Pralka ładowana od góry jaka najlepsza
Pralka ładowana od góry

Jaka pralka ładowana od góry najlepsza? - Ranking 2023

W poniższej tabeli znajduje się Ranking najlepszych produktów w kategorii Jaka pralka ładowana od góry najlepsza?. Ranking TOP 5 jest aktualizowany każdego dnia i pochodzi z serwisu Skąpiec.pl.

Jaka pralka ładowana od góry najlepsza?
Ranking
Producent Cena
1.
Whirlpool FFL6038BPL
blankAktualna Cena
2.
Whirlpool TDLR 6040L PL/N
blankAktualna Cena
3.
Beko WUE6511XWW
blankAktualna Cena
4.
Samsung WW90T534DAE
blankAktualna Cena
5.
Electrolux EW2TN5061P
blankAktualna Cena

Pralka ładowana od góry jest dobrym rozwiązaniem w domach z ograniczoną przestrzenią. W ich przypadku nie ma ograniczenia, polegającego na tym, że naprzeciwko pralki musi znajdować się wolna przestrzeń, jak w pralce ładowanej od przodu.

Jeśli decydujesz się na zakup pralki ładowanej od góry, powinieneś zwrócić uwagę na to, czy jest nad nią wolna przestrzeń. Załadunek wymaga nieco miejsca, dlatego nad pralką raczej nie powinno wieszać się szafek.

Dla kogo może być przeznaczona dobra pralka ładowana od góry?

Pralka ładowana od góry sprawdza się zarówno w większym, jak i w mniejszym domu, jednak wybór za małego modelu sprawi, że robienie prania będzie zajmowało znacznie więcej czasu.

Pewnym minusem jest to, że pralki ładowanej od góry nie można zastosować w zabudowie, co wpłynie niekorzystnie na przykład na zabudowę kuchni.

O tym, czy pralka sprawdzi się w większym domu, decyduje przede wszystkim pojemność jej bębna. Największe modele mają pojemność około 7 kilogramów, co swobodnie wystarczy w rodzinie typu 2 + 1 i oczywiście większej (tylko częstsze pranie nas czeka).

Wymiary pralki ładowanej od góry

Pralki ładowane od góry mają zwykle stałe wymiary, wynoszące około 40 cm (szerokość) na 60 – 64 cm (głębokość) i od 85 do 90 cm wysokości i jest to najbardziej kompaktowe rozwiązanie. Niewielkie wymiary pralki nie muszą oznaczać tego, że będzie miała ona niską pojemność – bęben ma zwykle pojemność od 4,5 do 6 kilogramów prania. Niektóre modele dostępne na rynku umożliwiają jednorazowe wypranie nawet 7 kilogramów prania.

Dobra pralka ładowana od góry – jakie ma opcje?

Każda pralka opisana jest kilkoma parametrami, które decydują o oszczędności korzystania. Warto wybrać pralki wyższej klasy energetycznej, które są co prawda nieco droższe w zakupie, ale w dłuższym czasie ta kwota się zwraca. Większość modeli oferuje szybkość wirowania około 1100 – 1200 obrotów na minutę. Im szybsza jest prędkość wirowania, tym bardziej suche jest pranie po wyjęciu z bębna.

Bardzo ważną cechą pralki są programy prania – im jest ich więcej, tym łatwiej można dopasować pranie do naszych potrzeb.

Inne opcje, które można znaleźć w nowoczesnych pralkach, to ochrona ubrań przed zagnieceniami, odplamianie i programator uruchamiający pralkę o określonej godzinie. Pralka dla alergika może także usuwać alergeny i dezynfekować odzież.

W mieszkaniu, w którym jest dziecko, pralka powinna być wyposażona w program ochrony rodzicielskiej. Pozwala ona na zablokowanie przycisków podczas prania.

Pralka ładowana od góry czy z przodu?

Pralka ładowana od góry jest dobrym wyborem w niewielkiej, wąskiej łazience lub kuchni. Ze względu na kompaktowe wymiary, doskonale wpasuje się w każdą łazienkę. Obecnie pralki tego typu są wybierane coraz częściej, bo oszczędność miejsca w niewielkich mieszkaniach jest nie do przecenienia.

Alternatywnym rozwiązaniem dla tego typu pralek, jest zdecydowanie się na pralkę ładowaną od przodu typu slim – mają one podobne wymiary, ale trzeba uwzględnić miejsce na otwieranie drzwi bębna pralki.

