najlepsza prostownica do włosów
Prostownica do włosów

Jaka prostownica do włosów najlepsza? - Ranking 2023

W poniższej tabeli znajduje się Ranking najlepszych produktów w kategorii Jaka prostownica do włosów najlepsza?. Ranking TOP 5 jest aktualizowany każdego dnia i pochodzi z serwisu Skąpiec.pl.

Jaka prostownica do włosów najlepsza? - Ranking Producent Cena
1.
Łucznik AT-2000L
blankAktualna Cena
2.
Remington Sleek&Curl S6500
blankAktualna Cena
3.
Remington Keratin Therapy S8590
blankAktualna Cena
4.
Philips BHS510/00
blankAktualna Cena
5.
Babyliss Pro Elipsis 3000 BAB3000EPE
blankAktualna Cena

Prostownica do włosów to jedno z podstawowych urządzeń domowych jako wyposażenie łazienki. Idealnie proste włosy, to w naszym kraju rzadkość. Używając dobrej prostownicy można szybko uzyskać trwały efekt – perspektywa jest kusząca – kilka ruchów codziennie rano, a włosy stają się jedwabiste i lśniące na cały dzień. Niestety jest to pułapka, w którą wpada wiele kobiet – codzienne używanie źle dobranej prostownicy może skończyć się zniszczeniem włosów, w najlepszym wypadku staną się cienkie, matowe, szorstkie i łamliwe, w najgorszym – zwyczajnie się spalą. Czy w takim razie należałoby całkowicie zrezygnować z prostowania włosów? Absolutnie nie! Obecnie w najlepszych prostownicach zastosowana technologia, wręcz pielęgnuje włosy, dostępne są również zabiegi fryzjerskie, których „efektem ubocznym” jest właśnie wyprostowanie włosów (zabieg keratynowy nie tylko zapewni totalną regenerację, ale również wyprostuje włosy na około pół roku! – koszt, to ok. 200 zł). Poniższy tekst powinien nieco wam tę kwestię naświetlić i pomóc wybrać rozwiązanie odpowiednie dla potrzeb waszych i waszych włosów. Sprawdźmy zatem jaką prostownicę wybrać, która nie niszczy włosów. Na końcu artykułu dodatkowo ranking prostownic, który wyświetla najlepsze prostownice do włosów.

Prostownica – jaka powłoka najlepsza?

Na początek krótki przegląd – prostownice najprościej podzielić ze względu na rodzaj płytek prostujących, które mogą mieć różną wielkość, kształt i być powleczone różnymi powłokami. Przede wszystkim rodzaj powłoki uzależnia, to jak będą reagować twoje włosy. Powinna zapewniać ochronę przed wysoką temperaturą i maksymalnie optymalizować prostowanie, tak by nie narażać włosów na długotrwały kontakt z gorącem.

