Szczoteczka elektryczna
Szczoteczka elektryczna do zębów

Jaka szczoteczka elektryczna najlepsza? - Ranking 2023

W poniższej tabeli znajduje się Ranking najlepszych produktów w kategorii Jaka szczoteczka elektryczna najlepsza?. Ranking TOP 5 jest aktualizowany każdego dnia i pochodzi z serwisu Skąpiec.pl.

Jaka szczoteczka elektryczna najlepsza? - Ranking Producent Cena
1.
Xiaomi Oclean X Pro Fioletowa
blankAktualna Cena
2.
Philips Sonicare HX3651/13
blankAktualna Cena
3.
Xiaomi Soocas V1 Granatowa
blankAktualna Cena
4.
Philips Sonicare ProtectiveClean 5100 HX6859/29
blankAktualna Cena
5.
Oral-B Pro 3 3500 Biały
blankAktualna Cena

Wybór odpowiedniej szczoteczki do zębów to niełatwa sztuka. Producenci prześcigają się w oferowaniu coraz nowocześniejszych i udoskonalonych produktów. Tym razem przyjrzymy się bliżej szczoteczkom elektrycznym – obrotowym. Jakich efektów możemy się po nich spodziewać?

Zdrowe zęby i dziąsła, świeży oddech i piękny, biały uśmiech – to efekty codziennej pielęgnacji jamy ustnej. Jeśli zależy nam na dokładniejszym usuwaniu przebarwień i zabrudzeń, powinniśmy poświęcić trochę czasu na wybór odpowiednich produktów do mycia zębów. Niewątpliwie, kluczową rolę odgrywa tutaj szczoteczka do zębów. Na rynku znajdziemy szczoteczki elektryczne oraz manualne. Bierzemy pod lupę szczoteczki elektryczne obrotowe (rotacyjne). Co warto o nich wiedzieć?

Szczoteczka elektryczna – dobry wybór?

Szczoteczka elektryczna pojawiła się na rynku w pierwszej połowie XX wieku. Szybko zyskała zwolenników. Jej włoski poruszają się bowiem kilkudziesięciokrotnie szybciej niż podczas szorowania tradycyjną szczoteczką manualną, co pozwala łatwiej rozprowadzić pastę do zębów, a przede wszystkim skuteczniej oczyścić jamę ustną z różnego rodzaju zabrudzeń.

Wbrew pozorom, szczoteczka elektryczna jest znacznie delikatniejsza dla dziąseł i szkliwa niż manualna. Większość urządzeń posiada bowiem specjalny mechanizm, który zabezpiecza przed zbyt silnym dociskaniem.

Szczoteczki elektryczne polecane są zarówno dorosłym, jak i dzieciom od 3. roku życia. Ułatwią również codzienną pielęgnację jamy ustnej osobom niepełnosprawnym.

Szczoteczka elektryczna obrotowa – niezbędnik użytkownika

Na sklepowych półkach obok tradycyjnych szczoteczek manualnych, znajdziemy cztery rodzaje szczoteczek elektrycznych: obrotowe, obrotowo-pulsacyjne, soniczne i ultradźwiękowe. Jaka szczoteczka elektryczna będzie najlepsza? To zależy od indywidualnych preferencji. My przyjrzeliśmy się bliżej urządzeniom obrotowym.

Szczoteczka obrotowa należy do najpopularniejszych modeli urządzeń. W porównaniu do swoich unowocześnionych koleżanek wyróżnia się przede wszystkim przystępną ceną. Na czym polega jej działanie? Szczoteczka elektryczna obrotowa wykonuje jeden rodzaj ruchów, tak zwany ruch rotacyjny. Główka urządzenia obraca się wokół własnej osi – raz w prawą, raz w lewą stronę. Czym przewyższa szczoteczkę manualną? Z pewnością, dokładniej usuwa płytkę nazębną i dociera do trudno dostępnych miejsc. Uzyskujemy znacznie lepsze efekty, przy mniejszym nakładzie pracy.

Najlepsze szczoteczki elektryczne obrotowe wykonują 8800 ruchów na minutę, te nieco mniej zaawansowane 5600.

Zalety szczoteczek elektrycznych obrotowych

Według najnowszych badań, szczoteczki elektryczne obrotowe znacznie lepiej radzą sobie z płytką nazębną niż tradycyjne szczoteczki manualne. Dokładniej usuwają ją zarówno z powierzchni zębów, jak i dziąseł. Zmniejszają tym samym różnorodne stany zapalne. Regularne stosowanie szczoteczki elektrycznej daje zatem zdecydowanie lepsze i szybsze efekty. Warto dodać, że płytka i kamień nazębny są przyczyną próchnicy, dlatego dokładne usuwanie wszelkich zanieczyszczeń z powierzchni zębów jest niezwykle ważne.

Dobra szczoteczka elektryczna nie tylko skutecznie usuwa osad, bakterie i płytkę nazębną, ale jest również delikatna dla szkliwa i dziąseł. Pozwala zaoszczędzić czas oraz wysiłek włożony w czyszczenie zębów.

