Radio do kuchni
Radio do kuchni

Typowo kuchenne radio, to radio podwieszane, podszafkowe. Może być ono wyposażone w odtwarzacze CD, mp3, złącze USB lub posiadać jedynie opcję radia. Wadą takiego typu radia jest dość mała dostępność na rynku polskim i dość wysoka cena, ale to się na szczęście zmienia. Natomiast nadal radio kuchenne podszafkowe nie jest popularnym rozwiązaniem – zdecydowanie więcej osób decyduje się na znalezienie miejsca dla niewielkiego klasycznego sprzętu.

Radio kuchenne ma jednak szereg zalet – przede wszystkim odpowiednie rozmiary i stosunkowo dobrej jakości dźwięk. Natomiast na pewno warto również zastanowić się nad tradycyjnymi radyjkami, które są niedrogie i bardzo dobrze mogą się sprawdzić np. w kuchni. W przypadku radia podwieszanego efekt stereo jest ledwie słyszalny, spokojnie więc można zastanowić się nad alternatywą w postaci dźwięku mono. Radia te mogą być zasilane przewodowo lub baterią. Sporo droższe, ale również kompaktowe i o zdecydowanie lepszej jakości dźwięku są radia Tivoli, które polecam, jeśli macie nieograniczony budżet – te są najlepsze.

Wybór w zasadzie sprowadza się do określenia budżetu na takie radio i określenia do czego ma służyć. Niewielkie, dobre radio do kuchni, bez dodatkowych opcji to wydatek ok. 50-100 zł, nie można wtedy jednak liczyć na wysoką jakość dźwięku, czy dodatkowe opcje do słuchania radia takie jak odtwarzacze (np. cyfrowe radia firmy Sencor). Dostępne są również podwieszane radia tego typu, wcale nie droższe (np. radio Clatronic KRC 788), choć niestety tanie modele stroić należy ręcznie.

Zdecydowanie wygodniejsze są radia kuchenne, strojone cyfrowo – na rynku nadal dostępne są urządzenia strojone ręcznie, wygoda ich użytkowania jest dużo mniejsza. Warto też zwrócić uwagę na to co oferuje nam producent w zestawie z radiem – np. czy dołączono do niego pilota (w przypadku kuchennych odtwarzaczy fajnym gadżetem są piloty, które można przyczepić do lodówki za pomocą magnesów) lub jeśli zdecydujemy się na radio podwieszane zestaw do montażu.

Oczywiście jeśli rozmiar kuchni na to pozwala lepiej zdecydować się na niewielkiego boomboxa, dzięki któremu będziecie mogli cieszyć się zdecydowanie lepszą jakością dźwięku i i który pozwoli wam na cieszenie się większą ilością funkcji.

Radio do kuchni - Ranking 2019

W poniższej tabeli znajduje się Ranking najlepszych produktów w kategorii Radio do kuchni. Ranking TOP 5 jest aktualizowany każdego dnia i pochodzi z serwisu Skąpiec.pl.

Ranking Radio do kuchni Producent Cena
1AEG KRC 4344AEGAktualna Cena
2Camry CR1124CamryAktualna Cena
3AEG KRC 4361 BTAEGAktualna Cena
4Lenco DIR-100LencoAktualna Cena
5Auna KRCD-150AunaAktualna Cena

Artykuł dotyczy:

  • radio do kuchni
  • radio kuchenne
  • radio kuchenne podwieszane ranking
  • jakie radio do kuchni
  • radio podwieszane do kuchni

Radio do kuchni - Opinie, 3 szt.

  1. Ja kupiłem mamie na święta własnie kuchenne radio, a dokładniej radio podwieszane. Bardzo jestem zdziwiony jakością dźwięku i że tak malutkie urządzonko, proste w obsłudze oferuje taką jakość. Postawiłem na troszkę droższe radio AEG, ale nie żałuję. Ma wszystko czego trzeba i dodatkowo rozwiązania są tak proste, że moja mama, starsza już osoba, nie miała najmniejszych problemów z obsługą. Bardzo intuicyjne i może trochę “w starym stylu”.

  2. Ja w kuchni muszę mieć radio, musi coś grać, ktoś musi coś mówić, wtedy szybciej mi się pracuje i bardziej efektowniej 🙂 Pierwsze radio mi się zepsuło, teraz kupiłam nowe, takie które przypomina radio retro. Bardzo mi się podoba, pasuje mi do kuchni jest super. 🙂

  3. U mnie w domu jest otwarta kuchnia na salon, dlatego nie potrzebne jest radio w tym pomieszczeniu. Zawsze coś gra z telewizora czy komputera. Ale na przykład u moich dziadków radio w kuchni to mus. Radio do kuchni
    z tego pierwszego zdjęcia jest śliczne. Takie vintage radia są bardzo urokliwe i fajnie, że nowoczesny sprzęt stylizują na dawne lata.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here