deska do prasowania
Deska do prasowania Bosch

Jaką deskę do prasowania wybrać? - Ranking 2023

W poniższej tabeli znajduje się Ranking najlepszych produktów w kategorii Jaką deskę do prasowania wybrać?. Ranking TOP 5 jest aktualizowany każdego dnia i pochodzi z serwisu Skąpiec.pl.

Jaką deskę do prasowania wybrać? - Ranking Producent Cena
1.
Vileda Total Reflect pokrowiec na deskę do prasowania, tkanina, szara, 142,5 x 45,6 cm 159258
blankAktualna Cena
2.
Vileda Perfect 2in1 Plus (159390)
blankAktualna Cena
3.
Vileda Pokrowiec Premium 2w1 OD 99 zł 140510
blankAktualna Cena
4.
Vileda Premium 2 w 1
blankAktualna Cena
5.
Leifheit Deska do prasowania AirBoard Premium M 72563 AirBoard Premium M 72563
blankAktualna Cena

Deska do prasowania to narzędzie używane praktycznie w każdym domu, w wielu rodzinach nawet codziennie. Warto wiedzieć, że tradycyjne deski do prasowania z dodatkowymi udoskonaleniami, mogą znacznie usprawnić i ułatwić nielubianą przez wielu czynność prasowania. Nowoczesne deski elektryczne i systemy parowe to zaś wybór dla tych, którzy mają naprawdę wysokie oczekiwania wobec tego sprzętu domowego użytku. Wybór w dużej mierze zależy od tego, jak często deska do prasowania jest używana i jaki budżet możemy na nią przeznaczyć.

Jaką deskę do prasowania kupić?

Czym kierować się podczas zakupów, wybierając deskę do prasowania? Jej cena może wahać się od kilkudziesięciu do nawet kilku tysięcy złotych. Najprostsze i najtańsze modele nie posiadają zbyt wielu dodatkowych akcesoriów i funkcji, jednakże w przypadku, kiedy prasujemy jedynie okazjonalnie, mogą być jak najbardziej wystarczające, jeżeli tylko mają odpowiedniej wielkości blat, dopasowany do konkretnych potrzeb użytkownika. Trzeba jednak pamiętać, że im większy blat, tym więcej deska do prasowania będzie zajmowała miejsca po złożeniu jej.

Tradycyjne nieco droższe deski do prasowania są zwykle solidniejsze i lepszej jakości. Przy wyborze należy zwrócić uwagę na takie elementy jak:

 • stabilny stelaż
 • nóżki o średnicy minimum 20 mm
 • antypoślizgowe zakończenia nóżek
 • blokada transportu
 • płynna regulacja wysokości blatu
 • odpowiedniej wielkości podstawka pod żelazko
 • dwuwarstwowa powłoka z bawełny i odpowiedniego wypełnienia

Do prasowania mankietów, nogawek i rękawów przyda się również tzw. rękawnik, czyli mała, wąska deska, którą stawia się na stole. Jej kształt sprawia, że te newralgiczne elementy stroju prasuje się znacznie łatwiej i efektywniej.

Deska do prasowania elektryczna ze zintegrowanym przedłużaczem

Deski do prasowania elektryczne to nowoczesne rozwiązanie, cechujące się wieloma walorami. Oczywiście są one droższe, niż te tradycyjne, ale mają szereg praktycznych funkcji oraz akcesoriów, gwarantujących sprawność i komfort prasowania. Można do nich zaliczyć:

 • zintegrowany przedłużacz – ta funkcja to po prostu gniazdo elektryczne wraz z przedłużaczem w desce do prasowania. Dzięki temu można ustawić ją dalej od tradycyjnego gniazdka. Zapewnia wygodne prasowanie w dowolnym miejscu.
 • Stelaż z aluminium lub stali – zapewnia lekkość deski, a także lepszą cyrkulację powietrza, dzięki czemu wilgoć jest odprowadzana skuteczniej. Tradycyjne deski do prasowania z płyty paździerzowej są znacznie cięższe i nie pozwalają powietrzu swobodnie odpływać.
 • System odprowadzania pary – jest stosowany w droższych modelach desek. Sprawia, że ubrania prasowane parą, nie są wilgotne i nie ma ryzyka pojawienia się pleśni.

Deska do prasowania typu tzw. system do prasowania

Systemy do prasowania to najbardziej zaawansowane technologiczne deski, polecane zwłaszcza tym, którzy codziennie potrzebują dokładnie wyprasowanych ubrań, na przykład koszul do biura, zaś nie mają czasu na długie stanie nad tradycyjną deską. Systemy sprawdzają się także dla dużych rodzin, szczególnie z małymi dziećmi. Na jakie dodatkowe udogodnienia można liczyć, kupując taki sprzęt?