Ale jeśli masz wystarczająco dużo miejsca w łazience, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zdecydować się na pralkę ładowaną z przodu.

Dobre pralki ładowane od góry – jaka cena?

Ceny pralek tego typu zaczynają się od około 1000 złotych – są to modele o małej pojemności, często dostępne w gorszej klasie energetycznej niż droższe odpowiedniki.

Nowocześniejsze pralki ładowane od góry można znaleźć w cenie około 1200 – 1500 złotych. Przed zakupem warto sprawdzić, czy pralka jest prosta w obsłudze – duża ilość programów często wcale nie pomaga w podjęciu odpowiedniej decyzji.

Częstym problemem, na jaki narzekają osoby korzystające z pralek, jest głośne działanie, co szczególnie dokucza w małych mieszkaniach. Przed zakupem warto przeczytać opinie na temat konkretnego modelu i sprawdzić, czy ten problem się pojawia.

Jaka pralka ładowana od góry najlepsza? - Ranking 2023

W poniższej tabeli znajduje się Ranking najlepszych produktów w kategorii Jaka pralka ładowana od góry najlepsza?. Ranking TOP 5 jest aktualizowany każdego dnia i pochodzi z serwisu Skąpiec.pl.

Jaka pralka ładowana od góry najlepsza?
Ranking
Producent Cena
1.
Whirlpool FFL6038BPL
blankAktualna Cena
2.
Whirlpool TDLR 6040L PL/N
blankAktualna Cena
3.
Beko WUE6511XWW
blankAktualna Cena
4.
Samsung WW90T534DAE
blankAktualna Cena
5.
Electrolux EW2TN5061P
blankAktualna Cena

Artykuł dotyczy:

  • ranking pralek ładowanych od góry
  • pralki ładowane od góry ranking
  • pralka ładowana od góry
  • pralki ładowane od góry ranking 2016
  • pralki ładowane od góry

Jaka pralka ładowana od góry najlepsza? - Opinie 5 szt.

  1. Nigdy nie chciałam mieć takiej pralki bo bałam się też tego, że może nie będzie taka pojemna.. A teraz taką mam, bo nasza łazienka jest zbyt mała, żeby mogła się zmieścić normalna pralka ładowana od dołu. Mamy pralkę marki Bosh i jestem zaskoczona, że tak dobrze pierze, jest łatwa w utrzymaniu czystości i co najważniejsze ma bardzo duży wsad, więc moje wcześniejsze obawy, nie były prawdziwe!

  2. Dla mnie taka pralka jest niepraktyczna.. W mojej łazience musi stać pralka, która ładowana jest standardowo. Dzięki temu mogę dodatkowo wykorzystać jeszcze jej górę. Zawsze mogę sobie na niej coś postawić i nie mam problemy z małą ilością miejsca. Kiedyś w poprzednim mieszkaniu miałam również taką pralkę tylko w zabudowie i to rzeczywiście wygodna opcja, na pewno nie mogłoby tak być z pralką ładowaną od góry.

  3. Wiecie co, moja mama zawsze powtarzała, że najlepsza pralka ładowana od góry! Ja już nie mogłam tego słuchać, bo po prostu taka pralka mi się nie podobała. Ale kiedy przyszło mi się przeprowadzić do nowego mieszkania, to musiałam właśnie taką kupić, bo na inną nie miałam miejsca, a taka idealnie pasowałaby do naszej łazienki. I wiecie co? Przekonała się, że rzeczywiście jest to dobry sprzęt, który nie jest taki zły. Osobiście wybrałam model Boscha.

  4. Ja mam w domu specjalne pomieszczenie gdzie piorę i suszę ubrania, taką małą pralnię. Też mam pralkę ładowaną od góry od Candy i jestem z niej bardzo zadowolona. Służy mi już 4 lata i ani razu nie oddawałam jej na gwarancję, a wiem że z tymi pralkami to różnie bywa.

  5. Jakbym miała wybierać pralkę, to mój wybór padłby na Candy Blanca, ponieważ według mnie nadaje się do prania odzieży w większej jak i mniejszej rodzinie. Załadunek do prania ma aż do 9 kg, a suszenia do 6kg. Dla mnie sprzęt idealny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here