najlepszy termos obiadowy
Termos obiadowy

Jaki termos obiadowy wybrać? - Ranking 2023

W poniższej tabeli znajduje się Ranking najlepszych produktów w kategorii Jaki termos obiadowy wybrać?. Ranking TOP 5 jest aktualizowany każdego dnia i pochodzi z serwisu Skąpiec.pl.

Jaki termos obiadowy wybrać?
Ranking
Producent Cena
1.
Esbit termos na żywność Food Jug 0,5 l
blankAktualna Cena
2.
Orion Termomisa / termos obiadowy 2L APPLE 125819
blankAktualna Cena
3.
Zwilling Zwilling Thermo 0,7 L Biały Termos Obiadowy Ze Stali Nierdzewnej
blankAktualna Cena
4.
Stanley CLASSIC TERMOS OBIADOWY ZE SZTUĆCEM 400 ML CZARNY STAL NIERDZEWNA TWORZYWO SZTUCZNE 10-09382-005
blankAktualna Cena
5.
Orion Termomisa / termos obiadowy DELUXE 2,3L 122857
blankAktualna Cena

Dzięki dobremu termosowi obiadowemu można spożyć ciepły posiłek poza domem, na przykład w pracy, szkole, czy na wycieczce. Dobry termos obiadowy to alternatywa dla osób, które nie mają w ciągu dnia dostępu do kuchenki mikrofalowej i nie chcą również korzystać z jedzenia podawanego w restauracjach czy barach, zaś preferują ciepły posiłek w czasie pracy czy w szkole. To o wiele zdrowsze rozwiązanie od typowego lunchboxa nie tylko dla dorosłych, ale także dla dzieci, jeżeli w ciągu dnia długie godziny przebywają one poza domem. Mogą wtedy posilić się czymś ciepłym i pożywnym.

Jak działa termos obiadowy i w jaki sposób przygotować go do użycia?

Termosy obiadowe wykorzystują wewnętrzną przestrzeń z niskim ciśnieniem do zachowania temperatury produktu. Oczywiście działają niejako “w dwie strony”. Można w nich umieścić gorącą zupę, ale także sałatkę, która została wcześniej schłodzona. Po otwarciu termosu, nawet po długim czasie będzie świeża jak prosto z lodówki. To doskonałe wyjście na upały i wycieczki w gorące dni. Korzystając z termosu obiadowego trzeba pamiętać również o tym, że jedynie jeżeli zostanie on wypełniony w całości, będzie dobrze spełniał swoje zadanie. Dlatego najlepiej posiadać w domu kilka pojemności i stosować wybraną do konkretnej porcji dania. Ponadto nie należy również zapominać, że najlepiej swoją temperaturę zachowują posiłki w formie płynnej, na przykład zupy. Te w formie stałej jak na przykład kotlety czy pieczona ryba mogą po kilku godzinach nieco stracić na swojej ciepłocie.

Przed użyciem termosu obiadowego należy go odpowiednio przygotować. Jeżeli ma być w nim umieszczony gorący posiłek, trzeba do pojemnika nalać wrzątku na kilka minut. Z kolei jeśli ma w nim być przenoszony zimny pokarm, trzeba go zalać na kilka chwil zimną wodą.

Termos obiadowy – jaką pojemność wybrać?

Pojemność musi być dostosowana do osobistych potrzeb członków rodziny. Trzeba wiedzieć, że na na rynku mamy wybór różnych rodzajów dobrych termosów obiadowych pojedynczych i piętrowych. Służą one do przechowywania jednego dania albo całego obiadu. Poszczególne pojemniki termiczne mają różną wielkość. Dla jednej osoby wystarczy termos obiadowy o pojemności 500 ml, średnie mają zazwyczaj około 750 ml. Największe pojedyncze pomieszczą nawet 1,5 litra jedzenia. Trojaki i czworaki obiadowe co prawda zajmują więcej miejsca, ale są niezastąpione na przykład podczas wielogodzinnego przebywania poza domem, jeżeli nie chcemy lub nie możemy stołować się w punktach gastronomicznych. Ułożone jeden na drugim pojemniki z wygodnym mocowaniem to doskonały sposób na zdrowe odżywianie i domowe jedzenie.

Termos obiadowy – plastik czy stal nierdzewna?

Termosy obiadowe są wykonane z plastiku lub stali nierdzewnej albo połączenia tych dwóch materiałów. Oczywiście tworzywo w dużej mierze decyduje o funkcjonalności, a także trwałości pojemnika termicznego. Najlepsze termosy obiadowe to właśnie te stalowe, ponieważ są solidne i mocne. Nie ma obawy o uszkodzenie takiego produktu, jeżeli oczywiście nie będzie użytkowany w ekstremalnych warunkach. Pojemniki stalowe również lepiej sprawdzają się w kwestii utrzymania temperatury posiłku. Są nieco droższe od tych plastikowych, ale taka inwestycja z pewnością się opłaca, ponieważ dzięki dobremu zakupowi sprzęt będzie służył przez lata.

