czwartek, 25 kwietnia, 2024
Home Blog Jaką pralkę z funkcją pary kupić?

Jaką pralkę z funkcją pary kupić?

by RTVAGD.net
1 Opinia
Pralka z funkcją pary

Producenci sprzętu AGD stosują coraz nowsze systemy i technologie, które sprawiają, że urządzenia działają skuteczniej, oferują przydatne funkcje, a ich obsługa jest zdecydowanie bardziej komfortowa. Ciekawym rozwiązaniem jest na przykład pralka z funkcją pary. Jak jednak wybrać najlepszą?

Trudno sobie obecnie wyobrazić życie bez pralki. To jedno z tych urządzeń, które zdecydowanie ułatwia życie. Wybór odpowiedniego modelu nie jest jednak najłatwiejszym zadaniem. Przygotowaliśmy poradnik, który pomoże Ci kupić najlepszą pralkę. Przedstawimy również najciekawsze modele pralek z funkcją pary.

Jaką pralkę wybrać?

W pierwszej kolejności musimy zastanowić się, czy interesuje nas pralka wolnostojąca czy pralka do zabudowy. Zdecydowana większość dostępnych na rynku pralek to urządzenia wolnostojące. Jeśli jednak urządzamy łazienkę według konkretnego projektu i chcemy wpasować w styl również pralkę, możemy wybrać urządzenie do zabudowy.

W ofercie znajdziemy kilka podstawowych typów pralek:

Wybór odpowiedniego urządzenia uzależniony jest głównie od powierzchni, jaką dysponujemy. Trzeba pamiętać, że przyłącze wody ma zwykle około 6-8 centymetrów długości, w związku z czym urządzenie nie będzie opierało się o ścianę. Musimy zatem tych kilka centymetrów doliczyć.

Na co zwrócić uwagę wybierając pralkę?

To ważne, by każde urządzenie w naszym domu było dostosowane, przede wszystkim, do naszych indywidualnych potrzeb. Na co powinniśmy zwrócić uwagę wybierając idealną pralkę? Skupmy się na początek na podstawowych parametrach, a następnie przyjrzymy się pralkom z funkcją pary.

Pojemność

W ofercie dostępne są pralki o pojemności od 3 do 10 kilogramów. To, jaką wybierzemy zależy wyłącznie od naszych potrzeb. Jeśli, na przykład, wybieramy pralkę, która ma służyć tylko jednej osobie, wystarczający będzie model o pojemności do 5 kilogramów. Dla kilkuosobowej rodziny najlepszym rozwiązaniem będzie pralka o pojemności 7 kilogramów. Większe modele wykorzystywane są zazwyczaj przez osoby prowadzące działalność gospodarczą. Trzeba pamiętać, że im większa pojemność, tym większe gabaryty pralki.

Klasa energetyczna

To czynnik określający zużycie energii. Klasa energetyczna informuje o rocznym zużyciu energii – wyrażana jest w kW/h. Skala obejmuje 7 stopni – od D (najmniejsza efektywność) do A+++ (największa efektywność). Im wyższa klasa energetyczna, tym zazwyczaj wyższa cena pralki. Dlatego czasem nie warto dosłownie za wszelką cenę wybierać pralek A+++, ale z drugiej strony na rynku bez problemu znajdziemy takie urządzenie w przystępnej cenie (tylko trzeba trochę więcej czasu poświęcić na szukanie).

Prędkość wirowania

Od prędkości wirowania zależy, jak suche będzie pranie po wyjęciu z pralki. Na rynku dostępne są urządzenie o obrotach od 800 do 1600 na minutę. Im wyższe obroty, tym pranie będzie lepiej odwirowane, ale może być przez to bardziej wygniecione.

Pobór wody

Warto zwrócić uwagę, ile dane urządzenie pobiera wody. Okazuje się, że różnice mogą być spore, zwłaszcza w porównaniu do starszych modeli pralek. Te potrafią bowiem zużyć nawet 100 litrów wody podczas jednego cyklu prania. Nowoczesny sprzęt, tymczasem, zużyje jej nie więcej niż 39 litrów. Bez wątpienia, czynnik ten przekłada się na wysokość rachunków. Ma również wymiar ekologiczny.

Na etykiecie znajdziemy najczęściej szacunkowe, roczne zużycie wody (liczone dla rodziny czteroosobowej przy 200 praniach/rok). Przeciętne zużycie wody to 9000 litrów rocznie.

Poziom hałasu

Pralka to dość głośne urządzenie. Starsze urządzenia emitują hałas na poziomie 77 decybeli, podczas gdy nowsze modele wytwarzają hałas około 46 decybeli. Poziom głośności wzrasta, oczywiście, podczas wirowania. Ten czynnik uzależniony jest przede wszystkim od rodzaju silnika. W ofercie spotkamy pralki z silnikiem:

  • Komutatorowym – najgłośniejszy rodzaj silnika.
  • Indukcyjnym – cichy, bezszczotkowy silnik o niskich obrotach.
  • Inwerterowym – cichy silnik o wysokich obrotach.