 • Prostownica do włosów teflonowa – podstawowy rodzaj, najtańszy i najbardziej zawodny. Płytki teflonowe nie nagrzewają się równomiernie, przez co włosy narażone są na przypalenia. Powłoka teflonowa szybko ulega zużyciu, łatwo ją zarysować. Często można znaleźć prostownice teflonowe z domieszką diamentu, turmaliny, czy ceramiki – wszystko to by wyeliminować wady, a jednocześnie pozostać w przystępnym przedziale cenowym.
 • Prostownica do włosów ceramiczna – obecnie najpopularniejsze rozwiązanie. Płytki ceramiczne nagrzewają się równomiernie, a powierzchnia jest bardzo gładka – włosy trudno przypalić, prostuje się je szybko i skutecznie. Do codziennej pielęgnacji włosów normalnych – polecam. Większość nieprofesjonalnych prostownic, to właśnie prostownice ceramiczne z domieszkami.
 • Prostownica do włosów tytanowa – płytki tytanowe są bardzo trwałe i odporne, doskonale radzą sobie z włosami grubymi i kręconymi, z którymi prostownice o płytkach ceramicznych miałyby problem. Jest to droższe rozwiązanie, ale na rynku dostępne są również płytki ceramiczne z domieszką tytanu, które również są godne polecenia.
 • Prostownica do włosów lustrzana – płytki lustrzane są bardzo gładkie, dzięki niezwykłej skuteczności w wygładzaniu pozostawiają włosy wyraźnie błyszczące. Polecane do włosów prostych i lekko kręconych.
 • Prostownica do włosów diamentowa – powłoka diamentowa jest przede wszystkim bardzo trwała i trudno ją zarysować, posiada wyjątkowo gładką powierzchnię i doskonale poradzi sobie z każdym rodzajem włosów.
 • Prostownica do włosów z turmalinami (prostownica do włosów z jonizacją) – płytki wzbogacone turmalinami, czyli minerałami produkującymi pod wpływem wysokiej temperatury jony ujemne zamykające łuskę włosa. Prostownica tego typu zapewnia nie tylko prostowanie, ale również kurację poprawiającą strukturę włosów, zapobiega elektryzowaniu i gwarantuje niezwykle trwały efekt.
 • Prostownica do włosów z keratyną – kolejna propozycja, która nie tylko prostuje, ale również pielęgnuje włosów. Prostownice tego typu nie są tak skuteczne jak zabiegi keratynowe, ale również pozwolą na poprawę kondycji włosa. Pod wpływem wysokiej temperatury z powierzchni płytek uwalniana jest keratyna, która działa na włosy jak odbudowująca maska.
 • Prostownica do włosów na parę – wytwarzanie pary, to funkcja mająca uchronić włosy przed zniszczeniem, poprzez rozluźnienie ich włókien – tego typu prostownice mogą posiadać różnego rodzaju płytki. Prostowanie z użyciem pary jest nie tylko bezpieczne, ale też trwałe.
 • Prostownica do loków (prostownica i lokówka do włosów w jednym) – niektóre prostownice posiadają zaokrąglone końce, co umożliwia nie tylko prostowanie, ale również formowanie delikatnych loków i fal. Inną opcją jest wybór urządzenia z wymiennymi końcówkami.

Najlepsza prostownica do włosów – parametry

Wybór rodzaju płytki, to nie koniec! Równie ważne są takie parametry, jak moc, zakres regulacji, budowa, wielkość płytek, czy dodatkowe funkcje. W zależności od tego, czy masz włosy proste, kręcone, długie, krótkie, od ich kondycji i dotychczasowego traktowania – powinnaś wybrać inne urządzenie.

 • Moc – standardowo moc prostownic waha się od 25 do 170 W – im więcej W, tym prostownica szybciej będzie się nagrzewać – od kilkunastu sekund, do kilku minut.
 • Zakres temperatur – ważne by istniała możliwość regulacji temperatury, w zależności od rodzaju włosów, należy prostować je w innej temperaturze:
  – włosy zniszczone, rozjaśniane – max. 170oC
  – włosy farbowane, proste, lekko kręcone, falujące – max. 200oC
  – włosy kręcone i gęste – max. 230oC
  Znając te zasady i wiedząc jakie masz włosy, niekoniecznie musisz inwestować w prostownice nagrzewające się do 230oC. Zwróćcie uwagę w jaki sposób regulowana jest temperatura – czy na pokrętle podane są dokładne oC i czy regulacja jest w ogóle możliwa. Odradzam wybór prostownicy, gdzie zakres regulacji podany jest w kropkach/kreskach/gwiazdkach, gdzie tak naprawdę temperaturę ustawia się na tzw. oko.
 • BHP – bezpieczeństwo w przypadku prostownic jest bardzo ważne! Przed wszystkim urządzenie powinno posiadać włącznik i wyłącznik, po drugie termostat, który chroni przed przegrzaniem. Wiele modeli posiada automatyczny wyłącznik i takie rozwiązanie bardzo polecam. Absolutnie nie kupujcie prostownic z płytkami z aluminium, czy metalu – są one niebezpieczne i dla włosów i dla otoczenia, rzadko można je znaleźć na rynku, ale ostrzec warto!
 • Obudowa i kształt – w zależności od kształtu i budowy, zależy wygoda użytkowania, ale również efekt i to czy uda się dotrzeć w trudno dostępne miejsca. Polecam prostownice lekko zakrzywione, z wyprofilowaną rączką. Ważne jest by obudowa się nie nagrzewała, a więc by była termoizolacyjna. Sprawdźcie również jak osadzone są płytki – zbyt małe ramki mogą skutkować poparzeniami.
 • Prostownica do włosów przewodowa/bezprzewodowa – możliwość prostowania bez użycia kabla jest bardzo wygodna, warto rozważyć zakup tego rodzaju urządzenia. Jeśli planujecie wykorzystywać prostownicę w podróży możecie wybrać również model z etui trzymającym ciepło – działa jak termos, a prostownica zostanie gorąca przez kilka godzin.

