ranking ekspresów do kawy latte DeLonghi Philips Siemens
ranking ekspresów do kawy latte DeLonghi Philips Siemens

Ekspres do kawy latte: Najnowszy Ranking - Ranking 2023

W poniższej tabeli znajduje się Ranking najlepszych produktów w kategorii Ekspres do kawy latte: Najnowszy Ranking. Ranking TOP 5 jest aktualizowany każdego dnia i pochodzi z serwisu Skąpiec.pl.

Ekspres do kawy latte: Najnowszy Ranking
Ranking
Producent Cena
1.
DeLonghi Dinamica Plus ECAM370.70.B
blankAktualna Cena
2.
DeLonghi Eletta Explore ECAM450.55G
blankAktualna Cena
3.
DeLonghi ECAM290.61.B
blankAktualna Cena
4.
DeLonghi Magnifica S ECAM 22.110.B
blankAktualna Cena
5.
Krups Evidence EA8901
blankAktualna Cena

Perfekcyjna, gęsta pianka, optymalna ilość aromatycznej kawy i cieszący oko wygląd: pianka – kawa – mleko. To cechy charakterystyczne doskonałego latte. Kawy, która cieszy się dużą popularnością i jest jedną z częściej wybieranych pozycji w kawiarniach. A gdyby tak samodzielnie zrobić pyszne latte u siebie w domu? Nic w tym trudnego – nie trzeba mieć umiejętności baristy, wystarczy dobry ekspres do latte! Jak go wybrać? Przygotowaliśmy obiektywny ranking najlepszych ekspresów do kawy. Sprawdź, jakie ekspres wybrać w 2021 roku i co było brane pod uwagę podczas dokonywania oceny.

Cechy najlepszych ekspresów do latte w 2021

Zarówno dobre cappuccino, jak i latte to połączenie odpowiednio przygotowanej, mocnej kawy w towarzystwie dobrze spienionego mleka. Do latte można wykorzystać zarówno ekspresy kolbowe, czyli takie, które są pozbawione wbudowanego młynka, ekspresy na kapsułki i ekspresy automatyczne. To właśnie te ostatnie, zajęły zaszczytne  pierwsze miejsca w rankingu.

Do charakterystycznych cech najlepszych maszyn do latte zalicza się wiele pojedynczych czynników, które dopiero synergicznie złączone w całość, świadczą o jakości i funkcjonalności urządzenia. Wielbiciele gęstej pianki w latte powinni szczególną uwagę zwrócić na rodzaj spieniacza i rodzaj wykorzystanej technologii dozującej mleko.

Czynniki, które brały udział w ocenie najlepszych ekspresów do latte

Osoby, które gustują w tzw. kawach mlecznych – białej, latte i cappuccino, a nawet mleka z kawą, mają niełatwy wybór. Firmy prześcigają się w oferowaniu coraz to nowszych rozwiązań technologicznych. Ekspresy z wyświetlaczem, urządzenia sterowana za pomocą smartfona, ekspresy na kapsułki – to wszystko bardzo komfortowe rozwiązania, utrudniające niestety jednocześnie wybór najlepszego modelu. Czy warto przepłacać? Nie! Czy w cenie najnowszej generacji, mocno reklamowanego urządzenia można mieć solidny, trwały i profesjonalny ekspres do latte – oczywiście! Oto najistotniejsze czynniki, na które powinno się zwrócić uwagę przy wyborze ekspresu do latte.

Wielkość ekspresu

Profesjonalny ekspres kombinowany, taki jaki można znaleźć np. w kawiarniach, może zająć naprawdę sporo miejsca. To właśnie dlatego modele dedykowane do użytku domowego, są zdecydowanie mniejsze, oferując jednocześnie podobne funkcjonalności. Pierwszym z czynników, które brały udział w surowej ocenie testowanych ekspresów, jest po prostu ich wielkość. Urządzenia z podium nie zajmują dużo miejsca, dzięki czemu zmieszczą się bez kłopotu również w naprawdę niewielkiej kuchni.

