Tabletki do zmywarki
Tabletki do zmywarki

Jakie tabletki do zmywarki wybrać? - Ranking 2023

W poniższej tabeli znajduje się Ranking najlepszych produktów w kategorii Jakie tabletki do zmywarki wybrać?. Ranking TOP 5 jest aktualizowany każdego dnia i pochodzi z serwisu Skąpiec.pl.

Jakie tabletki do zmywarki wybrać?
Ranking
Producent Cena
1.
Finish Tabletki do zmywarki All-in-1 Max 76szt. | 5900627090154
blankAktualna Cena
2.
Finish Finish Powerball Quantum Max tabletki do mycia naczyń w zmywarkach 36szt
blankAktualna Cena
3.
CALGON Tabletki do zmywarki przeciw osadzaniu się kamienia 15 SZT TABLETKI 15 SZT
blankAktualna Cena
4.
Finish Tabletki Power Essential 80 fresh |
blankAktualna Cena
5.
Delko Filip tabletki do zmywarek 40+5 sztuk gratis
blankAktualna Cena

W dobie nowoczesnych urządzeń wiele osób nie wyobraża sobie życia bez pralki, mikrofalówki czy zmywarki. Tego typu sprzęty znacznie oszczędzają nasz cenny czas oraz rachunki. Aby jednak cieszyć się ich długą żywotnością, trzeba o nie dbać i odpowiednio je użytkować. Tym razem spróbujemy wybrać najlepsze tabletki do zmywarki.

Dobre tabletki do zmywarki dbają nie tylko o wygląd naczyń, ale również żywotność urządzenia. Jeśli chcemy, by naczynia były czyste i błyszczące, a zmywarka działała długo i sprawnie, powinniśmy używać odpowiednich środków. Ich wybór staje się jednak coraz trudniejszy. Producenci oferują bowiem coraz nowsze rozwiązania. Podpowiadamy, jak kupić najlepsze tabletki do zmywarki.

Rodzaje tabletek do zmywarki

Zmywarka to obecnie jeden z najbardziej popularnych domowych sprzętów. Oszczędza czas, rachunki oraz wodę. Jest to bardzo ekologiczne rozwiązanie. Myjąc naczynia w zmywarce zużywamy nawet 60% mniej wody niż myjąc naczynia tradycyjnie. Zmywarka do naczyń wymaga jednak dobrania odpowiednich środków. Jakie tabletki do zmywarki oferują nam producenci?

 • Tabletki do zmywarki jednofunkcyjne – służą wyłącznie do mycia. Nie spełniają żadnych dodatkowych funkcji.
 • Tabletki do zmywarki All in One –  w ofercie znajdziemy tabletki do zmywarki o różnych funkcjach, między innymi:
  1. Tabletki do zmywarki 3w1 – oprócz mycia również zmiękczają wodę oraz nabłyszczają naczynia.
  2. Tabletki do zmywarki 4w1 – czyszczą i nabłyszczają naczynia, zmiękczają wodę, ale również chronią zmywarkę.
  3. Tabletki do zmywarki 5w1 – myją oraz nabłyszczają naczynia, zmiękczają wodę, chronią zmywarkę i dodatkowo chronią również szkło.

Producenci opracowują coraz nowsze technologie i oferują coraz więcej dodatkowych funkcji. Warto zaznaczyć, że skuteczność zmywania zależy w głównej mierze od środka, którego użyjemy, ale również od programu zmywania – jego długości oraz temperatury wody.

Tabletki do zmywarki są wygodnym i praktycznym rozwiązaniem. Łączą w sobie często kilka funkcji – proszku myjącego, soli oraz płynu nabłyszczającego. Warto jednak pamiętać, że jeśli decydujemy się na tabletki do zmywarki jednofunkcyjne, musimy dodatkowo zaopatrzyć się w specjalną sól do zmywarki oraz płyn nabłyszczający.

Tabletki do zmywarki tradycyjne czy ekologiczne?

Tradycyjne tabletki do zmywarki składają się głównie z substancji chemicznych. Znajdziemy w nich najczęściej:

 • Fosforany – nie więcej niż 30%.
 • Związki wybielające na bazie tlenu – ich zawartość wynosi od 5 do 15%.
 • Polikarboksylany – podobnie jak przy związkach na bazie tlenu ich zawartość waha się pomiędzy 5-15%.
 • Niejonowe środki powierzchniowo czynne – około 5% lub więcej.
 • Fosfoniany oraz enzymy – około 5% lub więcej.
 • Substancje zapachowe

Podane substancje są generalnie bezpieczne dla człowieka, w odpowiednim stężeniu. Niektóre mogą jednak wywołać podrażnienia u osób wrażliwych czy alergików. Warto również dodać, że środki te trafiają do wód i powodują zanieczyszczenia, które mogą szkodzić morskim organizmom, ale również ludziom. Chodzi głównie o fosforany oraz polikarboksylany.

W tym kontekście na uwagę zasługują ekologiczne tabletki do zmywarki. Tego rodzaju środki również znajdziemy w różnych opcjach (3w1, 4w1, a nawet 5w1). To nowoczesne, wieloskładnikowe tabletki, które skutecznie zmywają, dokładnie się rozpuszczają, chronią szkło oraz zmywarkę, a także mają przyjemny zapach, który nie wywołuje podrażnień.

