Jaki trymer do brody wybrać?

Zadbana broda może być naprawdę atrakcyjna, a żeby taką uzyskać – bez cotygodniowych wizyt u fryzjera, warto zaopatrzyć się w odpowiednie kosmetyki i co najważniejsze – dobry trymer do brody. Tego typu maszynka znajdzie zresztą zastosowanie również w pielęgnacji całej okolicy twarzy – można użyć go do wyrównania fryzury, czy usunięcia włosów z uszu i nosa. W sklepach i internecie znaleźć można całe mnóstwo różnego rodzaju maszynek elektrycznych, strzyżarek i trymerów. Jak wybrać najlepszy trymer do brody? Mam nadzieje, że tym tekstem nieco rozjaśnię sytuację.

Jaki rodzaj trymera do brody?

Najpierw krótki przegląd dostępnych na rynku typów maszynek do brody. W zależności od tego jaki zarost nosicie – warto wybrać inną golarkę do brody. Przede wszystkim różnicują tutaj funkcje, kształt oraz rodzaje obudowy i nakładek. Do tego dochodzi jeszcze cena, która zwykle jest wyższa, im więcej funkcji posiada urządzenie, choć oczywiste jest też, że płacimy za markę i przede wszystkim – jakość. Do stylizacji brody polecam trymer stricte o takim zastosowaniu – posiadają one w zestawie zwykle sporo nakładek i grzebieni, które pozwolą na dostosowanie trymera do potrzeb, ale to co charakteryzuje trymer do brody, to płaska golarka o dość wąskim ostrzu, dzięki któremu uda wam się uzyskać największą dokładność.

Trymer do brody długiej

Do długiej brody najlepszy będzie trymer grzebieniowy, przy czym problemem może być tu „krzywe” chwytanie włosów, dlatego dodatkowo polecam zaopatrzenie się w nożyczki fryzjerskie, które pozwolą nadać brodzie ostateczny rys. Jeśli macie długą brodę lepiej zrezygnujcie z maszynek wielofunkcyjnych, jako że te faktycznie wysokiej jakości, które poradzą sobie z długą brodą mogą okazać się bardzo drogie, a moim zdaniem również niewarte swojej ceny. Szczególnie, że właściwie nie sposób wykorzystać każdą funkcjonalność wyłącznie podczas stylizacji brody.

Golarka i trymer brody w jednym

Jeśli chodzi o wspomniane urządzenia wielofunkcyjne moim zdaniem warto w nie inwestować jeśli będzie ich używać więcej osób. Taka golarka i trymer z powodzeniem sprawdzi się zarówno w przypadku kobiet, mężczyzn i dzieci. Można ich używać do pielęgnacji ciała, twarzy, okolic intymnych, krótkich fryzur, czy podcinania końcówek. Cena może odstraszać, ale odradzam cięcie kosztów w jej przypadku, jako że jakość wykonania i odpowiednie materiały grają tu kluczową rolę.

Jak rozpoznać dobry trymer do brody?

Podczas zakupów warto wziąć pod uwagę szereg parametrów. To co jest w zestawie, dodatkowe nakładki i grzebienie, to naprawdę kwestia drugorzędna, a często producenci przygotowują oferty tak bogate, że klient zupełnie zapomina o całej reszcie. O czym mówię? Po pierwsze rodzaj użytych materiałów. Szczególnie ważne jest z czego i jak wykonano ostrza trymera. Absolutna podstawa, to ostrza ze stali nierdzewnej, które powinny być bardzo precyzyjne i dobrze spasowana, tak aby nie szarpały włosów i nie pozostawiały niedogolonych pasm. Warto zastanowić się również nad wybraniem trymera do brody z samoostrzącymi się nożykami.

Po drugie – sposób zasilania i długość pracy. Najlepszym wyborem będzie trymer do brody z akumulatorem, na rynku dostępne są też zasilane sieciowo, jednak nie sprawdzą się one np. w podróży, a jednocześnie nie są tak poręczne jak modele z akumulatorkiem. Sprawdźcie jak długo maszynka może pracować po całkowitym naładowaniu – a przedział może być różny: od kwadransa do godziny.

