Stacja pogodowa

Stacja pogodowa

Stacja pogodowa

Prognozowanie pogody to wbrew pozorom bardzo wciągające zajęcie, w końcu przy każdym możliwym spotkaniu towarzyskim wcześniej czy późnej poruszany jest temat aktualnej pogody. A jeżeli rozmowa się nie klei to o czym się rozmawia jeśli nie o pogodzie? Mało tego z przeprowadzonych badań wynika, że telewizyjne prognozy pogody nadawane wieczorem tuż po informacjach są najchętniej oglądanym programem. Jeśli Ty także lubisz wiedzieć jaka jest pogoda, to za pomocą nowoczesnych stacji pogodowych bez oglądania telewizji i wychodzenia z domu będziesz mógł sprawdzać aktualną pogodę. Czyli sprawdźmy dzisiaj jaką stację pogody warto kupić?

Wybór stacji pogodowych jest naprawdę bardzo duży, zaczynając od zwykłych analogowych stacji pogody poprzez elektroniczne, ale nie tylko takie które będą pokazywały temperaturę lecz również aktualne ciśnienie, fazy księżyca czy sumę opadów. Najlepszym i wyborem na wiele lat wydaje się stacja pogodowa elektroniczna zasilana bateriami i z kilkoma czujnikami. Wcale nie musimy wydawać majątku, żeby mieć takie nowoczesne urządzenie w swoim domu. Wybierając dobrą stację pogodową musimy uwzględnić kilka czynników.

Po pierwsze należy odpowiedzieć sobie na pytanie do czego taka stacja pogody ma nam służyć. Jeżeli chcemy znać tylko aktualną temperaturę to w zupełności wystarczy nam urządzenie z małym wyświetlaczem i z jednym czujnikiem umieszczonym gdzieś na zewnątrz. Jeżeli jednak będzie interesowało nas także ciśnienie, opady deszczu, fazy księżyca czy prognozowanie pogody na kilka dni to im większy wyświetlacz i im więcej czujników tym lepiej dla nas. Stacja pogodowa wykorzystuje sygnały radiowe pobierane z instytutów badawczych, żeby analiza odbywała się bez żadnych zakłóceń to urządzenie powinno pracować na wysokich częstotliwościach.

Kupując stację pogodową trzeba także zwrócić uwagę na maksymalne temperatury bowiem niektóre modele nie są przystosowane do pracy w Polsce i maksymalna temperatura minus dwadzieścia może okazać się zbyt małą skalą. Musimy także wiedzieć, że stacja pogody tylko i wyłącznie prognozuje pogodę, a nie przewidują ją w stu procentach, a to gdzie umieścimy czujniki będzie miało ogromny wpływ na sprawdzalność pomiarów.

Stacja pogodowa - Ranking 2017

W poniższej tabeli znajduje się Ranking 10 aktualnie najlepszych produktów w kategorii Stacja pogodowa. Ranking jest aktualizowany każdego dnia i pochodzi z serwisu Skąpiec.pl!

Miejsce Stacja pogodowa Producent Cena
1Beurer HM16BeurerAktualna Cena
2TFA 30.1035 Vision SolarTFAAktualna Cena
3Medisana FTN 76120MedisanaAktualna Cena
4Stadler Form SelinaStadler FormAktualna Cena
5Terdens 0327TerdensAktualna Cena
6TFA 14.1504TFAAktualna Cena
7TFA 30.1043TFAAktualna Cena
8Netatmo HEALTHY HOME COACHNetatmoAktualna Cena
9Blomus Termometr okienny Grado 65246BlomusAktualna Cena
10TFA 30.1039TFAAktualna Cena

Artykuł dotyczy:

 • stacja pogodowa ranking
 • jaka stacja pogody
 • najlepsza stacja pogodowa
 • jaką stację pogody kupić
 • stacja pogody jaka najlepsza

Pozostałe rankingi dostępne w serwisie

Stacja pogodowa - Opinie i komentarze

 1. Fabi 22 września 2014 at 01:15

  Czy kupowanie tego stacji pogody ma sens?! jakie to ma sensowne zastosowanie 😛

  • Juna 31 grudnia 2014 at 12:57

   No ma, szczególnie jeśli odczuwasz ciśnienie, wilgoć itp. Ja mam np niskie ciśnienie, więc jeśli jest dodatkowo niekorzystne na oknem, to padam, wolę rano wiedzieć, czy sobie zaaplikować jakąś dodatkową witaminkę.. Temperaturę w domu też lubię znać, jestem już bardzo mocno przyzwyczajona do mojej stacji pogodowej, także bez obaw, ma to sens!;)

 2. Iza 23 października 2015 at 12:59

  Ja coraz bardziej zastanawiam się nad kupnem takiej stacji pogodowej, szczególnie, że jest to bardzo małe urządzenie, więc spokojnie można je sobie położyć i nie zabierze sporo miejsce. Teraz zastanawiam się tylko jaką firmę wybrać i na jakie funkcje zwrócić uwagę, bo jestem przekonana, że nie wszystkie, które są dostępne, będą mi potrzebne.

 3. kuba 23 listopada 2017 at 01:28

  Dzięki za ranking stacji pogodowych, idzie zima i sobie sprawię to urządzenie. Będzie to stacja pogody Beurer albo Stadler.

Poniżej formularz na Wasze opinie

Twój adres e-mail nie będzie widoczny. Wypełnij wymagane pola. *