Wielkość płytki – jaka prostownica do długich włosów?

Wielkość płytki uzależnić należy od długości włosów, do krótkich koniecznie wybierz płytki wąskie i krótkie, jako że niezwykle ważne przy takich włosów (lekkich) będzie prostowanie u nasad. Włosy do ramion wymagać będą nieco większej i szerszej płytki – przy włosach lekko falujących wystarczająca będzie płytka 24-30 mm, przy włosach grubych/kręconych i długich – lepszym wyborem będzie płytka o szerokości 30-40mm i długości 90mm. Oprócz wielkości płytek kluczową kwestią jest to, czy są one ze sobą idealnie spasowana – jeśli płytki odstają lub tworzy się między nimi przestrzeń – nie będą one efektywnie prostować, a efekt końcowy może być nietrwały.

Ile kosztuje dobra prostownica do włosów?

Dobrej jakości urządzenie np. z płytkami tytanowymi, czy diamentowymi, to koszt ok. 100-150 zł, a więc stosunkowo niewielki. Urządzenia gorsze jakościowo, oczywiście są tańsze o ok. 50 zł, a ich trwałość jest znacznie niższa – mowa o urządzeniach ceramicznych i teflonowych. Najlepsze prostownice nieprofesjonalne – te wzbogacane keratyną, czy z funkcją jonizacji, kosztują 250-300 zł. Cena w mojej opinii przystępna – jak za takie efekty. Najdroższe modele polecam jednak osobom, które mają widoczne problemy z włosami lub tym, które z prostownicy planują korzystać na co dzień.

Jaka prostownica do włosów najlepsza? - Ranking 2023

W poniższej tabeli znajduje się Ranking najlepszych produktów w kategorii Jaka prostownica do włosów najlepsza?. Ranking TOP 5 jest aktualizowany każdego dnia i pochodzi z serwisu Skąpiec.pl.

Jaka prostownica do włosów najlepsza? - Ranking Producent Cena
1.
Łucznik AT-2000L
blankAktualna Cena
2.
Remington Sleek&Curl S6500
blankAktualna Cena
3.
Remington Keratin Therapy S8590
blankAktualna Cena
4.
Philips BHS510/00
blankAktualna Cena
5.
Babyliss Pro Elipsis 3000 BAB3000EPE
blankAktualna Cena

Artykuł dotyczy:

 • najlepsza prostownica
 • jaka prostownica najlepsza
 • ranking prostownic
 • najlepsze prostownice
 • dobra prostownica

Jaka prostownica do włosów najlepsza? - Opinie 18 szt.

 1. Ja się zdecydowalem kupić żonie prostownicę na mikołajki i była wniebowzięta, powiedziała, że to najlepsza prostownica do włosów jaką widziała… Remington Silk Ceramic

  • No też bym się ucieszyła z takiej prostownicy, ale czy czasem nie przesadzasz 😛

   A jaką polecacie prostownicę do takiego sporadycznego używania? Czyli tak około 2-3 razy w miesiącu. Czy trzeba kupować taką drogą?

 2. Ja mam Remington Keratin Therapy. Polecam ogólnie Remingtona (wcześniej miałam Babyliss i nie sprawdziła się przy dłuższym użytkowaniu). R. służy mi póki co rok, ale prostownica działa dobrze, szybko się nagrzewa, nie ciągnie włosów. Ja prostuję włosy nawet co drugi dzień, bo mam bardzo puszące, ale wystarczy tą prostownicą przejechać po włosach 2-3 razy i są naprawdę gładkie i taki efekt bardzo długo się utrzymuje. Także ja jestem zadowolona i zakupu nie żałuję. Są jednak i tańsze i do sporadycznego korzystania myślę, że by się spokojnie nadały np. Remington S1051 Sleek&Curl 🙂

 3. Ja również polecam prostownicę z firmy Remington, główna zaleta- szybko się nagrzewa. Osobiście mam model Remington S8500 Shine Therapy, cenowo w granicy 100-120. Jest idealna zarówno do częstego, jak i sporadycznego używania. Moim zdaniem nie ma sensu kupować drogiej prostownic, którą użyjesz 2-3 razy w miesiącu. Tańsza nie znaczy zła 🙂

