poniedziałek, 13 maja, 2024
Home Blog Jaki garnek do gotowania na parze?

Jaki garnek do gotowania na parze?

by RTVAGD.net
5 komentarzy
Garnek do gotowania na parze

Gotowanie na parze pozwala zachować zarówno walory odżywcze, jak i kolor przygotowywanych produktów. Dzięki odpowiednim naczyniom szybko i zdrowo można przygotować na parze nawet cały obiad. Okazuje się, że dzięki wyższej temperaturze pary niż wrzącej wody, czas gotowania w taki sposób może być znacznie skrócony. To doskonały sposób na szybki i zdrowy posiłek. W jaki sposób dokonać wyboru najlepszego akcesorium, takiego jak garnek do gotowania na parze i na jakie elementy takich sprzętów należy zwracać szczególną uwagę?

Garnek do gotowania na parze – jaki materiał?

Garnki do gotowania na parze to proste urządzenia, składające się jedynie z pojemnika, który wypełnia się wodą, sitka i pokrywki. Na sitku umieszcza się produkty, które mają być przyrządzone. Dobre garnki do gotowania na parze mogą mieć więcej niż jeden poziom, dzięki czemu można równocześnie przygotować pełny obiad, składający się na przykład z ziemniaków, warzyw i ryby czy mięsa. Przyrządzanie jedzenia bez tłuszczu spodoba się szczególnie osobom dbającym o linię, ale także o zdrowie. Z jakich materiałów powstają te sprzęty?

Garnek do gotowania na parze ze stali nierdzewnej

Tworzone są z niej najlepsze garnki do gotowania na parze. Do ich zalet można zaliczyć trwałość, długie utrzymywanie temperatury, odporność na uszkodzenia mechaniczne i przypalenia.

Garnek ceramiczny do gotowania na parze

Garnki z tego tworzywa są o wiele cięższe niż te ze stali nierdzewnej. Specyfika materiału powoduje także że w razie upadku czy uderzenia, na naczyniu mogą pojawiać się opryski, a nawet może zostać zupełnie zniszczone. Niepodważalną zaletą takiego garnka są z pewnością jego walory estetyczne. Ponadto długo trzyma wysoką temperaturę i nadaje się do stosowania na płytach indukcyjnych.

Garnek do gotowania na parze szklany

Największym walorem garnków do gotowania na parze ze szkła jest fakt, że żywność nie wchodzi w reakcję z tworzywem, więc gotowanie za ich pomocą jest na pewno najzdrowsze. Niestety trwałość tego tworzywa jest najsłabsza pośród materiałów, z których wykonywane są dobre garnki do gotowania na parze. Wystarczy jeden upadek z wysokości i można się pożegnać z tym estetycznym i nowoczesnym naczyniem. Szkło znajduje jednak swoich wielbicieli ze względu na to, że podczas gotowania na parze można obserwować przez ścianki garnka, co się w nim dzieje. Ponadto taki sprzęt prezentuje się naprawdę bardzo dobrze w kuchni.

Garnek do gotowania na parze emaliowany

Na rynku wciąż można spotkać emaliowane garnki do gotowania na parze. Chociaż są tanie i kolorowe, nie mają zbyt wielu innych zalet ze względu na to, że łatwo dochodzi do odpryskiwania tworzywa oraz przypaleń. Z tego względu garnki emaliowane powoli odchodzą w zapomnienie.

Jakie jeszcze cechy posiada dobry garnek do gotowania na parze?

Przede wszystkim pokrywka garnka powinna być wyposażona w ujście pary. Jego rączki muszą być stworzone z materiału, który się nie nagrzewa, ponieważ w innym wypadku łatwo o dotkliwe oparzenia. Dla wymagających najodpowiedniejszy będzie sprzęt z termometrem oraz przezroczystą, szklaną pokrywą, dzięki której będzie można w pełni kontrolować proces przyrządzania posiłków.

