Patelnia granitowa

Patelnia granitowa

Patelnia granitowa

Co prawda, na pierwszy rzut oka patelnia granitowa wygląda jak ta używana przed laty przez nasze babcie, ale jak się okazuje, obecnie taki sprzęt cieszy się dużym zainteresowaniem konsumentów, nie tylko tych gotujących zawodowo, ale także przyrządzających posiłki w domu. Jakie cechy posiadają dobre patelnie granitowe i czy warto mieć taki gadżet w swojej kuchni?

Jakie zalety posiadają najlepsze patelnie granitowe?

Markowe patelnie granitowe to urządzenia lekkie i poręczne, chociaż na takie nie wyglądają. Ponadto charakteryzują się ogromną wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne. Z powodzeniem można podczas przyrządzania potraw na takiej patelni używać metalowych akcesoriów, co przy teflonie jest surowo zakazane. Jest to pewnego rodzaju komfort ponieważ nie trzeba się obawiać, że coś złego stanie się naszej patelni granitowej. Niekiedy, jeżeli dokonuje się zakupów, nabywając produkt cenionej marki, można otrzymać na niego aż 5 letnią gwarancję. Jak widać firmy wypuszczające na rynek takie akcesoria, są bardzo pewne ich jakości i faktycznie tak jest.

Ponadto patelnia granitowa umożliwia smażenie bez tłuszczu bez przywierania. Można w ten sposób przygotowywać mięso czy ryby lub warzywa. Jest to doskonałe rozwiązanie dla każdego, kto chce dbać o linię i żyć zdrowo. Znacznie ułatwia to także utrzymanie sprzętu w czystości. Nie ma obawy o przypalony tłuszcz, który będzie trzeba szorować.

Czym kierować się kupując patelnię granitową?

Na rynku można znaleźć droższe i tańsze patelnie granitowe. Kupując taki sprzęt warto zwrócić uwagę na pewne parametry, które sprawiają, że gadżet jest komfortowy w użytkowaniu, bezpieczny i funkcjonalny.

Przede wszystkim warto poszukiwać naczynia, które będzie pozbawione dodatku wszelkich substancji szkodliwych, takich jak nikiel czy metale ciężkie. Niestety, wśród tanich produktów można znaleźć właśnie takie. Wywierają one szkodliwy wpływ na człowieka, ponieważ podczas używania uwalniają się toksyczne związki. Z pewnością rozsądniej będzie zakupić dobrą patelnię granitową, dokładając kilkadziesiąt złotych, niż narażać swoją rodzinę.

Patelnie granitowe są wrażliwe na przegrzanie. Niestety łatwo do tego dopuścić, jeśli sprzęt nie posiada specjalnego czujnika, który zabawia się na czerwono, jeżeli patelnia jest gotowa do użycia. Trzeba pamiętać również, że tworzywo nie lubi drastycznych zmian temperatur, więc myje się je dopiero gdy całkiem ostygnie.

Patelnia granitowa to narzędzie, które warto mieć w swojej kuchni, zwłaszcza jeżeli przyrządza się dużo potraw smażonych bez tłuszczu. Na pewno posłuży wiele lat w doskonałym stanie, a ponadto jej powierzchnia granitowa cechuje się niezwykłymi walorami estetycznymi.

Patelnia granitowa - Ranking 2018

W poniższej tabeli znajduje się Ranking 5 aktualnie najpopularniejszych produktów w kategorii Patelnia granitowa. Ranking jest aktualizowany każdego dnia i pochodzi z serwisu Skąpiec.pl!

Ranking Patelnia granitowa Cena
1Elo Granit Evolution zestaw garnków patelni 20 i 28cm, indukcja 61242Aktualna Cena
2Ballarini TORINO patelnia granitowa - 28 cm, indukcja TORG5F0.28UAktualna Cena
3Ballarini Patelnia granitowa Portofino 9H5N-0.28Aktualna Cena
4Ballarini Patelnia granitowa Portofino 9H5N-0.20Aktualna Cena
5Promis Patelnia granitowa 20 cm GR/20Aktualna Cena

Artykuł dotyczy:

 • patelnie granitowe ranking
 • dobra patelnia granitowa
 • najlepsze patelnie granitowe
 • patelnie markowe
 • patelnia greblonowa opinie

Pozostałe rankingi dostępne w serwisie

Patelnia granitowa - Opinie i komentarze

 1. rtvagd.net
  Natala 28 maja 2018 at 17:57

  Właśnie szukam, jaka jest najlepsza patelnia granitowa i znalazłam się tutaj. Teraz już wiem jaką wybrać i na co zwrócić uwagę. Przede wszystkim podoba mi się jej wygląd. Nie równa się z innymi patelniami, które wykonane są z innych materiałów. Zdecydowanie numer 1. Słyszałam też wiele dobrego o tym, jak dobrze przygotowują się na niej różne dania. Więc nie mogę się już doczekać, kiedy kupić swoją i będę mogła na niej gotować.

 2. rtvagd.net
  Edyta Ka 28 czerwca 2018 at 23:39

  Świetna do zmywania i zero przypaleń. Podłaczam się do opinii i polecam bardzo.

Poniżej formularz na Wasze opinie

Twój adres e-mail nie będzie widoczny. Wypełnij wymagane pola. *