waga łazienkowa mechaniczna
Waga łazienkowa

Jaka waga łazienkowa najlepsza? - Ranking 2023

W poniższej tabeli znajduje się Ranking najlepszych produktów w kategorii Jaka waga łazienkowa najlepsza?. Ranking TOP 5 jest aktualizowany każdego dnia i pochodzi z serwisu Skąpiec.pl.

Jaka waga łazienkowa najlepsza? - Ranking Producent Cena
1.
Xiaomi Mi Body Composition Scale 2
blankAktualna Cena
2.
Raven EW006
blankAktualna Cena
3.
Xiaomi Mi Smart Scale 2 Biała
blankAktualna Cena
4.
Łucznik BS973 W14
blankAktualna Cena
5.
Xiaomi YUNMAI X M1825 Mini 2 Biała
blankAktualna Cena

Dobra waga łazienkowa to sprzęt, który warto mieć – bezdyskusyjnie. Bez wagi łazienkowej bardzo trudno jest wychwycić wszelkie zmiany i wahania, a w tej kwestii lepiej reagować natychmiast. Wśród wag wyróżniamy dwa podstawowe rodzaje – niegdyś bardzo popularne wagi mechaniczne oraz wagi elektroniczne, które obecnie pojawiają się na sklepowych półkach zdecydowanie częściej, niż te pierwsze. Mamy wśród nich dużo większy wybór, dodatkowo możemy zdecydować się także na wagę łazienkową posiadającą niespotykane w wagach mechanicznych funkcjonalności.

Waga łazienkowa z funkcją pomiaru tłuszczu

Waga łazienkowa może dostarczyć nam dużo więcej informacji niż tylko ciężar ciała – szczególnie osoby na diecie i sportowcy powinni rozważyć zakup bardziej zaawansowanej wagi. Możemy wybierać spośród takich funkcji, jak pomiar tłuszczu, obliczanie odpowiedniej wagi, porównywanie obecnego wyniku z wynikami wcześniejszymi, czy pomiar wody w organizmie. Bardzo fajną opcją jest wybór wagi łazienkowej, w której można zaprogramować kilku użytkowników urządzenia – dzięki temu może stać się bogatym źródłem informacji, pozwoli prześledzić wam zmiany zachodzące w organizmie na różnych poziomach.

Waga łazienkowa elektroniczna czy mechaniczna?

Wagi mechaniczne są mniej dokładne, nie posiadają dodatkowych funkcji, ale za to są tanie. Jeśli waga łazienkowa jest wam potrzebna jedynie do pomiaru ciężaru ciała – wystarczy, pamiętajcie jednak, że przekłamania mogą być całkiem spore, szczególnie jeśli waga ma swoje lata. Aby zachować jej sprawność należy resetować wagę po każdym ważeniu.

Wagi elektroniczne nie są dużo droższe, ale oferują zdecydowanie więcej. Oprócz wspomnianych funkcji dodatkowych, możemy liczyć na dokładniejszy pomiar, a wynik podawany jest zwykle do drugiego miejsca po przecinku. Minusem wag elektronicznych jest praca na bateriach, jednak modele najbardziej podstawowe pracują na jednej zmianie nawet 2-3 lata.

Waga łazienkowa – dokładność

Wagi mechaniczne pokażą wynik (teoretycznie) z dokładnością do 1 kg lub 0,5 kg, jednak waga może po czasie się rozregulować, o czym użytkownicy wcale nie muszą wiedzieć. Wagi elektroniczne wskazują wynik z dokładnością do min. 100g. Podczas wyboru wagi łazienkowej zwróćcie także uwagę na zakres, w jakim jest w stanie wskazać wynik, wagi w tym względzie wahają się między 120-200 kg.

Waga łazienkowa – na co zwracać uwagę

Z kwestii technicznych: materiał z którego waga łazienkowa jest wykonana, ilość baterii, wyświetlacz. Wagi, szczególnie elektroniczne, występują w wielu wariantach – szklanych, drewnianych, aluminiowych. Najtrwalszym materiałem jest aluminium, które jednak nie wpasuje się w każdą przestrzeń, jest to kwestia gustu, warto mieć jednak na uwadze, że nie każdy z tych materiałów będzie tak samo żywotny. Szklane wagi są w pełni bezpieczne, mogą jednak łatwo się zbić, natomiast wagi drewniane (rzadko spotykane) powinny być wykonane z odpowiednio wykończonego drewna egzotycznego odpornego na wilgoć.