Rodzaj przygotowywanej kawy

Nawet najbardziej zagorzały miłośnik latte, czasem może potrzebować możliwości skorzystania z innego rodzaju kawy. Wizyta gości, a nawet nagła chęć zmiany smaku z lekkiej latte na mocne i esencjonalne espresso wymaga od ekspresu kilku innych opcji. Espresso, americano, klasyczna czarna kawa – to propozycje, które warto wziąć pod uwagę przy zakupie urządzenia do latte i cappuccino.

Marka ekspresu do latte

Nie bez znaczenia jest również wyselekcjonowanie najlepszych urządzeń względem prestiżu ich producentów. Można zatem szybko zawęzić swój wybór, ograniczając się do przejrzenia oferty 2, 3 wiodących na rynku firm. Bez wątpienia w rankingu najlepszych marek ekspresów do kawy, można bez mrugnięcia okiem umieścić włoską De’Longhi, Siemens, czy Philips. Zakup dobrego ekspresu wiąże się z pewną inwestycją – naprawdę nie warto z oszczędności wybierać produktu mniej znanej firmy. Jakość, trwałość, dostęp do wielu punktów serwisowych i polskie wsparcie techniczne są tym, co również powinno determinować wybór ekspresu.

Wydajność, pojemność

Jeśli w domu mieszka więcej niż jeden miłośnik kawy z pianką – dobrze jest zwrócić uwagę na wydajność ekspresu. Ten aspekt również miał wpływ na docelowy wybór ekspresów umieszczonych w rankingu. Warto spojrzeć np. na to, czy maszyna umożliwia przygotowanie dwóch kaw naraz. Liczy się również szybkość w przygotowywaniu i krótki czas nagrzewania maszyny – od włączenia ekspresu do gotowości jego pracy.

Młynek do kawy w ekspresach automatycznych do latte

Wyróżnia się rodzaje młynków: żarnowe i udarowe, stalowe i mechaniczne. Mimo wielu spekulacji na temat tego, który z nich jest najlepszy, warto zwrócić szczególną uwagę na fakty, takie jak trwałość i niezawodność. W ocenie wielu użytkowników najlepsze są młynki stalowe i żarnowe.

System zaparzania kawy i system spieniania mleka

System zaparzania ma wpływ na jakość przygotowywanej kawy, a system spieniania, znany również jako system mleczny, ma wpływ na proces pienienia i podawania mleka. Najlepsze modele ujęte w rankingu mają system zaparzania zlokalizowany bardzo blisko młynka. Dzięki temu zmielona kawa szybko trafia do miejsca, w którym następuje jej parzenie. To wpływa na wydajność ekspresu i smak kawy.

Z kolei systemy do podawania i pienienia mleka coraz częściej opierają się nie na dyszach, które umieszcza się bezpośrednio w kartoniku z mlekiem, lecz na pojemnikach na mleko, które są integralną częścią ekspresu. Są one nie tylko wygodne i estetyczne, ale i łatwe w czyszczeniu. Mleko zostaje automatycznie z nich pobierane, podgrzewane i pienione. To znacznie wygodniejsza opcja niż pozostałe. To właśnie z tego powodu, najlepsze ekspresy do latte będą oferowały takie rozwiązanie. Dzięki temu cały proces przygotowywania kawy jest maksymalnie zautomatyzowany i nie wymaga żadnej dodatkowej pracy (poza dokładnym myciem pojemnika na mleko).

Elektroniczny wyświetlacz, możliwość sterowania za pomocą aplikacji

Najlepsze marki specjalizujące się w produkcji ekspresów do kawy, idą o krok dalej i oferują ultranowoczesne funkcje. Ekran dotykowy jest już niemal standardem, natomiast kolorowy wyświetlacz i możliwość zarządzania urządzeniem zdalnie – za pomocą np. smartfona to funkcjonalność godna uwagi. Dzięki takiej opcji można przygotować swoje ulubione latte jeszcze przed wstaniem z łóżka!

Ranking ekspresów do latte – 5 wybranych propozycji w 2021 roku

1. De’Longhi Dinamica Plus ECAM 370.95.S

DeLonghi Dinamica Plus
DeLonghi Dinamica Plus

Czołówka rankingu ekspresów do Latte należy do włoskiej marki De’Longhi. Ekspres ma dotykowy ekran, system automatycznego spieniania mleka i przede wszystkim oferuje wiele opcji wyboru i modyfikacji kawy. Za pomocą intuicyjnego panelu można regulować wysokość pianki, określać moc i ilość kawy. Ma bardzo trwały, stalowy młynek i jest niezwykle cichy. Poza kawą mleczną oferuje kilka innych atrakcyjnych propozycji. Ma również doskonały stosunek ceny do jakości.