 4. Wszyscy piszą, że najlepsze prostownice ma Remington, ale ja postanowiłam od tego trendu uciec i kupiłam prostownicę firmy Rowenta. Kupiłam i jestem bardzo zadowolona, bo prostownica jest genialna. Fryzura utrzymuje mi się bardzo długo a włosy wydają się być lśniące i niezniszczone. Wygodnie się jej używa, szybko się nagrzewa, w ogóle dobra jest 🙂

 5. Moje oczekiwania spełnia moja prostownica od babylissa. Miałam już kilka w przeciągu kilku lat, ale niszczyły mi włosy a ta z parą szybko prostuje włosy i nadal fajnie błyszczą

 6. Prostownicę babylissa ST395E dostałam od mamy na urodziny i jestem bardzo zadowolona bo wreszcie mam sprzęt który nie niszczy włosów. Może para tak sprawia albo płytki ceramiczno – tytanowe, że włosy pięknie lśnią i są zdrowe mimo codziennego prostowania.

 7. Ja mam ceramiczną prostownicę Panasonic, używam jej bardzo często, co drugi-trzeci dzień i nie zauważyłam, by specjalnie wysuszała włosy, na pewno jest dużo lepsza niż moja stara dobra prostownica.

 8. Prostownica musi być poręczna, a więc jej ramiona powinny być krótkie i wąskie. Ja wybrałam model mini, babylissa bo mieści się spokojnie w mojej torebce i mam ja ze sobą w każdym momencie 🙂

 9. Ale po co mieć prostownicę w torebce i w każdym momencie? Wolę taką, którą użyję raz na 2-3 dni, a efekt będzie jak od fryzjera 🙂 Mam Remingtona PROlux S9100 – bardzo szybko się nagrzewa, a włosy są proste już po jednym przeciągnięciu. Najlepsza prostownica.

 10. ja mam tez z babylissa ale taka grubą, loki wychodzą bardzo naturalne, lubię nią kręcić włosy i robię to prawie codziennie. Lokówka chroni przed zniszczeniem to mam ciągle lśniące.

 11. Mój ulubiony model prostownicy to ST396E. szybko się nagrzewa, loki trzymając sie długo, nie trzeba miec specjalnych umiejętności aby wyczarować fajne loki na głowie.

 12. Moja prostownica babylissa wygładza włosy nadając im piękny i zdrowy wygląd. Poza wyposażeniem w jonizację, dzięki trybowi ochrony włosów i powłoce można prostować nawet wilgotne włosy bez obawy, że zostaną zniszczone

 13. Miałam już chyba ze trzy prostownice, ale jak kupiłam tego różowego babylissa to dopiero włosy mam po prostowaniu gładkie, nie muszę stać godzinami przed lustrem bo raz przeciągnę po paśmie już mam oczekiwany efekt. Mnie się jeszcze podoba w niej to, ze nagrzewa sie w pół minuty

 14. Jako fryzjerka od niedawna używam prostownicy z Inoaru- Extreme Premium Iron. Zakupu nie żałuję, bo to produkt wysokiej jakości, nie niszczy włosów, właściwie to jedno przeciągnięcie wystarcza, by włosy były proste i gładkie. Jestem zadowolona, bo prostownica ma taką budowę, że mogę też wykonywać nią delikatne loki. Używam też do keratynowego prostowania, wiec sprzet jest bardzo funkcjonalny, a klientki zadowolone z efektów i zdrowo wyglądających włosów.

 15. Kupiłam miesiąc temu babyliss z czujnikiem temperatury i to jest dopiero wyższa technologia w łazience 😉 Świetnie prostuje włosy, ale ich nie przesusza, więc nie muszę używać tylu odżywek i mogę prostować włosy codziennie 🙂

 16. I pojawia się pytanko, gdzie jest babyliss z czujnikiem temperatury? 😉 Najlepsza prostownica, jakiej używałam. Nie dość, że fryzura utrzymuje się praktycznie cały dzień, to jeszcze prostuję lekko mokre włosy.

 17. A znacie marki Beurer? mam prostownicę z tej marki, kupiłam niedawno w ocean-zdrowia.pl – powiem wam, że znacznie lepsza od tych znanych reklamowanych marek według mnie 🙂 a kosztowała niecała 200zł tylko.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here