 • Prasowanie na balonie powietrznym – daje szybki i doskonały efekt. Idealnie sprawdza się przy prasowaniu rzeczy “trudnych”, takich jak bawełniane koszule, lniane sukienki czy bluzki. Dzięki nadmuchowi wentylatorowemu, wbudowanemu w deskę, wystarczy umieścić ubranie na stelażu i włączyć tę funkcję. W kilka chwil otrzymujemy perfekcyjnie wyprasowaną rzecz.
 • Podgrzewany blat – zapewnia szybki efekt nawet podczas prasowania parowego. Ubrania natychmiast są suche i można je bez obaw odwiesić do garderoby. Razem z systemem odprowadzania pary, chroni stroje przed pojawieniem się pleśni i nieprzyjemnego zapachu.
 • Prasowanie ręką – w przypadku takiej funkcji nie potrzeba nawet włączania żelazka, by szybko wygładzić ubrania. Jest to możliwe dzięki nadmuchowi pary z deski. To skuteczny, ale jednocześnie bezpieczny i delikatny sposób na schludny wygląd.
 • Włączanie przyciskami – taką opcję oferują najbardziej zaawansowane systemy prasowania. To nie tylko wygoda, ale także bezpieczeństwo, zwłaszcza przy dzieciach lub zwierzętach.

Najlepsza deska do prasowania

Dokonując ostatecznego wyboru, warto zdecydować się na model przynajmniej ze średniej półki cenowej, zarówno jeśli mowa o desce tradycyjnej, jak i tej elektrycznej. Droższe, tradycyjne deski do prasowania są zazwyczaj produkowane z trwalszych i bardziej odpornych na eksploatację i zniszczenia materiałów. Dzięki temu można mieć pewność, że posłużą co najmniej przez kilka lat intensywnego używania. Jeżeli decydujemy się na zakup futurystycznego urządzenia elektrycznego z wieloma udogodnienia, należy wziąć pod uwagę to, czy faktycznie będą one używane przy codziennym prasowaniu. Najdroższe modele systemów prasowania mogą kosztować nawet około 5000 zł, jednakże w wielu wypadkach taki zakup znacznie ułatwia życie prasującym osobom.

Jaką deskę do prasowania wybrać? - Ranking 2023

W poniższej tabeli znajduje się Ranking najlepszych produktów w kategorii Jaką deskę do prasowania wybrać?. Ranking TOP 5 jest aktualizowany każdego dnia i pochodzi z serwisu Skąpiec.pl.

Jaką deskę do prasowania wybrać? - Ranking Producent Cena
1.
Vileda Total Reflect pokrowiec na deskę do prasowania, tkanina, szara, 142,5 x 45,6 cm 159258
blankAktualna Cena
2.
Vileda Perfect 2in1 Plus (159390)
blankAktualna Cena
3.
Vileda Pokrowiec Premium 2w1 OD 99 zł 140510
blankAktualna Cena
4.
Vileda Premium 2 w 1
blankAktualna Cena
5.
Leifheit Deska do prasowania AirBoard Premium M 72563 AirBoard Premium M 72563
blankAktualna Cena

Jaką deskę do prasowania wybrać? - Opinie 3 szt.

 1. Ja jestem wierna jednej marce, a mianowicie Viledzie. Moim zdaniem najlepsza deska do prasowania podchodzi właśnie z tej firmy. Jest to już moja droga deska, bo w pierwszej mąż spalił pokrowiec 🙂 Jest ona nowoczesna, bardzo wygodna, można regulować swobodnie wysokość. Moim zdaniem dobra deska do prasowania taka właśnie jest! Mam żelazko z generatorem pary i te deski idealnie współpracują z nim.

  • A u nas od wielu lat korzystamy z deski do prasowania Leifheit. Ale myślę, że to podobna jakość jak Vileda, możliwe że nawet produkowane w tej samej fabryce 😛
   A odnośnie tych mega drogich desek do prasowania, to bez przesady, nie lubię za bardzo prasować, a gdybym jeszcze miała przeznaczyć na deskę kilka tys. złotych, to wolałabym nie prasować niczego 😀

 2. Widzę, że tutaj na prowadzenie wychodzi Vileda, jeżeli chodzi o prasowanie. Najlepsza deska to prasowania to przede wszystkim tania deska. Nie potrzeba na nią wydawać dużych pieniędzy, bo rzadko się raczej z niej korzysta. Szczególnie w moim domu, gdzie nie prasujemy tak często. Dla mnie deska musi być praktyczna po złożeniu, czyli nie zajmować dużo miejsca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here