Garnek do kuchni indukcyjnej

Garnek do kuchni indukcyjnej

Popularnym ostatnio rozwiązaniem jeśli chodzi o kuchenki, to wykorzystujące pola magnetyczne płyty indukcyjne. Ich największą zaletą jest to, że w ogóle się nie nagrzewają w trakcie gotowania, ponieważ w reakcję z nią wchodzą tylko przedmioty ferromagnetyczne, a więc wchodzące w reakcje z magnesem. I tu mamy pierwszą podpowiedź, jak sprawdzić czy garnek w ogóle nadaje się do gotowania na kuchni indukcyjnej – wystarczy przeprowadzić test z magnesem. Jeśli garnek przyciąga magnes – możesz gotować w nim potrawy na płycie indukcyjnej.

Ale jak wybrać dobry garnek? Na co zwrócić uwagę? Wiadomo – lepiej jeden najlepszy, niż kilka średnich. 

Gotowanie na płycie indukcyjnej jest rozwiązaniem oszczędnym – prąd jest pobierany tylko w momencie, kiedy na płycie znajdzie się odpowiedni garnek i dostosowuje powierzchnię grzania do wielkości garnka. Bez odpowiedniego, indukcyjnego garnka płyta w ogóle nie zadziała. Obecnie producenci oferują spory wybór takich garnków, często możemy spotkać nawet garnki uniwersalne – do wszystkich typów kuchenek.

Wybór garnka do płyty indukcyjnej jest w zasadzie podobny do wyboru klasycznego garnka. Lepiej postawić na znane firmy i sprawdzone rozwiązania, ale głównie chodzi tu o komfort gotowania, smak i zdrowie. Jedyne o czym trzeba pamiętać, to że na płytach indukcyjnych nie wolno stosować szkła, aluminium oraz stali szlachetnej, raczej nie poleca się także garnków emaliowanych. Odpowiednie garnki są wykonane ze stali lub żelaza, jeśli na garnku jest takie oznaczenie – możemy kupić także garnek aluminiowy lub ze stali nierdzewnej. Zwracajcie uwagę na oznaczenia producentów! To do jakiej kuchenki przeznaczony jest garnek – zaznaczone jest zawsze. Inne po prostu nie zareagują po postawieniu na kuchence. Nie ma tu żadnego zagrożenia – kuchenka indukcyjna jest bardzo bezpieczna w użytkowaniu, ale lepiej zaoszczędzić czas i pieniądze kupując od razu odpowiedni garnek.

Aby jak najlepiej służyły nam garnki do płyt indukcyjnych powinny mieć płaskie dno i koniecznie średnicę mieszczącą się w zakresie zalecanym przez producenta kuchenki. Jest to ważne by praca kuchenki była maksymalnie wydajna, a zużycie prądu jak najniższe – kuchenki te są zwykle wybierane właśnie ze względu na oszczędność.

Garnek do kuchni indukcyjnej - Ranking 2018

W poniższej tabeli znajduje się Ranking 5 aktualnie najpopularniejszych produktów w kategorii Garnek do kuchni indukcyjnej. Ranking jest aktualizowany każdego dnia i pochodzi z serwisu Skąpiec.pl!

Ranking Garnek do kuchni indukcyjnej Cena
1Ambition Z POWŁOKĄ ILAG PREMIUM 24 cm MAGNATAktualna Cena
2Ambition NATURE 24 cm 34145Aktualna Cena
3Ambition VIKOS 1,35l 81630Aktualna Cena
4Tescoma Garnek do mleka dwuwarstwowy PRESTO z pokrywką o 16 cm, 2.0Aktualna Cena
5Skeppshult Garnek z żeliwną pokrywą 0400Aktualna Cena

Artykuł dotyczy:

 • garnki na indukcję ranking
 • garnki indukcyjne ranking
 • garnki bez uchwytów na kuchnię indukcyjną
 • garnki o płaskich dnach
 • jakiej firmy kupić garnki do kuchni indukcyjnej

Pozostałe rankingi dostępne w serwisie

Garnek do kuchni indukcyjnej - Opinie i komentarze

 1. asia
  nola9768 17 maja 2014 at 15:34

  świetny poradnik, chyba zdecyduję się na kuchenkę indukcyjną. jeśli chodzi o specjalne garnki to jest w czym wybierać, tutaj www. kreocen. pl/kategoria/Garnki-2_501.html?checkboxes%5B432%5D%5B19338%5D=19338 mają bazę około 400 modeli.

 2. asia
  Ilona 23 października 2015 at 12:34

  Początkowo w naszej kuchni mieliśmy kuchenkę gazową ale były z nią utrudnienia, a jeszcze w domu małe dzieci więc trzeba było uważać. Teraz przy remoncie kuchni zdecydowaliśmy się na indukcję i jestem bardzo zadowolona. Co prawda trzeba było wymienić wszystkie sprzęty, kupić nowe garnki ale to zdecydowanie bardzo się opłacało. Teraz mam wszystkie nowe rzeczy i całą nową kuchnię!

Poniżej formularz na Wasze opinie

Twój adres e-mail nie będzie widoczny. Wypełnij wymagane pola. *