Szczoteczki elektryczne obrotowe pozwalają zaoszczędzić nie tylko czas, ale i pieniądze. Dlaczego? Przy regularnym szczotkowaniu (2 razy dziennie) wizyty u stomatologa z pewnością będą rzadsze i mniej kosztowne.

Dodatkowe funkcje szczoteczek elektrycznych obrotowych

Dobra szczoteczka elektryczna jest wyposażona w dodatkowe funkcje, które ułatwiają codzienną pielęgnację. Najbardziej przydatny jest oczywiście timer, który odlicza czas mycia (szczoteczka automatycznie wyłącza się po dwóch minutach). Warto wybrać model ze wskaźnikiem siły nacisku. Pozwoli to oszczędzić szkliwo i dziąsła. Wśród standardowych funkcji znajdziemy również wskaźnik poziomu baterii, dzięki czemu będziemy wiedzieć, kiedy podłączyć urządzenie do ładowarki.

Bardziej zaawansowane modele posiadają różne tryby czyszczenia, na przykład tryb delikatny – polecany szczególnie osobom z wrażliwymi zębami oraz dzieciom.

Jaką szczoteczkę elektryczną wybrać?

Wybór najlepszej szczoteczki elektrycznej zależy od indywidualnych preferencji. Warto przede wszystkim wybierać produkty z odpowiednimi certyfikatami, które zostały przebadane pod kątem bezpieczeństwa.

Przed zakupem należy dokładnie się zastanowić, czego oczekujemy od szczoteczki do zębów. Warto zwrócić uwagę na dodatkowe funkcje, liczbę obrotów na minutę, a także koszt wymiennych końcówek czy wyposażenia. Ważne, by szczoteczka elektryczna miała odpowiednią wielkość i dobrze dobrane włosie (dla dzieci  i osób z wrażliwymi zębami polecamy szczoteczki z miękkim włosiem).

Na pewno nie warto kupować szczoteczek elektrycznych z niesprawdzonych źródeł. Na rynku pojawia się bowiem coraz więcej podróbek o zdecydowanie gorszych parametrach.

Jaka szczoteczka elektryczna najlepsza? - Ranking 2023

W poniższej tabeli znajduje się Ranking najlepszych produktów w kategorii Jaka szczoteczka elektryczna najlepsza?. Ranking TOP 5 jest aktualizowany każdego dnia i pochodzi z serwisu Skąpiec.pl.

Jaka szczoteczka elektryczna najlepsza? - Ranking Producent Cena
1.
Xiaomi Oclean X Pro Fioletowa
blankAktualna Cena
2.
Philips Sonicare HX3651/13
blankAktualna Cena
3.
Xiaomi Soocas V1 Granatowa
blankAktualna Cena
4.
Philips Sonicare ProtectiveClean 5100 HX6859/29
blankAktualna Cena
5.
Oral-B Pro 3 3500 Biały
blankAktualna Cena

Artykuł dotyczy:

  • jaka szczoteczka elektryczna
  • szczoteczki elektryczne ranking
  • ranking szczoteczek elektrycznych
  • szczoteczka elektryczna ranking
  • najlepsza szczoteczka elektryczna

Jaka szczoteczka elektryczna najlepsza? - Opinie 5 szt.

  1. Super są te szczoteczki elektryczne Braun, ja sobie kupiłam teraz model 3000 i jestem bardzo zadowolona! Różnica pomiędzy szczoteczką elektryczną a taką tradycyjną jest kolosalna. Bardzo dobrze czyści ząbki taka szczoteczka.

  2. Zawsze myłem zęby szczoteczką manualną i jak to mawiał mój dentysta nie domywałem ich. Powiedział żebym zainwestował w elektryczną, że lepiej myją. Spędziłem tydzień na różnych forach od dentystycznych po nawet tych kobiecych urodowych i ostatecznie zdecydowałem się na ultradźwiękową szczoteczkę megasonex i jestem bardzo usatysfakcjonowany swoim wyborem. Na pewno widzę różnicę w braku kamienia i dwie stówki rocznie więcej w portfelu.

  3. Mam od lat taką szczoteczkę elektryczną i nie wyobrażam sobie już mycia zębów w sposób manualny, szczoteczką zwykłą. Taka elektryczna naprawdę myje bardzo dobrze i porządnie. Co najważniejsze, jest bardzo dokładna i w tych nowych szczoteczkach można nawet ustalać samodzielnie czas mycia 🙂 Główny są wymienne więc to też bardzo ważne. Ja polecam jak najbardziej.

  4. A ja mam jak najlepsze doswiadczenia z soniczną szczotką Panasonic – EW1031P – uważam, że to najlepsza szczotka jaką miałam. Zdecydowanie soniki sa fajne, bo i skuteczne i delikatne a sporo osób ma w końcu wrażliwe dziąsła. Moje dziąsła ta szczotka przyjemnie masuje, nie podrażnia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here