Aby wybrać dobry trymer do brody, który będzie was satysfakcjonował nie tylko pod względem strzyżenia brody, ale też funkcjonalności sprawdźcie jak wygląda kwestia czyszczenia. Polecam wybieranie maszynek, które można myć pod bieżącą wodą i które nie wymagają skomplikowanego demontażu.

Szczerze polecam też minimalizm – nadmiar nakładek kończy się tylko wielkim bałaganem w opakowaniu.

Z kwestii drugorzędnych, ale również ważnych z perspektywy wygody – wybierajcie trymery do brody, które posiadają w zestawie plastikowe opakowanie, w którym cały zestawi można ułożyć. Pięknie prezentujące się w sklepie podstawki strasznie się kurzą i w łazience zdecydowanie nie wyglądają zachęcająco.

Jaki trymer do brody wybrać? - Ranking 2024

W poniższej tabeli znajduje się Ranking najlepszych produktów w z tematu Jaki trymer do brody wybrać?. Ranking TOP 5 jest aktualizowany kilka razy w miesiącu. Zapraszamy do przejrzenia naszych i Waszych propozycji.

Ranking Jaki trymer do brody wybrać? Producent Cena
1Philips OneBlade 360 Face QP2730/20PhilipsAktualna Cena
2Braun Series X XT5100BraunAktualna Cena
3Philips OneBlade Pro 360 Face&Body QP6651/30PhilipsAktualna Cena
4Remington Nano Series NE3850RemingtonAktualna Cena
5Philips Series 7000 MG7745/15PhilipsAktualna Cena

19 komentarzy do “Jaki trymer do brody wybrać?”

  1. Dobrze dobrany trymer spełni oczekiwania najbardziej wymagających. Warto jednak sprawdzić specyfikację techniczną przed zakupem.

    Odpowiedz
  2. Dla mnie babyliss beard designer to najlepszy trymer do brody 🙂 Szybko goli, nie zostawia omijaków i pojedynczych włosków, a do tego można spokojnie go myć pod prysznicem. Czasem golę się na zero, a czasem zostawiam zarost. Z każdą opcją radzi sobie świetnie.

    Odpowiedz
  3. Żona przekonała mnie na babyliss, bo chciała sobie kupić prostownicę z czujnikiem temperatury, a z trymerem było taniej. No i ona zadowolona bardzo i ja też 😉 Świetne sprzęty oni robią. Dobrze jakościowo wykonane i widać, że materiały też bardzo dobre.

    Odpowiedz
  4. dla mnie najlepszy jest trymer do brody babyliss, mam już prawie rok, cały czas działa bez zarzutu. Ma wygodny pojemniczek który zbiera wszysko węc mogę cały czas go używac i nie tlyko w łazience. Wygodny i poręczny więc dla mnie się sprawdza w 100%

    Odpowiedz
  5. Ja nareszcie mam dobrą golarkę do brody z babylissa, bo zawsze miałem problem z dobrym przycięciem. Teraz golenie zajmuje mi chwilę i nie muszę kręcić maszynka na 10 stron, bo raz przejadę i wszystko jest równo z każdej stron

    Odpowiedz
  6. Mam niestety jeszcze taki zestaw jak ten Philips QG3371/16.
    Powiem wam jak to w praktyce wygląda.
    Dodatkowe końcówki są fajne,m lepiej że są niż nie, ale ja używam w zasadzie dwóch i reszta zalega i zbiera kurz, no ale to może ja.
    Funkcja turbo – bardzo przydatna, tak jak w komputerach z lat ’90… Jej wyłączenie nie ma sensu, a na włączonym maszynka pracuje… tak jak powinna. Nie rewelacyjnie czy nadzwyczajnie, po prostu tak jak należy, tak jakbyś się spodziewał kupując urządzenie do golenia za więcej niż 30 zł.
    Czyszczenie mogłoby być lepiej rozwiązane ale jest nieźle.

