę. Jeśli wybierzecie ten typ nawilżania, pamiętajcie o regularnym uzupełnianiu wody w pojemniku.

Jaki nawilżacz powietrza wybrać?

Krótka lista, na co zwracać uwagę podczas wyboru:

 • funkcje;
 • obecność wyświetlacza, dzięki któremu będziecie mogli kontrolować poziom wilgoci;
 • wydajność – tu zwróćcie uwagę na dwa parametry: zalecaną powierzchnię pomieszczeni oraz wydajność parowania (dla przykładu jeśli chcesz nawilżyć pomieszczeni 35-40 metrowe idealnym urządzeniem będzie takie, które zużywa w ciągu doby 5-6 litrów wody);
 • moc – mniej energii pobierają urządzenia emitujące zimną parę, najbardziej oszczędne są urządzenia ewaporacyjne (parujące), a najbardziej energochłonne – termiczne. Jest to parametr istotny, jeśli planujesz codzienne nawilżanie;
 • zbiornik na wodę – wielkość. W zależności od potrzeb – jeśli zależy wam na małym urządzeniu – wybierzcie takie z małym pojemnikiem, jeśli jednak ważna jest dla was wygoda i możliwość włączenia i zapomnienia o nawilżaczu na wiele godzin –wybierzcie większy, w którym nie będziecie musieli często uzupełniać płynu;
 • filtry – nawilżacze wykorzystują różne rodzaje filtrów (HEPA, węglowe, ceramiczne, dyszowe) przed ostatecznym zakupem warto zorientować się jakie są ich ceny, wydajność i możliwość wymiany;
 • higrometr – który mierzy nawilżenie pomieszczenia, jest właściwie niezbędny jeśli nie chcecie nawilżacza używać w ciemno.

Jaki nawilżacz powietrza najlepszy? - Ranking 2023

W poniższej tabeli znajduje się Ranking najlepszych produktów w kategorii Jaki nawilżacz powietrza najlepszy?. Ranking TOP 5 jest aktualizowany każdego dnia i pochodzi z serwisu Skąpiec.pl.

Jaki nawilżacz powietrza najlepszy? - Ranking Producent Cena
1.
Xiaomi Deerma LD220
blankAktualna Cena
2.
Xiaomi Deerma F600 Biały
blankAktualna Cena
3.
Stadler Form Jasmine Czarny
blankAktualna Cena
4.
Trotec B400
blankAktualna Cena
5.
Deerma F628S Xiaomi Ecosystem
blankAktualna Cena

Artykuł dotyczy:

 • nawilzacz powietrza
 • nawilżacz powietrza opinie
 • jaki nawilżacz powietrza
 • nawilżacz powietrza ranking
 • nawilżacze powietrza

Jaki nawilżacz powietrza najlepszy? - Opinie 34 szt.

 1. ja lubię nowości-kupiłem nawilżacz ultradźwiękowy marki Rivere-sprawdza sie-cichy, wydajny, i pieknie sie prezentuje. także prezent dla Żonki mojej się udał:)

 2. Witam! Czy słyszeli Państwo o nawilżaczach z funkcją odkamieniania? Mam traumatyczne przeżycia po czyszczeniu ostatniego urządzenia ;]

 3. AgaZ – no trzeba przyznać, że ładne są
  Ola – chyba nie ma czegoś takiego. Jak nie chcesz odkamieniać to używać wody destylowanej.

 4. Ja szukałam jakiegoś ładnego, dobrego nawilżacza powietrza, gdzie można wlewać olejki i znalazłam bardzo fajny firmy Kardo. Działa też jako lampka nocna i tworzy fajny nastrój 🙂

 5. A ja uważam że najlepsze nawilżacze powietrza ostatnio robi firma Gotie. Nawilżacze od nich maję niesamowity desig i nie ukrywam, że to dzięki temu go kupiłam, ale okazał się rzeczywiście dobry 🙂 W mieszkaniu powietrze jest inne i wierzę, że nie jest to efekt, który sobie sama wmawiam. A jak u Was to wygląda? Jaką różnicę zauważacie po używaniu nawilżacza powietrza powiedzmy co najmniej tydzień?

 6. Artykuł pomocny 🙂 Dziękuję! Przeglądałam, szukała i mnie zainteresował model Gota 2 marki Air Naturel, bo nie trzeba nic ustawiać – sam dobiera wartość nawilżenia do temperatury!!! Co sądzicie? Ktoś może miał / testował?

