żelazko parowe do prasowania w pionie
Żelazko parowe do prasowania w pionie

Jakie żelazko parowe wybrać? - Ranking 2023

W poniższej tabeli znajduje się Ranking najlepszych produktów w kategorii Jakie żelazko parowe wybrać?. Ranking TOP 5 jest aktualizowany każdego dnia i pochodzi z serwisu Skąpiec.pl.

Jakie żelazko parowe wybrać? - Ranking Producent Cena
1.
Philips Azur GC4909/60
blankAktualna Cena
2.
Philips DST5030/20
blankAktualna Cena
3.
Tefal Smart Protect Plus FV6872
blankAktualna Cena
4.
Tefal Easygliss Plus 2 FV5718
blankAktualna Cena
5.
Russell Hobbs Power Steam Ultra 20630-56
blankAktualna Cena

Dzięki parze wodnej wytwarzanej przez żelazko można prasować o wiele skuteczniej i szybciej, niż przy użyciu żelazka bez opcji parowania. Większość dobrych żelazek posiada funkcję pary, jednak nie zawsze są one zadowalające jeśli chodzi o prasowanie koszul, które chcielibyśmy mieć idealnie gładkie, jak i cięższych i większych rzeczy – pościeli, zasłon, ręczników. Klasyczne żelazko z opcją pary, bez dodatkowego generatora sprawdzi się podczas prasowania koszulek, bluzek, spodni, jeśli jednak chcielibyście zainwestować w bardziej efektywny i profesjonalny sprzęt proponuję wybór jednego z typowo parowych żelazek.

Żelazko parowe do prasowania w pionie

Prasowanie w pionie jest najbardziej efektywne, najszybsze, a dodatkowo świetnie nadaje się również do odświeżania ubrań. Niweluje obecność przykrych zapachów oraz działa bakteriobójczo. Żelazko parowe, to sporych rozmiarów urządzenie, przypomina nieco odkurzacz – końców do prasowania znajduje się na długiej rurze, dzięki której można prasować duże powierzchnie materiałów, np. zasłony, czy firany. Żelazko parowe pionowe jest wyjątkowo wygodne w użyciu – nie trzeba prasowanych materiałów rozkładać na desce, a jedynie rozwiesić, tak by para swobodnie przechodziła przez tkaninę. Tego typu żelazka do działania potrzebują dużej mocy, jako że wygenerowany strumień pary musi być na tyle silny, by rozprasować zagniecenia bez deski, a więc dociskania. Ubrania wyprasowane pionowym żelazkiem są idealnie gładkie, a przy tym zwiewne i delikatne, nie ma efektu sztywności i kantów. Minusem żelazek pionowych jest wielkość urządzenia. Jeśli chodzi o cenę – nie jest to urządzenie wiele droższe od klasycznego żelazka. Warto wybierać modele, które oprócz samego żelazka w zestawie posiadają stojak do prasowania.

Ranking żelazek parowych pionowych

żelazko parowe pionowe

żelazko parowe pionowe Xiaomi Jimmy GT306

➾Szczegóły TOP1: Xiaomi Jimmy GT306

Żelazko parowe z generatorem pary – stacja parowa (również: żelazko systemowe)

Żelazko parowe z generatorem pary
Żelazko parowe z generatorem pary

Stacja parowa to urządzenie wyglądem przypominające klasyczne żelazko, podobnie również działające. Stacja parowa to zestaw – żelazko plus stojak, który napełnia się wodą i który generuje parę. Zasada działania jest podobna do zwykłego żelazka, prasuje się nim na desce, ewentualnie można prasować ubrania rozwieszone, choć jest to mniej wygodne i nie tak efektywne, jak w przypadku żelazek typowo pionowych. Od zwykłego żelazka odróżnia je ciśnienie, pod którym wyrzucana jest para – w przypadku żelazek z generatorem pary, jest ono znacznie wyższe, dzięki czemu można prasować szybciej i dokładniej. Jest to idealne urządzenie dla osób dużo prasujących. Żelazko parowe wymaga odpowiedniej deski, zwykłe modele z płyty wiórowej nie zapewnią odpowiedniej wentylacji, para nie będzie mogła swobodnie przenikać przez tkaninę, przez co ubrania będą pozostawać wilgotne, a sama deska może ulec zniszczeniu. Konieczne jest używanie deski metalowej z otworami. Minusem może być dla niektórych wielkość urządzenia, z kolei dużym plusem jest minimalny ciężar – żelazka parowe są lekkie, ponieważ prasowania odbywa się głównie dzięki parze, a nie naciskowi. Prasowanie jest więc nie tylko szybsze i skuteczniejsze, ale też wygodniejsze. Wybierając żelazko parowe ze stacją warto zwrócić uwagę na:

 • Moc – im większa, tym żelazko będzie się szybciej nagrzewać i studzić oraz wytwarzać parę. Warto wybierać modele o mocy powyżej 2000 W.
 • Objętość pojemnika na wodę – nie mniej niż 1,5 l.
 • Ilość generowanej pary – wybierajcie żelazka wytwarzające ponad 50g/min, a wystarczy ubrania prasować tylko z jednej strony lub warstwami (np. pościele).
 • Funkcja prasowania w pionie – wymaga silniejszego strumienia pary.
 • Ciśnienie pary – powyżej 6 Ba.
 • Ciężar żelazka – spokojnie możecie wybierać bardzo lekkie modele.
 • Deska – jeśli jest w zestawie, sprawdźcie z jakich jest wykonana materiałów.

