Stacja pogodowa

Stacja pogodowa

Prognozowanie pogody to wbrew pozorom bardzo wciągające zajęcie, w końcu przy każdym możliwym spotkaniu towarzyskim wcześniej czy późnej poruszany jest temat aktualnej pogody. A jeżeli rozmowa się nie klei to o czym się rozmawia jeśli nie o pogodzie? Mało tego z przeprowadzonych badań wynika, że telewizyjne prognozy pogody nadawane wieczorem tuż po informacjach są najchętniej oglądanym programem. Jeśli Ty także lubisz wiedzieć jaka jest pogoda to za pomocą nowoczesnych stacji pogodowych bez oglądania telewizji i wychodzenia z domu będziesz mógł sprawdzać aktualną pogodę.

Wybór takich sprzętów jest naprawdę bardzo duży, zaczynając od zwykłych analogowych stacji pogodowych poprzez elektroniczne, ale nie tylko takie które będą pokazywały temperaturę lecz również aktualne ciśnienie, fazy księżyca czy sumę opadów. Najlepszym i wieloletnim wyborem wydaje się stacja elektroniczna zasilana bateriami i z kilkoma czujnikami. Wcale nie musimy wydawać majątku żeby mieć takie nowoczesne urządzenie w swoim domu. Wybierając stację pogodową musimy uwzględnić kilka czynników.

Po pierwsze należy odpowiedzieć sobie na pytanie do czego taka stacja pogody ma nam służyć. Jeżeli chcemy znać tylko aktualną temperaturę to w zupełności wystarczy nam urządzenie z małym wyświetlaczem i z jednym czujnikiem umieszczonym gdzieś na zewnątrz. Jeżeli jednak będzie interesowało nas także ciśnienie, opady deszczu, fazy księżyca czy prognozowanie pogody na kilka dni to im większy wyświetlacz i im więcej czujników tym lepiej dla nas. Stacje pogodowe wykorzystują sygnały radiowe pobierane z instytutów badawczych, żeby analiza odbywała się bez żadnych zakłóceń to urządzenie powinno pracować na wysokich częstotliwościach.

Kupując stację pogodową trzeba także zwrócić uwagę na maksymalne temperatury bowiem niektóre modele nie są przystosowane do pracy w Polsce i maksymalna temperatura minus dwadzieścia może okazać się zbyt małą skalą. Musimy także wiedzieć, że stacje tylko i wyłącznie prognozują pogodę a nie przewidują ją w stu procentach, a to gdzie umieścimy czujniki będzie miało ogromny wpływ na sprawdzalność pomiarów.

Stacja pogodowa - Ranking 2017

W poniższej tabeli znajduje się Ranking 5 aktualnie najpopularniejszych produktów w kategorii Stacja pogodowa. Ranking jest aktualizowany każdego dnia i pochodzi z serwisu Skąpiec.pl!

Miejsce Nazwa (Stacja pogodowa) Producent Cena
1Beurer HM16BeurerAktualna Cena
2TFA 30.1035 Vision SolarTFAAktualna Cena
3Renkforce TF0073RenkforceAktualna Cena
4Stadler Form SelinaStadler FormAktualna Cena
5TFA 30.3144TFAAktualna Cena

Artykuł dotyczy:

 • stacja pogodowa ranking
 • jaka stacja pogody
 • najlepsza stacja pogodowa
 • stacja pogody jaka najlepsza
 • jaką stację pogody kupić

Pozostałe rankingi dostępne w serwisie

Stacja pogodowa - Opinie i komentarze

 1. Fabi 22 września 2014 at 01:15

  Czy kupowanie tego typu urządzenia ma sens?! jakie to ma sensowne zastosowanie 😛

  • Juna 31 grudnia 2014 at 12:57

   No ma, szczególnie jeśli odczuwasz ciśnienie, wilgoć itp. Ja mam np niskie ciśnienie, więc jeśli jest dodatkowo niekorzystne na oknem, to padam, wolę rano wiedzieć, czy sobie zaaplikować jakąś dodatkową witaminkę.. Temperaturę w domu też lubię znać, jestem już bardzo mocno przyzwyczajona do mojej stacji, także bez obaw, ma to sens!;)

 2. Iza 23 października 2015 at 12:59

  Ja coraz bardziej zastanawiam się nad kupnem takiej stacji pogodowej, szczególnie, że jest to bardzo małe urządzenie, więc spokojnie można je sobie położyć i nie zabierze sporo miejsce. Teraz zastanawiam się tylko jaką firmę wybrać i na jakie funkcje zwrócić uwagę, bo jestem przekonana, że nie wszystkie, które są dostępne, będą mi potrzebne.

Poniżej formularz na Wasze opinie

Twój adres e-mail nie będzie widoczny. Wypełnij wymagane pola. *