Ważne jest również to, by odpowiednio wypoziomować pralkę.

Efektywność prania

Efektywność prania określa skuteczność usuwania brudu, a także dokładność i szybkość wirowania. Spotkamy się z 9-stopniową skalą – od G (najniższa efektywność) do A+++ (najwyższa efektywność prania).

Ceny pralek

Obecnie pralkę kupimy już za 700-800 złotych. Jeśli jednak zależy nam na urządzeniu dobrej jakości musimy zapłacić minimum 1500-2000 złotych.

Przydatne funkcje w pralce

Na jakie funkcje w pralce warto zwrócić szczególną uwagę? Przede wszystkim na:

  • Programy prania – nowoczesne urządzenia oferują często kilkanaście różnych programów prania. Obok standardowych – dostosowanych do rodzaju tkanin czy temperatury, znajdziemy również dodatkowe opcje, takie jak pranie wstępne, ręczne – do delikatnych tkanin, eko, skrócone, a także pranie koszul czy tryb dla alergików.
  • Opóźniony start – dzięki temu możemy ustawić pranie na konkretną godzinę.
  • Elektroniczny wyświetlacz – nowoczesne modele wyposażone są w ekran LCD, który wyświetla program prania oraz jego czas.
  • Kontrola piany – uruchamia dodatkowe płukanie, jeśli w pojemniku pojawi się zbyt duża ilość środka piorącego.
  • Zabezpieczenie przed dziećmi – uniemożliwia wyłączenie pralki przez dziecko czy otwarcie drzwiczek podczas cyklu prania.
  • Połowa wsadu – nie musimy wypełniać całego bębna praniem. Przy mniejszym wsadzie zostaną dobrane odpowiednie parametry, by pranie było jak najbardziej ekonomiczne.
  • Automatyczny dobór wody – pralka dobiera odpowiednią ilość wody do wielkości wsadu.
  • Aqua Spray – specjalny system zrasza ubrań z góry, dzięki czemu proszek jest równomiernie rozprowadzany.
  • Eco Bubble – technologia ograniczająca zużycie ciepłej wody. Wykorzystuje ona generator bąbelków, który dokładnie miesza środek piorący z wodą i pozwala mu szybciej wniknąć w ubrania. Dzięki temu detergent lepiej się rozpuszcza, a pranie jest dokładniejsze.
  • Funkcja pary – skuteczniej usuwa zabrudzenia, znacznie zmniejsza zagniecenia. Sprawia, że ubrania są miękkie i świeże.
  • Sterowanie urządzeniem za pomocą smartfona

Polecane pralki z funkcją pary

Przygotowaliśmy przegląd najciekawszych pralek z funkcją pary, które można znaleźć między innymi na https://www.mediaexpert.pl.

Pralka BEKO PWTV8744XW z funkcją pary

Pralka Beko ładowana jest od przodu. Jej wymiary to: 54 x 60 x 84 cm (GxSxW). Model ten ma pojemność 8 kilogramów, prędkość wirowania – 1400 obrotów na minutę i najwyższą klasę energetyczną. Pralka wyposażona jest w nowoczesny silnik inwerterowy, dzięki któremu urządzenie jest ciche, wydajne, a przy okazji efektywne energetycznie.

Pralka Beko posiada funkcję pary. Gorąca para może być użyta na początku lub na końcu cyklu. Dzięki niej można łatwiej usunąć zabrudzenia, a na dodatek zmniejszyć zagniecenia po praniu. Ciekawą opcją jest również system fresh, dzięki któremu po zakończonym cyklu pralka regularnie porusza bębnem, by ubrania zachowały świeżość i nie były wygniecione.

Model ten posiada również funkcję „dodaj ubranie”. Przez większą część cyklu można dodać kolejną rzecz w dowolnym rozmiarze (nawet koc). Z innych ciekawszych opcji warto wymienić: czyszczenie bębna, tryb nocny, AquaFusion, elektroniczny system wyważania wsadu czy automatyczny dobór wody.

Pralka ELECTROLUX EWF 1287 EMW z funkcją pary

Pralka marki Electrolux z funkcją pary również ładowana jest od przodu. Jej wymiary to: 52,2 x 60 x 85, a pojemność – 8 kg. Maksymalna prędkość wirowania to 1200 obrotów na minutę, a klasa energetyczna to A+++.

Model ten wyposażony jest w system OptiSense, czyli automatycznie dostosowuje wszystkie parametry do wielkości wsadu. Programy parowe umożliwiają odświeżenie odzieży, zwłaszcza delikatnych tkanin i usuwają z nich zagniecenia oraz nieprzyjemne zapachy. Co więcej, w pralce Electrolux naturalne czyszczenie parowe odświeża ubrania bez konieczności ich prania. Sprawdza się to zwłaszcza w przypadku bardzo delikatnych tkanin. Wystarczy dosłownie chwila, by ubrania stały się miękkie, gładkie i świeże.