Termosy obiadowe plastikowe mają przewagę nad stalowymi w kwestii swojej wagi. Jeżeli wybierzemy dobry termos plastikowy sprawdzonej firmy, to również będziemy zadowoleni z zakupu. Warto unikać jednak tych najtańszych produktów, ponieważ są mało wytrzymałe i podatne na uszkodzenia.

Termos obiadowy – szczelność i parametry termiczne

Kolejna kwestia to szczelność i parametry termiczne. Termos obiadowy musi być szczelny ze względu na to, by posiłki nie rozlały się w samochodzie czy w torbie, ale także by użytkownik nie uległ oparzeniu. Szczelność ma także wpływ na długość utrzymania temperatury. Najlepsze termosy obiadowe posiadają podwójne ścianki i zakrętki, dzięki czemu lepiej izolują i są najbezpieczniejsze. Warto zwrócić także uwagę na zatrzask zapewniający pewność dobrego zamknięcia.

Dobry termos obiadowy powinien posiadać również zawór bezpieczeństwa. Wciska się go po wypełnieniu produktem. Dzięki temu z naczynia uchodzi ciśnienie. Po otwarciu nie ma więc zagrożenia poparzeniem gorącą parą.

Dla komfortu użytkowania ważny jest również uchwyt lub pasek do wygodnego przenoszenia termosu. Najlepsi producenci wyposażają swoje produkty także w powłokę antypoślizgową oraz sztućce. Dzięki temu wszystkie akcesoria potrzebne do spożycia obiadu można mieć przy sobie w każdej sytuacji.

Jaki termos obiadowy będzie najlepszy dla dziecka?

Gorący posiłek do szkoły dla dziecka to nie problem z małym i lekkim termosem obiadowym. Jeżeli chcemy przygotować swojej pociesze jedno danie, na przykład zupę, to wystarczy najmniejsza pojemność i termos jednopiętrowy, mierzący około 300 ml. Termos obiadowy składający się z kilku pojemników pomieści kilka dań. Do szkoły sprawdzi się dobrej jakości termos plastikowy sprawdzonego producenta, ponieważ jest on lżejszy niż stalowy. Takie pojemniki są również kolorowe, więc spodobają się dzieciom. Termos obiadowy dla dzieci powinien być także bezpieczny, czyli szczelny i trudny do stłuczenia.

Jaki termos obiadowy wybrać? - Ranking 2023

W poniższej tabeli znajduje się Ranking najlepszych produktów w kategorii Jaki termos obiadowy wybrać?. Ranking TOP 5 jest aktualizowany każdego dnia i pochodzi z serwisu Skąpiec.pl.

Jaki termos obiadowy wybrać?
Ranking
Producent Cena
1.
Esbit termos na żywność Food Jug 0,5 l
blankAktualna Cena
2.
Orion Termomisa / termos obiadowy 2L APPLE 125819
blankAktualna Cena
3.
Zwilling Zwilling Thermo 0,7 L Biały Termos Obiadowy Ze Stali Nierdzewnej
blankAktualna Cena
4.
Stanley CLASSIC TERMOS OBIADOWY ZE SZTUĆCEM 400 ML CZARNY STAL NIERDZEWNA TWORZYWO SZTUCZNE 10-09382-005
blankAktualna Cena
5.
Orion Termomisa / termos obiadowy DELUXE 2,3L 122857
blankAktualna Cena

Jaki termos obiadowy wybrać? - Opinie 4 szt.

  1. Fajny gadżet na jakieś biwaki, wycieczki do lasu, w góry. Ale żeby do pracy poginać z termosem obiadowym, to chyba już przesada 😛 No ale może ja się tam nie znam.

  2. Nie znam firmy Esbit ale bardzo podobają mi się te termosy, chyba będę musiała sobie taki kupić. Mój mąż pracuje poza miejscem zamieszkania i codziennie dojeżdża do pracy. Zawsze robię mu jedzenie ale taki termos to na pewno przydatny przedmiot i fajne rozwiązanie. Najlepszy termos obiadowy wcale nie musi być klasyczny, może być dizajnerski jak widać w zestawieniu, fajnie!

  3. Zawsze wydawało mi się, że taki produkt nie będzie mi potrzebny, bo niby gdzie? W góry nie jeżdżę, do pracy nie zabieram jedzenia. Ale przyszedł taki moment, kiedy regularnie musiałam chodzić w odwiedziny do szpitala, i wtedy najlepszy termos obiadowy był niezbędny! Wybrałam taki o średniej głębokości, ale doskonale utrzymujący ciepło. Kiedy byłam na miejscu, obiad był dalej ciepły i można go było smacznie jeść. Podoba mi się jeden w tym zestawieniu i chyba pokuszę się, że dokupić sobie drugi. Może się przyda 🙂

  4. Termos obiadowy – czy ktoś się w ogóle zastanawiał nad nazewnictwem. Normalny obiad, zwłaszcza w Polsce to zupa i drugie danie, i co, mam do pojemnika nalać zupy a potem wrzucić kotlety, kartofle i surówkę, czy mam popylać po obiad z 10 pojemnikami pod pachą?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here