Odkurzacz pionowy Philips PowerPro Aqua
Odkurzacz pionowy PowerPro Aqua

Wybór odpowiedniego odkurzacza pionowego powinien być poprzedzony dokładnym rozeznaniem i weryfikacją własnych potrzeb. Ostatnimi czasy, pionowe odkurzacze podbijają rynek i serca użytkowników. Są lekkie, zwrotne i nie zajmują dużo miejsca. Dzięki smukłej konstrukcji, z powodzeniem można postawić je pod ścianą lub w wąskim schowku. Brak długiej rury i cylindrycznej obudowy silnika pozwala na zaoszczędzenie przestrzeni do przechowywania. Ale ich rozmiar to nie wszystko! Nowoczesne odkurzacze pionowe mogą być wyposażone w pożyteczne funkcje dodatkowe – turboszczotki, a nawet funkcje mycia!

Czemu odkurzacz pionowy jest lepszy od tradycyjnego?

Pierwszą kwestią, która stawia odkurzacze pionowe nad tradycyjnymi – cylindrycznymi, jest ich mobilność. Najlepsze odkurzacze pionowe są ładowane akumulatorowo, dzięki temu powierzchnia swobodnego odkurzania naprawdę jest niczym nieograniczona. Doskonale sprawdzą się zarówno w małych mieszkaniach, jak i dużych domach. Są lekkie i zwrotne – z łatwością odkurzą schody i każdy zakamarek, można odkurzyć nimi przestrzenie, które dotąd były niemożliwe do wyczyszczenia przez brak źródła prądu. W przypadku tradycyjnych odkurzaczy problematyczna jest zwykle ograniczona do kilku metrów długość kabla (czasem może to być kilkanaście metrów kabla, ale nadal jest to kabel, który się nam plącze). Chcąc odkurzyć schody i inne trudnodostępne powierzchnie, trzeba w jednej dłoni trzymać obudowę odkurzacza z silnikiem a drugą manewrować rurą ze szczotką. Jest to dość niewygodne i uciążliwe. Najlepsze modele odkurzaczy pionowych są lekkie i znacznie poprawiają komfort sprzątania. Wytrzymały akumulator jest w stanie zagwarantować nawet ponad godzinę nieustannej pracy – to bardzo dużo – w zupełności starczy na odkurzenie całego domu.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze odkurzacza pionowego?

Z pewnością wszystkie dodatkowe funkcje nowoczesnych odkurzaczy pionowych poprawiają komfort sprzątania i skracają jego czas. Przy wyborze najlepszego modelu warto postawić na ten bezprzewodowy. Kolejną kwestią, która gwarantuje skuteczność i szybkość sprzątania, jest nowoczesna technologia cyklonu. Filtr odkurzacza powinien być piankowy lub cykloniczny. Gwarantują one dokładne zassanie i zatrzymanie pyłków, alergenów, roztoczy i odchodów roztoczy, które nasilają objawy astmy i alergii. Filtr cykloniczny jest najlepszym rozwiązaniem w przypadku odkurzaczy myjących – 3w1. Wybór modelu wielofunkcyjnego skraca czas sprzątania o połowę – odkurzacz zbiera wszelkie zanieczyszczenia i dokładnie myje wszystkie powierzchnie – płytki, gres, panele i podłogi drewniane. Dobry odkurzacz powinien być wyposażony w zestaw dodatkowych ssawek i obrotową turoboszczotkę. Wybór odkurzacza bezworkowego wydaje się najlepszym rozwiązaniem. Nie dość, że jest ono ekonomiczne, ponieważ nie wymaga zakupu oryginalnych worków, to jest również zgodne z ekologiczną filozofią zero waste — nie generuje niepotrzebnych odpadów w postaci zużytych worków. Odkurzacz bez worka zapewnia pełne odsysanie przez cały czas czyszczenia, oszczędza czas i kłopoty z opróżnianiem worków lub ich wyrzucaniem i wymianą.