    Niestety w moim przypadku, a nie uważam żebym miał jakiś nad wyraz twardy zarost albo żebym nawet często go trymował, ta maszynka okazała się wielkim rozczarowaniem…
    Akumulator jest beznadziejny, nie chodzi o długość trymowania na naładowanym akumulatorze, ale o to że po około roku z żywotnością jest już dość żenująco, a co najgorsze , jeśli chodzi o to zasilanie akumulatorowe lub sieciowe to jest jedne ważny knyf, mianowicie maszynka nie jest tak naprawdę zasilana sieciowo. Jest ona sieciowo ładowana, i ładować ją można również w trakcie użytkowania, ale jeżeli myślisz że jak padnie ci bateria to podłączysz maszynkę do gniazdka i będzie jechała ze 100% mocą to się mocno k*wa zdziwisz, tak jak i ja się zdziwiłem. W związku z czym mam trymer, którym nawet na kablu nie mogę się porządnie ogolić, bo po pół minucie przycinania potrafi się zatrzymać z braku sił…

    To był mój 4 zakup do tego producenta, i z każdym kolejnym jest coraz gorzej… Jednak wydając 200+ zł na maszynkę do trymowania, (nawet nie golarkę!!!), no to do cholery jakiś minimalny poziom powinien być, a nie tandetne trzeszczące plastiki, klawisz włącz/wyłącz taki że nie raz w trakcie trymowania można sobie wyłączyć trymer.

    Ale co by nie mówić trymer ma też ogromny plus, największy w tym urządzeniu:
    Na kablu od zasilacza jest taki pasek z rzepem, że można sobie kabel ładnie spiąć.
    Więc jak ktoś lubi podróżować z trymerem, to ten się do tego nadaje lepiej niż do przycinania włosów…

    Odpowiedz
  7. Mój M to jest owłosiony od stóp do głowy ale używa takiego trymera, do brody, ciała i głowy tez z bablissa, to w mam jednym urządzeniu wszystko co jest mu potrzebne do pielęgnacji zarostu

    Odpowiedz
  8. Używam maszynki do brody marki BaByliss….spełnia się w 100%. Zazwyczaj jeszcze po trymerze przejeżdżam maszynką by wyczyścić część gładką 😉

    Odpowiedz
  9. Ja mam zestaw 10 w 1 jest super ten z babylissa bo procz zwykłych nasadek ma specjalne do uszu i nosa, a ja nie ukrywam mam z tym mały problem. Kupiłem go zobie ostatnio w mediamarkt i sprzet jest swietny

    Odpowiedz
  10. Taki trymer zawsze chciałem. Od niedawna zapuszczam brodę i niestety jej pielęgnacja nie jest taka prosta a ciągłe podcinanie na oko było trudne. Teraz mam trymer, chociaż nie ma wielu funkcji to bardzo sobie go chwale. Fajne urządzenie, za niewielkie pieniądze, które jest jednak super rozwiązaniem.

    Odpowiedz
  11. Stwierdzam z przykrością że zestawienie tworzył ktoś kto nigdy nie strzygł zarostu na twarzy i nie ma o tym bladego pojęcia. Maszynka Philips QC5130 to maszynka jedynie do strzyżenia głowy, spróbujcie przy tak długich i odstających zębach grzebienia przystrzyc owłosienie pod nosem. Swego czasu używałem niemal identycznej maszynki do takich celów ale zeszlifowałem zęby grzebienia do minimum.

    Odpowiedz
  12. ja już niestety kupiłem sobie jakiś czas temu maszynkę do golenia, ale teraz sobie myślę, że jedna lepszym rozwiązaniem byłby trymer :/ tylko niestety na razie ten wydatek odkładam 😉

    Odpowiedz
  13. Dla mnie numer 1 wśród trymerów w rozsądnej cenie jest Philips QG3270, bo to porządny sprzęt za około 170 złotych i w zestawie są też inne końcówki, a to dla mnie jest akurat też bardzo ważne.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz