Płyta indukcyjna

Dobra płyta indukcyjna Electrolux

Płyta indukcyjna

Płyta indukcyjna elektryczna, to kuchenka nad którą zdecydowanie warto się zastanowić. Jest nowoczesna, oszczędna, wydajna, choć przy okazji też najdroższa.

Przede wszystkim aby kupić dobrą płytę indukcyjną należy skonsultować się ze specjalistą, aby upewnić się, że montaż tej kuchenki będzie możliwy – nie każda instalacja elektryczna będzie się nadawała do podłączenia płyty indukcyjnej. Również samą instalację urządzenia należy pozostawić specjaliście, aby płyta indukcyjna nie stanowiła żadnego zagrożenia.

Wybierając najlepszą płytę indukcyjną dopasowaną do naszych potrzeb, należy zastanowić się nad jej kształtem i rozmiarem. Wybierać możemy pomiędzy płytami małymi, klasycznej wielkości i większymi. Wybierzcie taką, która będzie odpowiednia do tego w jaki sposób korzystacie z kuchni, co gotujecie! Zakup płyty indukcyjnej to spory wydatek, a jej wielkość ma tu spore znaczenie. Ja polecam uniwersalny rozmiar klasycznej kuchenki czteropalnikowej, ale jeżeli ktoś wie, że będzie gotować niewiele, jeśli to płyta indukcyjna np. do kawalerki, dla 1-2 osób nie ma sensu przepłacać i kupować nawet tej w klasycznym rozmiarze.

Najwięcej modeli istnieje w przedziale 58-60 cm, czyli właśnie wielkości klasycznej kuchenki. Kształt płyt indukcyjnych rzadko odbiega od klasycznego kwadratu lub prostokąta, większą uwagę należy przyłożyć do kształtów pól grzewczych. Zwykle są to koła o różnej średnicy, owale lub strefy dostosowujące się do kształtu i rozmiaru garnka. Najlepsze płyty indukcyjne oferują również możliwość łączenia ze sobą dwóch lub kilku pól w jedno, dzięki czemu nawet na niewielkiej kuchence można ustawić sporych rozmiarów brytfannę. Wszystko to należy rozważyć, zastanowić się jakie potrawy zwykle gotuje się na co dzień, jakiej wielkości garnków się używa i na tej podstawie dokonać wyboru.

Dobra płyta indukcyjna jest droga, ale na tyle oszczędna, że inwestycja szybko się zwraca. Płyta małej wielkości można kupić już za ok. 1000 zł, większe kosztują ok. 3000, ale za to zużycie prądu i czas gotowania jest znacznie skrócone, dlatego kuchenki te polecam osobom ceniącym czas i wygodę. Płyta indukcyjna jest łatwa w utrzymaniu w czystości, co jest kolejnym atutem.

Płyta indukcyjna – dodatkowe funkcje

Płyty indukcyjne są bardzo nowoczesne, rzadko wyposażone są w tradycyjne panele sterowania, dużo częściej wyposażone są panele sensorowe, bardzo intuicyjne, a przy tym eleganckie. Kuchenki często wyposażone są w dodatkowe funkcje, takie jak booster (zwiększenie mocy urządzenia), zabezpieczenia przed dziećmi, czy wyłącznik bezpieczeństwa, płyty indukcyjne zwykle można też programować na wyłączenie po odpowiednim czasie, czy funkcję pauzy (ustawienia nie zmieniają się, a gotowanie jest tylko zawieszone). Są to właściwie jedyne takie płyty, w żadnych innych kuchenkach nie znajdziecie podobnych udogodnień. Warto więc wybierając konkretny model dokładnie przyjrzeć się dodatkowym funkcjom tego typu kuchenki.

Płyta indukcyjna - Ranking 2018

W poniższej tabeli znajduje się Ranking 5 aktualnie najlepszych produktów w kategorii Płyta indukcyjna. Ranking jest aktualizowany każdego dnia i pochodzi z serwisu Skąpiec.pl!

