Ciśnieniomierz

Żyjemy w społeczeństwie, które staje się coraz bardziej świadome. Dbamy o swoje zdrowie, przestrzegamy diety i jesteśmy aktywni fizycznie. Wszystko to sprawia, że ma nam się dłużej i lepiej żyć. Niestety nasze czasy charakteryzują się także różnymi cywilizacyjnymi chorobami, które źle zdiagnozowane i nie leczone mogą doprowadzić do zawału serca czy udaru. Takie na przykład nadciśnienie tętnicze popularnie przez lekarzy nazywane jest cichym zabójcą. Jest to choroba, która z pozoru nie daje żadnych objawów a nie leczona może być naprawdę bardzo groźna.

Oczywiście diagnostyka leży po stronie specjalistów, jednak dla osób z nadciśnieniem tętniczym robienie pomiarów raz na jakiś czas i tylko podczas wizyty w gabinecie lekarskim to zdecydowanie za mało. Pomiary powinny być dokonywane codziennie, dlatego też niezbędny może okazać się zakup ciśnieniomierza. Obecnie te rtęciowe przechodzą już do lamusa, a na ich miejsce wchodzą nowoczesne i automatyczne aparaty ciśnieniowe.

Wybierając dobry ciśnieniomierz zwracaj uwagę przede wszystkim na to kto będzie go używał. Czy będzie to osoba otyła, dziecko, czy może ktoś z rozrusznikiem serca. Czy pomiary powinny być zapamiętywane, czy będziemy taki sprzęt podłączać do prądu czy może skorzystamy z baterii. Osoby otyłe muszą wybierać urządzenia z szerokimi mankietami, z kolei ludzie starsi powinny decydować się ciśnieniomierze łatwe w obsłudze i dokonujące szybkich pomiarów. W przypadku ciśnieniomierza nie powinniśmy sugerować się niską ceną. Wszystkie pomiary muszą być dokładne i rzetelne a ciśnieniomierz nie może być awaryjny. W końcu będziemy go używali codziennie i najodpowiedniejsze będą te modele z dwu a nawet z trzyletnią gwarancją. Nowoczesne modele są tak skonstruowane, że jeśli wynik wyda im się nieodpowiedni to zasugerują nam powtórzenie badania. Dla osób starszych bardzo praktyczne są modele z dużymi wyświetlaczami oraz z funkcją zapamiętywania kilkunastu ostatnich pomiarów. Jeżeli mamy arytmię to konieczny będzie zakup ciśnieniomierza z systemem IHM, który umożliwia dokonanie prawidłowego pomiaru.

Ciśnieniomierz - Ranking 2015

W poniższej tabeli znajduje się Ranking 5 aktualnie najpopularniejszych produktów w kategorii Ciśnieniomierz. Ranking jest aktualizowany każdego dnia i pochodzi z serwisu Skąpiec.pl!

Miejsce Nazwa Producent Cena
1Omron M3OmronAktualna Cena
2Omron OMRON M6 Comfort (HEM-7321-E)OmronAktualna Cena
3Tech-Med TMA-7000Tech-MedAktualna Cena
4Omron M2OmronAktualna Cena
5Omron M6OmronAktualna Cena
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 6.3/10 (19 votes cast)
Ciśnieniomierz, 6.3 out of 10 based on 19 ratings

tak do nas trafiacie:

  • jaki ciśnieniomierz
  • jaki ciśnieniomierz kupić
  • ranking ciśnieniomierzy
  • jaki kupić ciśnieniomierz
  • jaki ciśnieniomierz wybrać
Kategoria: AGD

Wasze opinie, propozycje... (2)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>