Dlaczego warto wybrać ekologiczne tabletki do zmywarki? W ich składzie nie znajdziemy szkodliwych substancji chemicznych. Są wolne od fosforanów, nie zanieczyszczają wód i są bezpieczne dla szamb. Tabletki do zmywarki ekologiczne nie są testowane na zwierzętach, nie wywołują alergii ani podrażnień. Skutecznie czyszczą również w niskich temperaturach, co także pozytywnie wpływa na środowisko. Tabletki do zmywarki ekologiczne mają bezpieczny skład. Należy jednak wybierać produkty z odpowiednim oznakowaniem (na przykład oznaczeniem ekologicznym EU Ecolabel). Dzięki temu mamy gwarancję, że wybrany produkt jest zgodny z najwyższymi standardami środowiskowymi.

Jak wybrać dobre tabletki do zmywarki?

Wybór odpowiednich tabletek do zmywarki uzależniony jest od naszych potrzeb oraz oczekiwań. Jeśli często myjemy duże ilości naczyń, warto na pewno zaopatrzyć się w dobrej jakości tabletki, które nie tylko będą skutecznie czyścić naczynia, ale zadbają również o samo urządzenie. Ciekawą opcją są środki typu All in One. Dzięki nim nie musimy dodatkowo kupować soli do zmywarki czy płynu nabłyszczającego.

Bez wątpienia, warto zwrócić uwagę na skład tabletek do zmywarki, które wybieramy, zwłaszcza, jeśli mamy dzieci albo jesteśmy alergikami. Nie można zapominać o tym, że na naczyniach pozostają resztki detergentu, co na pewno nie wpływa korzystnie na nasz organizm. Jeżeli nie jesteśmy obojętni na losy naszej planety i dbamy o swoje zdrowie, wybierzmy ekologiczne tabletki do zmywarki.

Co istotne, do każdego zmywania stosujemy zawsze jedną tabletkę (nawet przy niewielkiej ilości naczyń). Niektóre tabletki pokryte są specjalną, rozpuszczalną folią. Pozostałe przed użyciem należy rozpakować i umieścić w przeznaczonym na nie miejscu w zmywarce. Po każdym cyklu mycia warto sprawdzić, czy tabletka dokładnie się rozpuściła. Jeśli nie, należy jej pozostałości usunąć przed kolejnym zmywaniem.

Oferta tabletek do zmywarek jest bardzo bogata. Na rynku znajdziemy rozmaite środki tego typu. Za najtańsze zapłacimy około 10 złotych (około 30 sztuk). Droższe tabletki do zmywarki będą nas kosztować 50-80 złotych (50-100 sztuk). Na tabletki ekologiczne wydamy nieco więcej (ich cena jest średnio 10-30 złotych wyższa niż tradycyjnych kapsułek). Wszystko zależy od producenta oraz rodzaju tabletek. Sprzedawane są one w małych (15-30 sztuk) i dużych opakowaniach (100-500 sztuk). Warto dodać, że nowoczesne tabletki do zmywarki mogą przedłużyć żywotność naczyń nawet o kilkadziesiąt procent.

Jakie tabletki do zmywarki wybrać? - Ranking 2023

W poniższej tabeli znajduje się Ranking najlepszych produktów w kategorii Jakie tabletki do zmywarki wybrać?. Ranking TOP 5 jest aktualizowany każdego dnia i pochodzi z serwisu Skąpiec.pl.

Jakie tabletki do zmywarki wybrać?
Ranking
Producent Cena
1.
Finish Tabletki do zmywarki All-in-1 Max 76szt. | 5900627090154
blankAktualna Cena
2.
Finish Finish Powerball Quantum Max tabletki do mycia naczyń w zmywarkach 36szt
blankAktualna Cena
3.
CALGON Tabletki do zmywarki przeciw osadzaniu się kamienia 15 SZT TABLETKI 15 SZT
blankAktualna Cena
4.
Finish Tabletki Power Essential 80 fresh |
blankAktualna Cena
5.
Delko Filip tabletki do zmywarek 40+5 sztuk gratis
blankAktualna Cena

Jakie tabletki do zmywarki wybrać? - Opinie 4 szt.

 1. Testowalem wiele tabletek do zmywarek ale te są moim numerem jeden. Doczyszczaja nawet zaschnięty brud i nie pozostawiają białego osadu. Polecam!

 2. Nie tak dawno kupiliśmy nową zmywarkę i właśnie powstało pytanie, jakie tabletki do zmywarki wybrać? Bo przecież nie liczą się tylko czyste naczynia, ale również woda i sama zmywarka. Ja jestem za tymi 5w1 ale moja żona się martwi, że jednak może w nich być za dużo chemii. Chociaż nie wydaje mi się, żeby tak było.

 3. Mam zmywarkę i chyba przetestowałam już wszystko. Nawet próbowałam ekologicznych sposobów. Nie zdały u mnie jednak egzaminu. Teraz tabletki do zmywarki zamawiam w dużych opakowaniach. Jednak chciałabym znaleźć takie tabletki, które nie byłyby osobno pakowane w opakowanie. Macie jakiś pomysł?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here