Miejsce Płyta indukcyjna Producent Cena
1Bosch PVS651FC1EBoschAktualna Cena
2Electrolux EHH16340FKElectroluxAktualna Cena
3Beko HDMC 32400 TXBekoAktualna Cena
4Gorenje ECT 610 SCGorenjeAktualna Cena
5Amica PIT6541SUAmicaAktualna Cena

Artykuł dotyczy:

 • płyty indukcyjne ranking
 • ranking płyt indukcyjnych
 • Płyty Indukcyjne Ranking 2016
 • płyta indukcyjna gorenje opinie
 • płyta indukcyjna PI6544STK

Pozostałe rankingi dostępne w serwisie

Płyta indukcyjna - Opinie i komentarze

 1. asia
  Iwka 31 grudnia 2014 at 08:29

  Płytę indukcyjną mamy już ładnych kilka lat, jesteśmy bardzo zadowoleni. Sprowadzaliśmy ją zza granicy, w Polsce jeszcze nikt o takim rozwiązaniu przez jakiś czas nie słyszał 🙂 Początkowo problematyczny bywał zakup garnków, właściwie tylko w jakieś sklepach droższych coś można było znaleźć, a i tak z trudem, bo ten typ garnków wcale nie był jakoś wyszczególniony – garnek, to garnek. Teraz już tego problemu nie ma, a rozwiązanie nadal bardzo chwalę, nie zamieniłabym na żadne inne. Nie tylko kwestie praktyczne, czy oszczędnościowe, ale też jedzenie jest dużo bardziej smaczne, wszystko gotuje się szybciej i zawsze równomiernie.

 2. asia
  Joanna 8 listopada 2016 at 22:36

  Mam od niedawna płytę indukcyjną, niestety trzeba było zmienić wszystkie garnki ale teraz jestem już zadowolona. Wszystko bardzo dobrze się nagrzewa, szybko i jest niezawodna. Wybrałam płytę BEKO, jestem z niej zadowolona, wyróżnia się również swoim wyglądem i na tle innych, które były w sklepie wyglądała rewelacyjnie 🙂

 3. asia
  Iga 28 maja 2018 at 18:11

  Dla mnie ważne są kształty grzewcze. Kiedy kupowałam swoją płytę to nie wszystkie miały takie możliwości. Ja wybrałam taką, która dostosowuje kształt do naczynia. W ten sposób oszczędzam energię i przede wszystkim podgrzewam tylko to, co chcę. Uważam, że najlepsza płyta indukcyjna to ta, która jest dostosowana do naszych wymagań. W sklepach możemy teraz znaleźć masę różnych sprzętów, w różnej cenie, różnych firm, więc nie ma problemu z kupnem najlepszej. Podoba mi się zestawienie, bo widzę w nim kilka swoich faworytów.

 4. asia
  zosia 20 czerwca 2018 at 11:13

  Ja mam obecnie płytę indukcyjną marki Candy i bardzo sobie chwalę. Na początku trzeba się nauczyć obsługi ale potem to już bajka. Płyta jest bardzo wygodna, nagrzewa się jedynie w miejscu, w którym jest dno garnka. Zużycie prądu nie jest takie duże i jest to mit, że taka płyta jest droga. Ja jestem zadowolona z wyboru.

 5. asia
  alicja 21 czerwca 2018 at 20:40

  Ja mam płytę indukcyjna marki Candy. Płyta już 2 lata chodzi bez zarzutu. Mega fajna sprawa jest taka ze bardzo szybko woda czy potrawy się nagrzewają na indukcji 🙂 koszty zużycia prądu nie są duże. Nie mam co do niej zastrzeżeń, trzeba tylko pamiętać o stosowaniu specjalnych środków do czyszczenia i tyle 😉 .

Poniżej formularz na Wasze opinie

Twój adres e-mail nie będzie widoczny. Wypełnij wymagane pola. *