Odkurzacz bezprzewodowy ręczny pionowy
Odkurzacz bezprzewodowy ręczny i pionowy

Jaki odkurzacz bezprzewodowy wybrać? - Ranking 2023

W poniższej tabeli znajduje się Ranking najlepszych produktów w kategorii Jaki odkurzacz bezprzewodowy wybrać?. Ranking TOP 5 jest aktualizowany każdego dnia i pochodzi z serwisu Skąpiec.pl.

Jaki odkurzacz bezprzewodowy wybrać? - Ranking Producent Cena
1.
Hoover Ultra Vortex MBC500UV
blankAktualna Cena
2.
Xiaomi Mi Vacuum Cleaner Mini
blankAktualna Cena
3.
BEKO VRT61818VW
blankAktualna Cena
4.
Vileda Jet Clean
blankAktualna Cena
5.
Sencor SVC 190R
blankAktualna Cena

Odkurzacze bezprzewodowe są coraz chętniej wybierane przez posiadaczy niewielkich mieszkań, właścicieli zwierząt i rodziców mających małe dzieci. Te urządzenia różnią się od tradycyjnych odkurzaczy wieloma nowymi funkcjami, które czynią je przydatnymi również w mieszkaniu alergika. Odkurzacze bezprzewodowe będą bardzo przydatne osobom, które chcą na bieżąco zachować czystość w swoim otoczeniu.

Odkurzacz bezprzewodowy ręczny czy pionowy?

Wśród odkurzaczy bezprzewodowych, nazywanych także akumulatorowymi można wyróżnić: odkurzacze podłogowe pionowe, odkurzacze ręczne, a także urządzenia będące połączeniem tych dwóch. Odkurzacze bezprzewodowe ręczne to niewielkie, przenośne sprzęty, które przenosi się za pomocą specjalnej rączki, a następnie operuje ssawką. W ten sposób można wyczyścić z kurzu i zwierzęcej sierści tapicerkę w domu czy samochodzie, a także materac łóżka czy też ściany. Można w prosty sposób (to znaczy bardzo wygodny) odkurzyć półki z kurzu, rozsypane okruszki, parapet, itd. Bardzo istotne jest w tym przypadku, że sprzęt jest bardzo lekki i poręczy.

Odkurzacz bezprzewodowe pionowe są przeznaczone już przede wszystkim do odkurzania podłóg. Są bardzo wygodne ze względu na swoją wagę, brak kabla zasilającego i ergonomiczne rozmiary. Składają się z wydłużanej rączki, różnych końcówek i niewielkiego pojemnika na kurz oraz silnika. Można nimi szybko odkurzyć dywan czy podłogę, jeżeli na przykład dzieciom rozsypały się chrupki lub koty wyniosły na łapkach żwirek z kuwety.

Modele będące połączeniem tych dwóch opcji można dowolnie przekształcać z odkurzacza pionowego w ręczny i odwrotnie.

Do czego może służyć odkurzacz bezprzewodowy?

Jak już wspomniano wcześniej, jest to rozwiązanie dla osób, które potrzebują błyskawicznie, kilka razy w ciągu dnia odkurzyć niewielkie powierzchnie. Nowoczesne, dobre odkurzacze bezprzewodowe są przeznaczone do każdego rodzaju podłóg, zarówno paneli, parkietu czy wykładzin i dywanów. Odkurzacz bezprzewodowy jest niezastąpiony, jeżeli w domu są zwierzęta, które zrzucają sierść lub roznoszą resztki jedzenia. Z odkurzacza bezprzewodowego będą zadowolone także młode mamy, którym zależy na tym, aby podłoga w domu była zawsze czysta i bezpieczna dla raczkującego malucha. Można nim również dokładnie wyczyścić tapicerkę, nawet w trudno dostępnych miejscach. Do tego sprawdzą się zwłaszcza ręczne odkurzacze bezprzewodowe, ale te pionowe również się nadają do tego typu czynności.

Dlaczego warto kupić odkurzacz bezprzewodowy?

Przede wszystkim dobre odkurzacze bezprzewodowe są lekkie i poręczne, co w połączeniu z ich mobilnością sprawia, że sprząta się o wiele łatwiej, poradzi sobie z tym nawet dziecko czy osoba starsza. W odróżnieniu od tradycyjnych odkurzaczy, te bezprzewodowe, jak sama nazwa wskazuje nie posiadają plączącego się i zaczepiającego np. o meble kabla. Nie jesteśmy również zależni od gniazdek elektrycznych. Każdy, kto często odkurza przyzna, że przekładanie wtyczki go kilku gniazdek w domu, aby dokładnie odkurzyć każde pomieszczenie nie jest komfortowe. W przypadku odkurzacza bezprzewodowego ten problem zupełnie odpada. Dzięki niedużej wielkości pojemnika na zanieczyszczenia, modele bezprzewodowe są również o wiele lżejsze niż tradycyjne. Oczywiście trzeba się liczyć z tym, że opróżnianie pojemnika będzie częstsze, jednakże to niewielka niedogodność w porównaniu z wszelkimi zaletami odkurzaczy bezprzewodowych. Dobre odkurzacze akumulatorowe, dzięki nowoczesnej baterii potrafią pracować nawet do 30-60 minut na pełnej mocy, więc to wystarczający czas, aby spokojnie odkurzyć średniej wielkości mieszkanie, razem z tapicerką meblową. Jeszcze jedną zaletą odkurzaczy bezprzewodowych jest fakt, że zajmują niewiele miejsca, a te pionowe najczęściej mają uchwyt, który umożliwia ich powieszenie na przykład w pomieszczeniu gospodarczym na czas ładowania.