Sprawdźcie też ile baterii będzie potrzebnych do zasilenia wagi – niektóre mogą wymagać nawet 12 baterii! Ważne jest również to jaki typ baterii będzie niezbędny – uważajcie by waga łazienkowa nie stała się skarbonką, lepiej wybrać nieco droższy model i zaoszczędzić na użytkowaniu.

Na koniec wyświetlacz – cyfry powinny być duże i czytelne. Radzę wybierać wyświetlacze w technologii LED, które będą mniejszym obciążeniem dla baterii. Wyświetlacze mogą być podświetlane lub klasyczne, w zależności od potrzeb – wybierzcie właściwy, po raz kolejny jednak – podświetlany będzie mniej energooszczędny. Poza analizą pod kątem zużycia energii warto też zainteresować się tym co można z wyświetlacza odczytać. Przede wszystkim, jeśli zdecydujecie się na wagę posiadającą dodatkowe funkcje – sprawdźcie w jaki sposób odczytywać można wyniki. Lepszym wyborem będzie wyświetlacz większy, na którym znajdą się wszystkie wyniki, niż waga łazienkowa nad którą będzie trzeba się pochylać i przeglądać przełączając widok.

Polecani producenci dobrych wag łazienkowych: Terraillon, AEG, Daewoo, Eldom, Bosch, Adler, Łucznik, Tefal, Beurer, Omron.

Jaka waga łazienkowa najlepsza? - Ranking 2023

W poniższej tabeli znajduje się Ranking najlepszych produktów w kategorii Jaka waga łazienkowa najlepsza?. Ranking TOP 5 jest aktualizowany każdego dnia i pochodzi z serwisu Skąpiec.pl.

Jaka waga łazienkowa najlepsza? - Ranking Producent Cena
1.
Xiaomi Mi Body Composition Scale 2
blankAktualna Cena
2.
Raven EW006
blankAktualna Cena
3.
Xiaomi Mi Smart Scale 2 Biała
blankAktualna Cena
4.
Łucznik BS973 W14
blankAktualna Cena
5.
Xiaomi YUNMAI X M1825 Mini 2 Biała
blankAktualna Cena

Artykuł dotyczy:

  • dobra waga łazienkowa

Jaka waga łazienkowa najlepsza? - Opinie 3 szt.

  1. Każda kobieta powinna mieć w domu wagę 😀 ja na szczęście nie korzystam z niej często, jednak.. kupiłam ją i czasami jednak bardzo się przydaje, np. podczas ważenia bagażu. Kupiłam nową wagę, jest elektroniczna. Na razie jest bardzo dokładna, więc z tego cieszę się najbardziej. Pamiętam wagi z dawnych lat, duże, o dość ciekawej stylistyce, były dokładne w punkt i szkoda, że już takich wag nie ma. U moich rodziców w domu taka waga przetrwała już kilkadziesiąt lat!

  2. Kupiłam ostatnio super wagę (tak mi się wydawało).. Za dość duże pieniądze jak dla mnie, bo kosztowała nieco ponad 130 zł. Miała pokazywać poziom wody w organizmie i tego typu rzeczy, jednak nie wiem dlaczego pomyślałam, że tak rzeczywiście może być. Wydaje mi się, że waga wariuje bardzo często, nie pokazuje dobrych pomiar, więc hm.. rzadko z niej korzystam. Myślę, że coraz więcej tej techniki, jednak nie zawsze jest nam ona potrzebna. Sama, zwykła waga łazienkowa w zupełności nam powinna wystarczyć.

  3. Widzę, że teraz jest naprawdę sporo rozwiązań i to ciekawych pod względem formy i wyglądu! Ja muszę przyznać, że nie mam wagi łazienkowej i jest mi z tym dobrze. Kobiety bardzo lubią się ważyć, a ja jednak wolę nie wiedzieć ile ważę, hehe. Myślę, że życie w takiej nieświadomości jest bardzo dobre! Chociaż wydaje mi się, że taka waga, która mierzy poziom wody itp. to bardzo dobre i ciekawe rozwiązanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here