2. DeLonghi DINAMICA 350.75

DeLonghi Dinamica
DeLonghi Dinamica

Na drugim miejscu również znajduje się włoski ekspres De’Longhi. Oferuje on wybór kilkunastu rodzajów kaw, jest estetyczny, trwały i cichy. Ma wbudowany pojemnik na mleko, który jest łatwy w obsłudze i czyszczeniu. Ekspres sterowany jest elektronicznie.

3. Philips LatteGo 5400

Philips LatteGo
Philips LatteGo

Na trzecim miejscu w rankingu uplasował się bardzo dobry ekspres do kawy latte (i nie tylko!) z serii LatteGo! To wyjątkowo prosty i intuicyjny w obsłudze model. Z prosto wyjmowanym pojemnikiem na wodę i wygodnym, odczepianym zbiornikiem na mleko. Oferuje możliwość regulacji stopnia zmielenia kawy, jej mocy i objętości. Co więcej, możliwe jest również przestawienie ekspresu z mielenia ziaren na kawę już zmieloną.

4. Siemens EQ.6 Plus TE653M11RW

Ten model to całkiem solidny i warty szczególnej uwagi ekspres do kawy, który doskonale sprawdzi się w przypadku osób, które uwielbiają mleczne kawy z pianką. Ciekawostką jest to, że jego system zaparzający można łatwo i szybko zdemontować i umyć w zmywarce. Niestety wygląd zewnętrzny może nie zadowolić osób, które preferują lekki i nowoczesny design.

5. Philips 4300 LatteGo

Na piątym miejscu uplasował się kolejny model Philipsa – model nieco tańszy, niższy od tego, który zająć trzecie miejsce. Jego dużą zaletą jest bardzo atrakcyjny stosunek ceny do jakości oferowanych opcji. Ekspres jest niewielki, ma wbudowany mały zbiornik na mleko i młynek ceramiczny z opcją regulacji stopnia zmielenia ziaren.

Wybór dobrego ekspresu do kawy to prawdziwa sztuka. Jeśli, mimo opisanych wskazówek, nadal jest Ci trudno wybrać idealny model, warto sprawdzić również ranking ekspresów do kawy: najlepsze domowe ekspresy według portalu EkspresDoLatte.pl, w którym uwzględnione jeszcze więcej atrakcyjnych modeli, które zostały przetestowane i według otrzymanych ocen – godne uwagi.

Ekspres do kawy latte: Najnowszy Ranking - Ranking 2023

W poniższej tabeli znajduje się Ranking najlepszych produktów w kategorii Ekspres do kawy latte: Najnowszy Ranking. Ranking TOP 5 jest aktualizowany każdego dnia i pochodzi z serwisu Skąpiec.pl.

Ekspres do kawy latte: Najnowszy Ranking
Ranking
Producent Cena
1.
DeLonghi Dinamica Plus ECAM370.70.B
blankAktualna Cena
2.
DeLonghi Eletta Explore ECAM450.55G
blankAktualna Cena
3.
DeLonghi ECAM290.61.B
blankAktualna Cena
4.
DeLonghi Magnifica S ECAM 22.110.B
blankAktualna Cena
5.
Krups Evidence EA8901
blankAktualna Cena

Ekspres do kawy latte: Najnowszy Ranking - Opinie 3 szt.

  1. Od dawna mam ekspres do kawy z DeLonghi. Jestem z niego zadowolona, bardzo dobrze parzy kawę i spienia mleko. W pracy mam ekspres z Philipsa i też sobie go chwalę. Zastanawiam się nawet czy nie kupić takiego modelu do domu. Najważniejsze dla mnie żeby miał swój pojemnik na mleko i ważył odpowiednią ilość kawy.

  2. Gdybym miała wybierać i kupić nowy ekspres do kawy, to zdecydowałabym się na markę De’Longhi. Ewentualnie pokusiłabym się o zmianę na Melitta Latticia OT bo czytałam o tej marce i tym modelu wiele dobrego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here