Pięć głównych parametrów ważnych podczas zakupów

  1. Kiedy już w sklepie stoimy przed wyborem odkurzacza bezprzewodowego, należy zwrócić uwagę na długość czasu pracy na jednym ładowaniu. Najlepsze odkurzacze bezprzewodowe potrafią zwykle pracować 30-60 minut na jednym ładowaniu. Oczywiście im dłużej tym lepiej, a można też założyć, że będą się pojawiały coraz nowocześniejsze modele mogące odkurzać coraz dłużej.
  2. Czas potrzebny na naładowanie odkurzacza bezprzewodowego. Optymalnie powinno to być nie więcej niż 4-5 godzin.
  3. Trzecia sprawa to rodzaj filtra. Jest to kwestia szczególnie znacząca dla alergików. Ważne, aby filtr dokładnie wyłapywał roztocza. Najlepiej zainwestować w model ze zmywalnym filtrem HEPA
  4. Kolejny istotny parametr to moc odkurzacza. Duża moc to skuteczniejsze odkurzanie, więc jeżeli zależy nam na dokładności pracy, należy wyposażyć się w odkurzać o wysokiej mocy, jednakże przy tym trzeba liczyć się z szybszym rozładowywaniem akumulatora
  5. Ostatnia kwestia to wielkość pojemnika na kurz, a tym samym wielkość samego sprzętu. Nim podejmiemy decyzję o zakupie, należy zastanowić się, kto najczęściej będzie korzystał z odkurzacza i gdzie odkurzacz będzie przechowywany. Najrozsądniej jest jeszcze w sklepie “przymierzyć się” do wybranego modelu. Wtedy można ocenić również jego poręczność i wagę.

W sklepach mamy naprawdę ogromny wybór odkurzaczy bezprzewodowych w różnych cenach. W tym wypadku jakość zwykle idzie w parze z kosztem. Markowe urządzenia mają często takie nowoczesne dodatki, jak wyświetlacz LED wyświetlający wskaźnik naładowania baterii. Być może nie jest to konieczny gadżet, jednakże okazuje się niezwykle przydatny w czasie codziennego korzystania z odkurzacza. Oczywiście nieodzowne jest wybranie producenta, który oferuje przynajmniej dwuletnią gwarancję na swój sprzęt.

Jaki odkurzacz bezprzewodowy wybrać? - Ranking 2023

W poniższej tabeli znajduje się Ranking najlepszych produktów w kategorii Jaki odkurzacz bezprzewodowy wybrać?. Ranking TOP 5 jest aktualizowany każdego dnia i pochodzi z serwisu Skąpiec.pl.

Jaki odkurzacz bezprzewodowy wybrać? - Ranking Producent Cena
1.
Hoover Ultra Vortex MBC500UV
blankAktualna Cena
2.
Xiaomi Mi Vacuum Cleaner Mini
blankAktualna Cena
3.
BEKO VRT61818VW
blankAktualna Cena
4.
Vileda Jet Clean
blankAktualna Cena
5.
Sencor SVC 190R
blankAktualna Cena

Jaki odkurzacz bezprzewodowy wybrać? - Opinie 5 szt.

  1. Nie tak dawno zdecydowałam się na kupno takiego odkurzacza. Jestem zaskoczona jak dobrze sobie radzi. Wygląda przy tym doskonale, jest minimalistyczny i nie przeszkadza. W szafie stoi pionowo i zajmuje dwa razy mniej miejsca niż normalny odkurzacz. Odkurzacz bezprzewodowy to mój najlepszy zakup w ostatnim czasie!

  2. Marzę o tym, żeby mieć odkurzacz bezprzewodowy! Pierwszy raz zauważyłam bo w UK u swojej siostry. Ona ma odkurzacz Dyson, który wydaje mi się, że dopiero staje się popularny w naszym kraju. Tam świetnie sobie radzi i jest bardzo popularny. Ja mam nadzieję, że w tym miesiącu już kupię taki odkurzacz, bo to duża wygoda.

  3. odkurzacze pionowo krótko działają po naładowaniu – jakieś 30 minut -więc średnio się opłaca skoro taki robot automatyczny jak roomba potrafi 2 godziny i dłużej jeździć

  4. Ja teraz właśnie rozglądam się za jakimś pionowym z mniejszym, ręcznym który mógłbym używać np. do sprzątania auta. Chciałem sobie trochę pomóc robotem xiaomi, ale teraz widzę, że był to bez sensu wydatek, bo i tak do zakamarków potrzebuję czegoś innego

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here