Ciśnieniomierz

Ciśnieniomierz

Żyjemy w społeczeństwie, które staje się coraz bardziej świadome. Dbamy o swoje zdrowie, przestrzegamy diety i jesteśmy aktywni fizycznie. Wszystko to sprawia, że ma nam się dłużej i lepiej żyć. Niestety nasze czasy charakteryzują się także różnymi cywilizacyjnymi chorobami, które źle zdiagnozowane i nie leczone mogą doprowadzić do zawału serca czy udaru. Takie na przykład nadciśnienie tętnicze popularnie przez lekarzy nazywane jest cichym zabójcą. Jest to choroba, która z pozoru nie daje żadnych objawów a nie leczona może być naprawdę bardzo groźna.

Oczywiście diagnostyka leży po stronie specjalistów, jednak dla osób z nadciśnieniem tętniczym robienie pomiarów raz na jakiś czas i tylko podczas wizyty w gabinecie lekarskim to zdecydowanie za mało. Pomiary powinny być dokonywane codziennie, dlatego też niezbędny może okazać się zakup ciśnieniomierza. Obecnie te rtęciowe przechodzą już do lamusa, a na ich miejsce wchodzą nowoczesne i automatyczne aparaty ciśnieniowe.

Wybierając dobry ciśnieniomierz zwracaj uwagę przede wszystkim na to kto będzie go używał. Czy będzie to osoba otyła, dziecko, czy może ktoś z rozrusznikiem serca. Czy pomiary powinny być zapamiętywane, czy będziemy taki sprzęt podłączać do prądu czy może skorzystamy z baterii. Osoby otyłe muszą wybierać urządzenia z szerokimi mankietami, z kolei ludzie starsi powinny decydować się ciśnieniomierze łatwe w obsłudze i dokonujące szybkich pomiarów. W przypadku ciśnieniomierza nie powinniśmy sugerować się niską ceną. Wszystkie pomiary muszą być dokładne i rzetelne a ciśnieniomierz nie może być awaryjny. W końcu będziemy go używali codziennie i najodpowiedniejsze będą te modele z dwu a nawet z trzyletnią gwarancją. Nowoczesne modele są tak skonstruowane, że jeśli wynik wyda im się nieodpowiedni to zasugerują nam powtórzenie badania. Dla osób starszych bardzo praktyczne są modele z dużymi wyświetlaczami oraz z funkcją zapamiętywania kilkunastu ostatnich pomiarów. Jeżeli mamy arytmię to konieczny będzie zakup ciśnieniomierza z systemem IHM, który umożliwia dokonanie prawidłowego pomiaru.

Ciśnieniomierz - Ranking 2017

W poniższej tabeli znajduje się Ranking 5 aktualnie najpopularniejszych produktów w kategorii Ciśnieniomierz. Ranking jest aktualizowany każdego dnia i pochodzi z serwisu Skąpiec.pl!

Miejsce Nazwa (Ciśnieniomierz) Producent Cena
1Omron M3 HEM-7134-EOmronAktualna Cena
2Omron M6 ComfortOmronAktualna Cena
3Omron M2OmronAktualna Cena
4Tech-Med TMA 500 PROTech-MedAktualna Cena
5Microlife BP A2 BasicMicrolifeAktualna Cena

Artykuł dotyczy:

 • jaki ciśnieniomierz
 • jaki ciśnieniomierz kupić
 • ranking ciśnieniomierzy
 • jaki ciśnieniomierz wybrać
 • jaki kupić ciśnieniomierz

Pozostałe rankingi dostępne w serwisie

Ciśnieniomierz - 9 komentarzy

 1. Danuta 14 września 2014 at 23:15

  Kupiłam ciśnieniomierz Omron M3, jestem bardzo zadowolona, wyniki wskazuje jak u lekarza, mierzy arytmię, polecam

  • Tomasz 23 sierpnia 2015 at 19:37

   Ja również mam ten ciśnieniomierz i powiem jedno – strasznie zaniża pomiary. Porównywałem w dwóch gabinetach lekarskich i zawsze wskazywał zaniżony wynik!

 2. Paweł 6 października 2014 at 21:38

  Każdy z tych ciśnieniomierzy jest dobry. Jeżeli nie kupi się bazarowej tandety, to urządzenie spełni swoje zadanie.

 3. Piotrek 28 października 2015 at 15:19

  Ludzie myślą, że kupią ciśnieniomierz raz i będzie wiecznie wskazywać dobry pomiar. Raz na jakiś czas warto sprawdzić jego działanie w serwisie. Ja osobiście polecam ciśnieniomierze AND.

 4. straciatela 6 listopada 2015 at 19:40

  Moja mama używa Medisana CardioCompact Blood Pressure Monitor i oprócz pomiaru ciśnienia ma wskaźnik arytmii, licznik średniej wartości z 7 dni oraz klasyfikację pomiarów według WHO. Bardzo sobie chwali.

 5. karool 29 grudnia 2015 at 12:59

  Ile cisnieniomierzy tyle pewnie opinii o nich. Ja mam nadgarstkowy UB-351 i moge go polecic, bo ma 3 lata gwarancji i mierzy nawet jesli ktos ma nieregularny puls.

 6. Janusz 11 marca 2016 at 13:04

  My z żoną używamy taki nadgarstkowy od Diagnosis i obydwoje sobie go chwalimy. 🙂

 7. Freszka 22 lipca 2016 at 10:03

  Zdecydowanie warto postawić na coś z wyższej półki, u mnie model od diagnosis sprawdza się rewelacyjnie, a nie był jakoś mega drogi. Te najtańsze w aptekach, dziwnych firm, tot totalna padaka

 8. Kubon33 21 marca 2017 at 09:55

  Kupowaliśmy z żoną ciśnieniomierz EasyMed parę tygodni temu i powiem że jestem pozytywnie zaskoczony. Idealna opcja jak ma więcej osób korzystać – zapamiętuje 3×30 wyników. Poza tym podoba mi się tutaj, że wyniki są podświetlane na różne kolory w zależności od tego jak odpowiadają stanowi zdrowia. Bo nie ma co ukrywać ale same cyferki niewiele dla laika znaczą, a jak się podświetli na czerwono to wtedy wiadomo, że trzeba iść do lekarza.

Poniżej formularz na Wasze opinie

Twój adres e-mail nie będzie widoczny. Wypełnij wymagane pola. *