Pralka do zabudowy
Pralka do zabudowy

Jaką pralkę do zabudowy kupić? - Ranking 2023

W poniższej tabeli znajduje się Ranking najlepszych produktów w kategorii Jaką pralkę do zabudowy kupić?. Ranking TOP 5 jest aktualizowany każdego dnia i pochodzi z serwisu Skąpiec.pl.

Jaką pralkę do zabudowy kupić? - Ranking Producent Cena
1.
Whirlpool BIWMWG81484PL
blankAktualna Cena
2.
Candy Smart Inverter CBW 48TWME-S
blankAktualna Cena
3.
Electrolux EW7F348SI
blankAktualna Cena
4.
Amica AWBI6122LCB
blankAktualna Cena
5.
Beko WITV 8712 X0W
blankAktualna Cena

Pralka do zabudowy to dobre rozwiązanie jeśli chcemy pralkę ustawić np. w kuchni i dopasować ją do mebli. Nie są one tak popularne jak np. zmywarki do zabudowy, ale również tu jest spory wybór. Pralki do zabudowy zwykle są stworzone do umieszczenia pod blatem i zasłonięcia tzw. maskownicą, czyli po prostu drzwiczkami.

Pralki przeznaczone do zabudowy, to pralki jednego typu – ładowane od frontu, nie istnieją modele ładowane od góry. Nie mamy również wyboru jeśli chodzi o rozmiar – pralka do zabudowy posiada jeden standardowy wymiar: 55x60x83/85cm (GxSxW). Pralki te są nieco niższe od pralek wolnostojących, tak by mieściły się pod blatem, nie ma wśród nich również modeli typu slim.

Pamiętajcie o dokładnym spasowaniu maskownicy, blatu pralki do zabudowy, nie jest to tak banalna sprawa jak w przypadku np. zmywarki, ważna jest swoboda otwierania oraz idealne dopasowanie po zamknięciu. Niedopatrzenia w tym względzie mogą nastręczać problemów np. gdy konieczna będzie naprawa.

Podłączenie pralki należy pozostawić specjaliście, sami jednak upewnijcie się jednak, czy pralka nie styka się z blatem lub bocznymi ściankami. Pralka do zabudowy w trakcie wirowania mniej lub bardziej wibruje i ze względów bezpieczeństwa nie powinna stykać się z meblami, czy sprzętami. Za pralką wolnych należy pozostawić ok. 10 cm, po bokach po ok. 2 cm przestrzeni.

Wybierając miejsce dla pralki do zabudowy zwróćcie uwagę na umiejscowienie gniazdek i wody. Maksymalnie pralka może stać ok. 1,5 m od miejsca podłączenia, pamiętajcie też, że pralki nie można podłączać do przedłużaczy.

Poza tymi technicznymi kwestiami kierujemy się podobnymi rzeczami, jak w przypadku wybierania klasycznej pralki.

Pojemność – w zależności od potrzeb, przy czym wybór może być dość ograniczony ze względu na standard wśród pralek, jeśli chodzi o wymiary zewnętrzne.

Klasa efektywności energetycznej – czyli informacja ile energii zużywa pralka. W skali od A do G, gdzie A to pralka, która pobiera najmniej energii (oczywiście obecnie A+, A++, A+++).

Klasa efektywności prania, również oznaczana literami od A do G – informuje nas o skuteczności pralki – A to znowu ocena najwyższa.

Klasa efektywności wirowania – jw. Dochodzi tu również kwestia rodzaju silnika, najlepsze są indukcyjne. Silniki klatkowe są ciche, ale niestety wirują na niskich obrotach, zaś silniki komutatorowe są bardzo głośne, co może wielu odstraszyć.

Poziom hałasu – max. 75 dB.

Pobór wody – czyli ile wody potrzebuje pralka do zrobienia prania. Przedział to 37 – 90 litrów i dotyczy trybu prania bawełny w 60 stopniach.

Na koniec, bardzo ważna sprawa, czyli funkcje i programy. Tu mamy ogromny wybór, przy czym cena nie waha się znacznie. Możecie też zastanowić się nad pralko-suszarką. Szukajcie pralki do zabudowy z czytelnym interfejsem i możliwością korygowania programów wedle potrzeb. Polecam ze swojej strony pralki z wyświetlaczem, z którego dowiemy się np. ile czasu pozostało do końca prania, ile waży pranie, informacje o usterkach itd.

Istotne są również kwestie bezpieczeństwa. Pralka do zabudowy powinna posiadać zabezpieczenie przed otwarciem w tracie prania oraz system odcinający wodę w razie awarii.

Jaką pralkę do zabudowy kupić? - Ranking 2023

W poniższej tabeli znajduje się Ranking najlepszych produktów w kategorii Jaką pralkę do zabudowy kupić?. Ranking TOP 5 jest aktualizowany każdego dnia i pochodzi z serwisu Skąpiec.pl.

Jaką pralkę do zabudowy kupić? - Ranking Producent Cena
1.
Whirlpool BIWMWG81484PL
blankAktualna Cena
2.
Candy Smart Inverter CBW 48TWME-S
blankAktualna Cena
3.
Electrolux EW7F348SI
blankAktualna Cena
4.
Amica AWBI6122LCB
blankAktualna Cena
5.
Beko WITV 8712 X0W
blankAktualna Cena

Jaką pralkę do zabudowy kupić? - Opinie 5 szt.

  1. Powiem tak, pralka do zabudowy wydaje się fajnym pomysłem, ale ja po moich doświadczeniach raczej się już nie zdecyduję. Być może sami popełniliśmy sporo błędów, nie zamontowaliśmy zawora tam gdzie trzeba, trochę przesadziliśmy z ciasnotą wnęki, ale kłopotów po paru latach używania pralki zrobiło się mnóstwo. Ciągłe zalania, hałas, brak dostępu do przewodów, okropne przegrzewanie przy wyższych temperaturach. Po prostu szkoda zachodu i strach, bo jak coś sie stanie, to zdecydowanie trudniej usunąś awarię.

  2. Ja właśnie niedługo zabieram się za remont łazienki i zastanawiam się czy nie zabudować pralki. Chyba tak zrobię, bo mam odpowiednie miejsce, w którym pralka mogłaby się znaleźć. Ale jest tak sporo miejsca, dojście będzie bardzo łatwe, więc żadnych problemów chyba nie będzie. Pralkę już mam wybraną, dlatego teraz nie pozostaje nic innego, jak tylko ją kupić i przystąpić do prac! 🙂

  3. Bardzo rzadko spotykam się z takim zastosowaniem. Przeważnie pralki stoją w łazience normalnie, bez zabudowania. U mnie w domu jest tak samo. Ale warto zobaczyć, jakie są najlepsze pralki do zabudowy. Nigdy nie wiadomo kiedy taka wiedza będzie nam przydatna. Moim zdaniem lepiej znać takie wytyczne i parametry dobrych pralek.

  4. Ważna jest po pierwsze JAKOŚĆ, funkcjonalność, oszczędność i wiele, wiele innych bardzo ważnych parametrów. Niestety nikt nie prowadzi badań nad jakością.

  5. My też szykujemy kawalerkę na wynajem i szukamy właśnie pralki ale natknęłam się ostatnio na pralko – suszarkę Candy. trochę czytałam w necie opinie tych pralek i zauważyłam że marka Candy ma dobrą opinię wśród klientów. Myślicie że warto kupić ? Bo na pewno zimą bardzo by się przydała.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here