W sprzedaży można znaleźć wiele typów garnków do gotowania na parze, na przykład przeznaczonych do używania na poszczególnych rodzaj kuchenek. Przed zakupem warto sprawdzić jakie tworzywo można zastosować kuchence przez nas posiadanej. W tej sprawie można także poradzić się wykwalifikowanego sprzedawcy.

Istnieje również naczynie do stosowania w kuchence mikrofalowej. Wartym zainteresowania gadżetem jest elektryczny garnek do gotowania na parze. Jego podstawową zaletą jest to, że uniezależnia osobę gotująca od kuchni gazowej czy elektrycznej, jednakże do jego użycia niezbędne jest źródło prądu. Nie jest to typowy parowar elektryczny, ale posiada waśnie formę garnka. Doskonale sprawdzi się on na wyjazdach, jeżeli mieszkamy w pokoju bez dostępu do kuchni. Wtedy można przyrządzić sobie ciepły posiłek szybko i zdrowo.

Dobre garnki do gotowania na parze są wybierane przez konsumentów jako alternatywa dla parowarów między innymi ze względu na o wiele niższą cenę. Jeżeli wybierze się sprzęt renomowanej firmy, z certyfikatem jakości, to z pewnością można być pewnym zadowolenia z zakupu tego urządzenia.

Jaki garnek do gotowania na parze? - Ranking 2024

W poniższej tabeli znajduje się Ranking najlepszych produktów w z tematu Jaki garnek do gotowania na parze?. Ranking TOP 5 jest aktualizowany kilka razy w miesiącu. Zapraszamy do przejrzenia naszych i Waszych propozycji.

Ranking Jaki garnek do gotowania na parze? Producent Cena
1WMF Garnek z wkładem do gotowania na parze Vitalis 1743016040WMFAktualna Cena
2Tadar Wkład do gotowania na parze 25x20x1cmTadarAktualna Cena
3Tadar SANO do gotowania na parze 18cm/2lTadarAktualna Cena
4KingHoff Garnki Na Parze 4 Szt (4) KH-3319KinghoffAktualna Cena
5Florina DESIGN Garnek do gotowania na parze 18 cmFlorinaAktualna Cena

5 komentarzy

Janka 23 października 2015 - 12:33

Mam taki garnek do gotowania na parze! Kupiłam go ostatnio i jestem bardzo zadowolona. Wcześniej często gotowałam na parze ale było to trudne no nie oszukujmy się i trzeba było wykorzystywać różnego rodzaju naczynia, sitka, które wcale dobrze się nie sprawdzały. Teraz już nie muszę się przejmować a gotowanie stało się jeszcze prostsze.

Reply
grabiu 27 marca 2014 - 12:14

Od dwóch lat gotuję wszystko na parze, bez wyjątku! Czy pierogi, czy wątróbka, czy warzywa, każda ryba i mięso. Po tym czasie nie wyobrażam sobie powrotu do ciężkiej smażonek i duszonej w tłuszczach diety, ufff

Reply
Olka 3 lutego 2014 - 10:49

A gotujecie na parze też pierogi? Jaki garnek nadawałby się do gotowania pierogów na parze? A może jest jakiś specjalny do tego celu?

Reply
Joanna 27 marca 2014 - 12:51

Do gotowania pierogów można zakupić kosze, tylko trzeba uważać z ogniem 🙂 Poszukaj koszy do gotowania chińskich potraw, wychodzi pysznie i aromat jest niesamowity.

Reply
Hania 21 listopada 2013 - 12:02

Fajne i niedrogie są też garnki firmy Kinghoff. Ja mam taki garnek do gotowania na parze, który kupiłam ostatnio za około 30 zł i na mojej elektrycznej kuchence sprawdza się super.

Reply

Dodaj opinię na forum

You may also like

RTVAGD.net - opinie, poradniki, ranking

Wybieramy najlepszy sprzęt RTV i AGD. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi poradnikami oraz opiniami użytkowników. Każdy poradnik zawiera ranking najlepszych produktów w danej kategorii.

 

Kontakt do nas:

Edtior's Picks

Latest Articles

Aktualizacja: 2024 – Rankingi i opinie na RTVAGD.net