Patelnia ceramiczna

Patelnia ceramiczna Gerlach

Patelnia ceramiczna

Patelnie ceramiczne jak na razie nie cieszą się największą popularnością, wynika to z faktu, że na polskim rynku stosunkowo trudno trafić na dobrą patelnię ceramiczną. Większość osób też nie do końca wie na co zwracać uwagę, jaka powinna być taka patelnia – w efekcie nacina się na niskiej jakości produkty. Niezwykle ważne jest też dbanie o patelnię ceramiczną, czyli przestrzeganie 3 zasad: nie myjemy patelni w zmywarce, nie przegrzewamy i gorącej nie zalewamy zimną wodą – patelnia nadaje się do niskich i wysokich temperatur, ale gwałtowne skoki mogą uszkodzić powłokę. Jeśli nie będziecie się do nich stosować – powłoka straci swoje właściwości, zacznie przypalać etc. Te zasady odnoszą się przede wszystkim jednak do tańszych, a co za tym idzie gorszych jakościowo modeli.

Dobra patelnia ceramiczna:

 1. Jest odporna na wysokie temperatury, można używać jej w temperaturze do 450 stopni.
 2. Bardzo trudno ją zarysować, czy zadrapać, powłoki też nie złuszczają się samoistnie w trakcie używania.
 3. Nie koroduje.
 4. Jest łatwa w czyszczeniu.
 5. Idealnie nadaje się do szybkiego smażenia i podsmażania.
 6. Nie zawiera niebezpiecznych dla zdrowia substancji, nie wchodzi też w żadne reakcje z pożywieniem w trakcie gotowania, nie zmienia też smaku potraw.
 7. Równomiernie się nagrzewa, dlatego proces przygotowanie potraw ulega skrócenia.
 8. Doskonale utrzymuje temperaturę.

Jeśli będziecie wiedzieć czego szukać – wybór patelni ceramicznej będzie raczej prosty. Już na pierwszy rzut oka można stwierdzić z jakim produktem ma się do czynienia.. Najlepsze patelnie ceramiczne są bardzo odporne, zarówno na temperatury, zarysowania i posłużą przez wiele lat.

 1. Zaczynamy od wyboru wielkości – w zależności od przeznaczenia patelni. Radzę raczej niż zestaw kupić 1-2 porządne i takie, które faktycznie będą używane.
 2. Pokrywka – szczególnie przydatna w przypadku patelni głębokich, przeznaczonych do duszenia dań. W przypadku głębokich patelni do duszenia warto też zwrócić uwagę na dodatkową rączkę, dzięki której zdecydowanie wygodniej i pewniej można chwycić patelnię.
 3. Funkcjonalność – chodzi tu o zastosowanie, ale też np. ograniczenia narzucone przez producenta, czy możliwe sposoby przechowywania.
 4. Waga – najłatwiej po tym poznać patelnię kiepskiej jakości – patelnia ceramiczna nie może być lekka, powłoki są ciężkie, a lekkie patelnie będą tracić właściwości i się odkształcać.
 5. Grubość – podobnie jak w punkcie wyżej.
 6. Uchwyt – czy dobrze leży w ręce, czy jest wykonany z nienagrzewającego się materiału. Warto wybrać uchwyt z materiału antypoślizgowego.
 7. Rodzaj kuchenki – w zależności od tego na jakiej kuchence będziecie używać patelni – wybierzcie odpowiedni model.
 8. Cena – banalny wskaźnik, ale też wiele mówiący. Tanie patelnie, a przynajmniej te najtańsze nie sprawdzą się, po prostu. Nie ma sensu inwestować w coś co się po 2 użyciach zniszczy. Dobre patelnie, a przynajmniej przyzwoite to wydatek co najmniej 50-70 zł, a i to tylko jeśli traficie na okazję.

Patelnia ceramiczna - Ranking 2017

W poniższej tabeli znajduje się Ranking 5 aktualnie najpopularniejszych produktów w kategorii Patelnia ceramiczna. Ranking jest aktualizowany każdego dnia i pochodzi z serwisu Skąpiec.pl!

Miejsce Nazwa (Patelnia ceramiczna) Producent Cena
1Ambition Patelnia TAURUS głęboka z pokrywą 28 cm 84106AmbitionAktualna Cena
2Tefal Duetto A7040484 28cmTefalAktualna Cena
3Tefal Patelnia TALENT PRO 28cm C6210652TefalAktualna Cena
4Ambition STONE patelnia 34075 28 CMAmbitionAktualna Cena
5Ambition Patelnia 28 cm MAGNAT 66152AmbitionAktualna Cena

Artykuł dotyczy:

 • patelnie ceramiczne ranking
 • ranking patelni
 • dobre patelnie ceramiczne
 • patelnia ceramiczna opinie
 • patelnia ceramiczna jaka wybrac

Pozostałe rankingi dostępne w serwisie

Patelnia ceramiczna - Opinie i komentarze

 1. Pali 21 grudnia 2014 at 13:23

  Fajnie napisane i konkretne rady. Chyba zrobię taki prezent pewnym znajomym na parapetówę 😛 Zwrócę uwagę na to co napisałaś.
  Pozdrowienia.

 2. t 21 grudnia 2015 at 16:11

  Bez sensu. Opis o patelniach a na dole ranking garnków. W dodatku emaliowanych.

  • rtvagd.net 21 grudnia 2015 at 16:33

   Dzięki za info. Już jest OK. Był błąd z dopasowaniem kategorii 🙂

Poniżej formularz na Wasze opinie

Twój adres e-mail nie będzie widoczny. Wypełnij wymagane pola. *