Pralka Electrolux z funkcją pary posiada specjalny bęben Soft Drum, który zapewnia maksymalną dbałość o tkaniny. Włókna nie rozciągają się i na dłużej zachowują swoją jakość. Pralka Electrolux oferuje duży wybór programów prania oraz funkcję automatycznego doboru wody.

Pralka LG F2J6QY8S z funkcją pary

To kolejny model z funkcją pary ładowany od przodu, o wymiarach: 56 x 60 x 85 cm i pojemności 7 kilogramów. Maksymalna prędkość wirowania to 1200 obrotów na minutę. Pralka marki LG ma klasę energetyczną A+++.

Pralka LG posiada nowoczesny silnik inwerterowy, dzięki któremu pranie jest ciche, bardziej wydajne i oszczędne. Z ciekawszych programów warto wspomnieć o Allergy Care, który za pomocą gorącej wody tworzy dezynfekującą parę. Dzięki temu ubrania są skutecznie oczyszczane w bardzo delikatny sposób. Ilość alergenów jest zredukowana aż o 99,9%. Przydatną opcją jest również możliwość dodania odzieży podczas cyklu prania. Drzwiczki można otworzyć podczas prania w każdym programie.

Model ten został wyposażony w specjalny silnik napędu bezpośredniego, który jest niezwykle niezawodny i cichy. Napęd bezpośredni – 6 motion – porusza bębnem w wielu kierunkach, zapewniając właściwą pielęgnację tkanin oraz dokładne czyszczenie zabrudzeń. Funkcja Tag ON umożliwia pobranie na smartfona nowych programów prania, a następnie zainstalowania ich w pralce. Inteligentna diagnostyka pomaga rozwiązać niemal wszystkie drobne problemy i chroni urządzenie przed poważniejszymi usterkami.

Pralka BEKO MWTV7632XCM z funkcją pary

Na koniec jeszcze jeden model marki Beko, również z funkcją pary. To urządzenie ładowane od przodu, o wymiarach: 45 x 60 x 84 cm i pojemności 7 kg. Maksymalna prędkość wirowania wynosi 1200 obrotów na minutę. Model ten posiada klasę energetyczną A+++ oraz nowoczesny silnik inwerterowy.

Programy parowe sprawiają, że ubrania wyglądają jak nowe, są wyjątkowo świeże, przyjemne w dotyku i pozbawione zagnieceń. Pranie jest wygodne, szybkie i efektywne. Jeśli dodamy parę na początku cyklu, zmiękczymy zanieczyszczenia, dzięki czemu łatwiej będzie się ich pozbyć. Dodając parę w fazie końcowej cyklu przywracamy ubraniom odpowiedni kształt i nadajemy im miękkość. Po zakończonym cyklu prania urządzenie regularnie porusza bębnem. To sprawia, że ubrania pozostają świeże i niewygniecione.

Pralką Beko można zarządzać przez bluetooth za pomocą smartfona czy tabletu. Możemy na przykład zdalnie włączyć lub zatrzymać pranie czy na bieżąco śledzić postępy w pracy urządzenia. Mamy tutaj również możliwość dodawania prania w trakcie trwania cyklu.

Nowość na rynku: Szafa parowa

Szafa parowa to innowacyjne urządzenie, dzięki któremu możemy cieszyć się efektami jak z profesjonalnej pralni we własnym domu. Sprawdzi się w przypadku ubrań, których zazwyczaj nie pierzemy po każdym założeniu – marynarek, garniturów, płaszczy, eleganckich sukienek, kurtek puchowych czy ubrań wykonanych z bardzo delikatnych tkanin. W szafie parowej można również zdezynfekować pluszaki. Para głęboko wnika w tkaninę, dzięki czemu wygładza zagniecenia, usuwa nieprzyjemne zapachy i skutecznie dezynfekuje. Likwiduje wirusy, bakterie, alergeny i inne szkodliwe substancje. Jedną z popularniejszych szaf parowych jest LG Styler. Warto podkreślić, że takie urządzenie spokojnie możemy wkomponować w domową przestrzeń. Producenci dbają, by były to meble o eleganckim designie. Dodajmy, że szafa parowa nie wymaga podłączenia do żadnych instalacji. Dokładne działanie i funkcje takich urządzeń najlepiej sprawdzić na stronie: szafy parowe.

1 Opinia

Magdalena 6 czerwca 2019 - 17:37

Przeczytałam artykuł i muszę stwierdzić, że to sama prawda. Mam pralkę parową od Beko i jestem z niej bardzo zadowolona. Niesamowicie cicho chodzi, doskonale pierze i ta funkcja rzeczywiście się przydaje. Pranie wyciągnięte z pralki jest miękkie i dłużej trwałe. Ciężkie materiały o wiele lepiej się prasują.

Reply

Dodaj opinię na forum

You may also like

RTVAGD.net - opinie, poradniki, ranking

Wybieramy najlepszy sprzęt RTV i AGD. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi poradnikami oraz opiniami użytkowników. Każdy poradnik zawiera ranking najlepszych produktów w danej kategorii.

 

Kontakt do nas:

Edtior's Picks

Latest Articles

Aktualizacja: 2024 – Rankingi i opinie na RTVAGD.net