Bardzo interesującą opcją jest wśród tego typu żelazek żelazko systemowe, zwane również systemem do prasowania, jest to żelazko z generatorem pary zintegrowane z deską. Jest to opcja o podobnej skuteczności, co zwykłe żelazko z generatorem, ale dużo wygodniejsze w użyciu i bardzo funkcjonalne, jako że pojemnik na wodę jest spasowany z deską, często interfejs znajduje się na desce, a dodatkowo możecie liczyć na obecność podpórki na kabel i żelazko podłączane do deski, która dodatkowo może posiadać funkcję nadmuchu, wspomagającą prasowanie.

Żelazko parowe – czy warto?

Żelazko parowe może okazać się nieocenioną pomocą, znacznie ułatwia i przyspiesza prasowanie, jest wygodne, a efekty często nieosiągalne przy użyciu zwykłego żelazka. Na pewno jest to dobry wybór jako żelazko rodzinne, ale też dla osób które prasują głównie koszule i ubrania z delikatnych materiałów. Doskonale prasuje się nimi rzeczy o dużej powierzchni, a także z ciężkich i grubych materiałów. Dla osób samodzielnie szyjących ubrania – jest to urządzenie obowiązkowe, błyskawicznie i bez użycia deski można rozprasować najmniej dostępne zakamarki. Oczywiście jeśli chodzi o urządzenia do sklepów, czy pralni – stacja lub żelazko pionowe, to urządzenie, które sprawdzi się dużo lepiej, niż zwykłe żelazko. Używając żelazka parowego można w szybkim czasie wyprasować duże ilości ubrań. Cena urządzeń nie jest bardzo wysoka, proste żelazko parowe można kupić za 150-200 zł, a jakość samego prasowania, jest nieporównywalnie wyższa.

Jakie żelazko parowe wybrać? - Ranking 2023

W poniższej tabeli znajduje się Ranking najlepszych produktów w kategorii Jakie żelazko parowe wybrać?. Ranking TOP 5 jest aktualizowany każdego dnia i pochodzi z serwisu Skąpiec.pl.

Jakie żelazko parowe wybrać? - Ranking Producent Cena
1.
Philips Azur GC4909/60
blankAktualna Cena
2.
Philips DST5030/20
blankAktualna Cena
3.
Tefal Smart Protect Plus FV6872
blankAktualna Cena
4.
Tefal Easygliss Plus 2 FV5718
blankAktualna Cena
5.
Russell Hobbs Power Steam Ultra 20630-56
blankAktualna Cena

Artykuł dotyczy:

 • żelazko parowe pionowe
 • zelazko parowe
 • żelazko parowe do prasowania w pionie
 • dobre zelazko opinie 2016rok
 • jakie zelazko kupic 2018

Jakie żelazko parowe wybrać? - Opinie 13 szt.

 1. Należę do osób, które uwielbiają prasować! Niektórzy mi się bardzo dziwią ale jednak, to praca którą mogłabym wykonywać ciągle. Początkowo miałam normalne, zwykłe żelazko. Teraz zdecydowałam się na kupno żelazka parowego. Jestem w siódmym niebie! Takie żelazko jest czymś naprawdę wspaniałym. Nie wyobrażam sobie teraz prasować zwykłym żelazkiem. Prasuje ono bardzo dokładnie, wszystkie nawet grube materiały.

  • Mogę Ci polecić system do prasowania, nie żelazko a cały system! Laurastar Smart M. Daje radę! Nie mogę się wręcz oderwać, działanie, lekkość, obsługa, jakość tego prasowania, nie do opisania 🙂

 2. Bardzo fajne rozwiązanie. Nie lubię bardzo prasować, ale to urządzenie mi się podoba i jak na razie prasuje mi się nim chętnie 😛 A Wy do czego używacie Waszych żelazek parowych? Czy uważacie że to jest dobre rozwiązanie?

 3. Wow mega przydatne informacje, mi się aktualnie podoba prasowacz czyli generator pary ale wiem, że wszystkiego nie wyprasują.

 4. Każda zapracowana i zabiegana kobieta powinna zainwestować w żelazko parowe- bardzo przydatny sprzęt w domu. Ja mam od dwóch lat Żelazko braun texstyle 7 i nie zamienie go na żadne inne.

 5. A jaki ewentualnie inny model byście polecili z Brauna? 7 trochę kosztuje, a te inne modele też dobre? Będzie któreś żelazko do prasowania w pionie odpowiednie jeszcze?

 6. Kasiu spokojnie, Żelazko parowe TexStyle 9 SI 9187 E WH też się sprawdzi. Bardzo dobre żelazko parowe do codziennej pracy, tyle, że droższe od 7, ale warto.

 7. Dziękuję za odpowiedź Iga. Ostatecznie jednak wybrałam żelazko brauntexstyle 7. Tańsze trochę od 9, a do moich potrzeb w zupełności okazuje się wystarczy

 8. Oh la la najlepsze są te systemy połączone deska z żelazkiem jak mają w pralni. Kiedyś pytałam się Pani i mówiła że to jakiś System S larastar czy coś takiego. Nie wiem nie znam się ale wymiatała nim jak szalona. Taka szybkość i lekkość że aż zamarzyłam kiedyś taki mieć! Może dostanę od Mikołaja? 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here