Philips PowerPro Aqua i SpeedPro Max Aqua – najlepszy wybór

Najpierw krótka prezentacja na video przybliżająca tę serię:

Weryfikując wszystkie przydatne funkcje i najlepsze parametry odkurzaczy pionowych warto szczególną uwagę zwrócić na dwa modele Philips. Obydwa modele – Philips PowerPro Aqua i SpeedPro Max Aqua to najlepsze pionowe odkurzacze bezprzewodowe. Brak kabli pozwala na niesamowitą mobilność i sprzątanie dosłownie każdej powierzchni — werandy, balkonu, wysokich schodów – czy tych miejsc, które dotychczas mogły być ograniczone zasięgiem przewodów. Odkurzacze Philips są wyposażone w dobrej jakości akumulatory jonowo – litowe o napięciu 18 V. Dzięki temu łączny czas odkurzania na naładowanej baterii może wynieść nawet godzinę nieprzerwanej pracy! Nowoczesny, futurystyczny design i dodatkowe opcje takie jak podświetlanie LED to miłe dodatki, które sprawiają, że sprzątanie staje się przyjemniejsze. Model Philips SpeedProMax Aqua jest dodatkowo wyposażony w cyfrowy intuicyjny wyświetlacz, który wyświetla na bieżąco stan naładowania urządzenia. Dzięki temu łatwiej można sobie zaplanować pracę. Silnik odkurzacza SpeedProMax Aqua jest udoskonalony najnowocześniejszym systemem PowerCyclone 8, który gwarantuje niezwykle silną moc ssania i opiera się na technologii cyklonu. Jej skuteczność polega na zasysaniu powietrza, które w kolejnym etapie wprowadzane jest w ruch wirowy (od tego pochodzi właśnie nazwa tej funkcji). Dzięki temu zjawisku wszystkie zanieczyszczenia zebrane odkurzaczem oddzielają się od powietrza i trafiają do specjalnego pojemnika. Na rynku można spotkać wiele rozwiązań, które różni ilość cyklonów wytwarzanych przez odkurzacz. Im wyższa ich wartość, tym skuteczniejsza praca urządzenia. Odkurzacz SpeedProMax Aqua i PowerProAqua sprawia, że sprzątanie nie ma granic – dzięki załączonym, ukrytym w obudowie zamiennym ssawkom.

Najważniejszą funkcją obu modeli jest możliwość dokładnego mycia wszystkich twardych powierzchni. Oba odkurzacze Philips bez trudu usuną z podłogi stare, zaschnięte zabrudzenia. Połączenie wysokiej mocy ssania i dokładnego mycia gwarantuje niebywały komfort oraz krótsze i zdecydowanie dokładniejsze sprzątanie. Odkurzacz Philips PowerProAqua 3w1 jest wyposażony w wyjątkowy filtr przyjazny dla astmatyków i alergików. Jest on w stanie zatrzymać w sobie ponad 90% cząsteczek i alergenów. Powietrza wypuszczane z odkurzacza jest dzięki temu znacznie czystsze – to kolejna wielka zaleta tego urządzenia. Nasadki myjące można odłączyć w dowolnym momencie. W zależności od wyboru modelu urządzenia z rodziny Pro Aqua przydatną funkcją dodatkową może okazać się możliwość odłączenia części odkurzacza, dzięki czemu uzyska się efekt mobilnego odkurzacza ręcznego, który doskonale odkurzy wszystkie zakamarki w samochodzie i zagięciach sofy i foteli. Każdy z recenzowanych modeli posiada łatwą regulację mocy, dzięki czemu użytkownik z łatwością dopasuje siłę ssania do odkurzanej powierzchni.

Odkurzacze z serii Philips PowerPro Aqua i SpeedPro Max Aqua dostępne są w sklepie https://www.mediaexpert.pl/.

Wybierając odkurzacz pionowy, warto zwrócić uwagę na dwa opisane modele. Postawienie na urządzenie z funkcją mycia – 3w1 to inwestycja w oszczędność czasu i wysiłku. Nowoczesny wygląd, lekkość, zwrotność oraz szybki czas ładowania i długi czas pracy to istotne cechy, które mają wpływ na przebieg sprzątania.

Odkurzacze pionowe Philips PowerPro Aqua i SpeedPro Max Aqua - Opinie 1 Opinia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here