 7. dla mnie oprócz funkcjonalności bardzo ważny był wygląd nawilżacza, bo jednak jest to dodatkowy „mebel” w pokoju. wybrałam Oskara Stadler Form ze względu na wygląd właśnie i się nie zawiodłam. działa na całe mieszkanie a nie tylko na jeden pokój. Nie dosć ze nawilża i emanuje zapachy to jeszcze nie przeszkadza bo jest mega cichy przez co nie zakłóca snu

 8. Zgadzam się z poprzedniczką i produktem, o którym pisze. Ja mam cały zestaw od Stadler Form czyli nawilżacz + oczyszczacz i odkąd chodzi w domu to jest ogromna róznica w spaniu. To,m ze powietrze jest wilgotne idzie odczuc od razu jak wchodzi sie do domu. Widac roznice a wiec polecam te nawilzacze 😉

 9. Ja też mam nawilżacz marki Stadler – Oskar. Nawilżacz ma fajny czujnik, więc wie kiedy działać, przy małych dzieciach naprawdę się sprawdza. U nas często był problem suchego kaszlu w nocy, teraz córcia spi już spokojnie przez cała noc.

 10. U mnie również na co dzień pracuje Oskar od Stadler Form. Generalnie ta firma ma same dobre produkty, bo podobnie jest w przypadku oczyszczacza powietrza.
  Gadżety warte uwagi, a już szczególnie dla alergików 🙂

 11. Zachęcona pozytywnymi opiniami i ja kupiłam Oskara 😉 i jestem w szoku!!! Na prawdę czuć różnicę i powietrze w domu jest całkiem inne. a najlepsze jest to, że mój Mały spokojnie śpi w nocy 🙂

 12. Też brakuje mi w rankingu nawilżacza Oskar, marki Stadler. Ten oczyszczacz jest genialny, ma fajny dozownik zapachów i co ważne jest cichutki.

 13. widzę, że oskar jest coraz bardziej popularny! muszę rpzyznać że skusiłam się na niego po tych wszystkich opiniach i stwierdzam, że nie są przesadzone! działa bardzo fajnie! dzięki!

 14. Też kupiłam Stadlera nawilżacz i bardzo jestem z niego zadowolona. Pracuje cicho, jest wydajny, do tego dobrze nawilża – dla mnie wszystko na plus.

 15. W moim stadler oskar jest o tyle dobrze, że sam się wyłącza kiedy jest mniej wystarczająco już wilgotno, więc można iść spać spokojnie

 16. Witam , podany na 1 miejscu Daikin MC70L nie jest nawilżaczem a oczyszczaczem powietrza, zresztą bardzo dobrym. Właśnie borykam się z tematem zakupu takiego urządzenia jak MC70L z tym że nie ma on nawilżacza. I teraz moje pytanie czy kupować te urządzenia osobno czyli nawilżacz osobno i oczyszczacz osobno czy jednak kombajn? Czy nawilżacz ultradźwiękowy umieszczony w jednym pokoju z oczyszczaczem nie spowoduje jakiś problemów w myśl zasady co za dożo to nie zdrowo? Pozdrawiam

 17. Oskar jest naprawdę dobry nawilżacz powietrza. Ja mam astme wiec inwestuje w dobre sprzęty, mam właśnie nawilzacz Oskar marki stadler i też ich oczyszczacz powietrza. To kombo naprawde dobrze wpływa na powietrze, duzo lepiej się w domu oddycha.

 18. ja na początku kupiłam ich oczyszczacz i teraz przybieram się do nawilżacza, Oskar na prawdę jest taki cudowny? bo kusi mnie właśnie ten model

 19. Trochę się porozglądałem za różnymi modelami i mój wybór padł na Gotie GNA-250. Nie dość, że dobrze działa, to i wygląda rewelacyjnie, mogę śmiało polecić, jak dla mnie najlepszy nawilżacz powietrza 🙂

 20. jak nawilżacz, to zachęcam do kupna tych ze Stadler Form – ładnie wyglądają i skutecznie ogarniają powietrze w pomieszczeniu. Uzywam w biurze, ale i kupiłam do domu, oba są super. Atutem jest że można dodawać własne aromaty, więc tym przyjemniej pachnie :))

 21. Dla mnie istotne również było, żeby pasował do mojego wnętrza, wybrałam Oskara Stadler Form. CUUDNY 🙂 świetnie działa mega wygląda, minimalistycznie, nowocześnie. I like it!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here