Ciśnieniomierz

Ciśnieniomierz

Żyjemy w społeczeństwie, które staje się coraz bardziej świadome. Dbamy o swoje zdrowie, przestrzegamy diety i jesteśmy aktywni fizycznie. Wszystko to sprawia, że ma nam się dłużej i lepiej żyć. Niestety nasze czasy charakteryzują się także różnymi cywilizacyjnymi chorobami, które źle zdiagnozowane i nie leczone mogą doprowadzić do zawału serca czy udaru. Takie na przykład nadciśnienie tętnicze popularnie przez lekarzy nazywane jest cichym zabójcą. Jest to choroba, która z pozoru nie daje żadnych objawów a nie leczona może być naprawdę bardzo groźna.

Oczywiście diagnostyka leży po stronie specjalistów, jednak dla osób z nadciśnieniem tętniczym robienie pomiarów raz na jakiś czas i tylko podczas wizyty w gabinecie lekarskim to zdecydowanie za mało. Pomiary powinny być dokonywane codziennie, dlatego też niezbędny może okazać się zakup ciśnieniomierza. Obecnie te rtęciowe przechodzą już do lamusa, a na ich miejsce wchodzą nowoczesne i automatyczne aparaty ciśnieniowe.

Wybierając dobry ciśnieniomierz zwracaj uwagę przede wszystkim na to kto będzie go używał. Czy będzie to osoba otyła, dziecko, czy może ktoś z rozrusznikiem serca. Czy pomiary powinny być zapamiętywane, czy będziemy taki sprzęt podłączać do prądu czy może skorzystamy z baterii. Osoby otyłe muszą wybierać urządzenia z szerokimi mankietami, z kolei ludzie starsi powinny decydować się ciśnieniomierze łatwe w obsłudze i dokonujące szybkich pomiarów. W przypadku ciśnieniomierza nie powinniśmy sugerować się niską ceną. Wszystkie pomiary muszą być dokładne i rzetelne a ciśnieniomierz nie może być awaryjny. W końcu będziemy go używali codziennie i najodpowiedniejsze będą te modele z dwu a nawet z trzyletnią gwarancją. Nowoczesne modele są tak skonstruowane, że jeśli wynik wyda im się nieodpowiedni to zasugerują nam powtórzenie badania. Dla osób starszych bardzo praktyczne są modele z dużymi wyświetlaczami oraz z funkcją zapamiętywania kilkunastu ostatnich pomiarów. Jeżeli mamy arytmię to konieczny będzie zakup ciśnieniomierza z systemem IHM, który umożliwia dokonanie prawidłowego pomiaru.

Ciśnieniomierz - Ranking 2018

W poniższej tabeli znajduje się Ranking 5 aktualnie najlepszych produktów w kategorii Ciśnieniomierz. Ranking jest aktualizowany każdego dnia i pochodzi z serwisu Skąpiec.pl!

Miejsce Ciśnieniomierz Producent Cena
1Omron M6 ComfortOmronAktualna Cena
2Omron M3 HEM-7134-EOmronAktualna Cena
3Microlife BP A2 BasicMicrolifeAktualna Cena
4KARDIO-TEST KTA-868KARDIO-TESTAktualna Cena
5KARDIO-TEST KTA-168KARDIO-TESTAktualna Cena

Artykuł dotyczy:

 • jaki ciśnieniomierz
 • jaki ciśnieniomierz kupić
 • ranking ciśnieniomierzy
 • jaki ciśnieniomierz wybrać
 • jaki kupić ciśnieniomierz

Pozostałe rankingi dostępne w serwisie

Ciśnieniomierz - Opinie i komentarze

 1. Danuta 14 września 2014 at 23:15

  Kupiłam ciśnieniomierz Omron M3, jestem bardzo zadowolona, wyniki wskazuje jak u lekarza, mierzy arytmię, polecam

  • Tomasz 23 sierpnia 2015 at 19:37

   Ja również mam ten ciśnieniomierz i powiem jedno – strasznie zaniża pomiary. Porównywałem w dwóch gabinetach lekarskich i zawsze wskazywał zaniżony wynik!

 2. Paweł 6 października 2014 at 21:38

  Każdy z tych ciśnieniomierzy jest dobry. Jeżeli nie kupi się bazarowej tandety, to urządzenie spełni swoje zadanie.

 3. Piotrek 28 października 2015 at 15:19

  Ludzie myślą, że kupią ciśnieniomierz raz i będzie wiecznie wskazywać dobry pomiar. Raz na jakiś czas warto sprawdzić jego działanie w serwisie. Ja osobiście polecam ciśnieniomierze AND.

 4. straciatela 6 listopada 2015 at 19:40

  Moja mama używa Medisana CardioCompact Blood Pressure Monitor i oprócz pomiaru ciśnienia ma wskaźnik arytmii, licznik średniej wartości z 7 dni oraz klasyfikację pomiarów według WHO. Bardzo sobie chwali.

 5. karool 29 grudnia 2015 at 12:59

  Ile cisnieniomierzy tyle pewnie opinii o nich. Ja mam nadgarstkowy UB-351 i moge go polecic, bo ma 3 lata gwarancji i mierzy nawet jesli ktos ma nieregularny puls.

 6. Janusz 11 marca 2016 at 13:04

  My z żoną używamy taki nadgarstkowy od Diagnosis i obydwoje sobie go chwalimy. 🙂

 7. Freszka 22 lipca 2016 at 10:03

  Zdecydowanie warto postawić na coś z wyższej półki, u mnie model od diagnosis sprawdza się rewelacyjnie, a nie był jakoś mega drogi. Te najtańsze w aptekach, dziwnych firm, tot totalna padaka

 8. Kubon33 21 marca 2017 at 09:55

  Kupowaliśmy z żoną ciśnieniomierz EasyMed parę tygodni temu i powiem że jestem pozytywnie zaskoczony. Idealna opcja jak ma więcej osób korzystać – zapamiętuje 3×30 wyników. Poza tym podoba mi się tutaj, że wyniki są podświetlane na różne kolory w zależności od tego jak odpowiadają stanowi zdrowia. Bo nie ma co ukrywać ale same cyferki niewiele dla laika znaczą, a jak się podświetli na czerwono to wtedy wiadomo, że trzeba iść do lekarza.

 9. Marta 30 marca 2017 at 11:49

  Mi się fajnie mierzy kontroluje ciśnienie urządzeniem SmartCardio. Marka Sanity, także polska firma, nie jest to podrabiany quasi medyczny sprzęt gdzieś ze wschodu. Wykrywa arytmię, ma duży czytelny wyświetlacz LCD, także nawet jak jest ciemniej w mieszkaniu to wszystko dokładnie widać.

 10. wekk 21 września 2017 at 13:50

  Wygodnym rodzinnym ciśnieniomierzem będzie choćby Simple. Używamy go od jakiś dwóch trzech miesięcy i zdaje egzamin. Szybki, nie ma jakiś jazd żeby się zawieszać napełniając mankiet.

Poniżej formularz na Wasze opinie

Twój adres e-mail nie będzie widoczny. Wypełnij wymagane pola. *