Maszyna do szycia

Maszyna do szycia

We współczesnym świecie większość osób sukienki, bluzki czy spodnie kupuje w sklepach. Nie ma większych trudności ze znalezieniem odpowiedniego rozmiaru czy fasonu. Wydawać by się mogło, że szycie już dawna wyszło z mody. Ja przynajmniej tak myślałam. Jakie było moje wielkie zdziwienie gdy kiedyś przez przypadek usłyszałam rozmowę dwóch młodych dziewczyn. Mówiły one o wykonywaniu własnych projektów i o ich samodzielnym szyciu. Przyznam się szczerze, że dało mi to sporo do myślenia i kiedy zaczęłam drążyć ten temat okazało się, że szycie to ponadczasowe i bardzo modne zajęcie. Jest to świetna alternatywa dla osób, które pragną mieć swój indywidualny styl, które chcą wyróżniać się z tłumu i które przede wszystkim pasjonują się modą.

Skoro temat szycia jest taki modny to ja również postanowiłam się tym zainteresować. Moja decyzja była prosta, kupuję maszynę do szycia. I tutaj zaczęły się komplikacje. Musiałam odpowiedzieć sobie na pytania: jaki model wybrać, co to jest overlock, jakie ściegi musi wykonywać moja maszyna i czy to ma być sprzęt w pełni automatyczny czy może mechaniczny? Poniżej kilka porad dotyczących wyboru maszyny do szycia.

Po pierwsze możemy wyróżnić kilka typów maszyn do szycia. Wspomnianą już wcześniej mechaniczną, w pełni automatyczną lub overlock. I tak na przykład maszyny mechaniczne są najstarszymi modelami. Wszystkie ściegi czy programy ustawia się manualnie i jeżeli nie mamy żadnego doświadczenia to początkowo możemy mieć z tym spory kłopot. Dlatego też nowicjuszom w tej dziedzinie poleca się elektroniczne maszyny do szycia. Wszystko sterowane jest za pomocą specjalnych przycisków, maszyna może automatycznie dobrać nam szerokość oraz gęstość szycia. Mało tego są także takie modele, które same nawlekają nam igły. Jest jeszcze jeden model, są nim maszyny komputerowe. Te urządzenia należą do bardzo precyzyjnych i jednocześnie do najdroższych. Mogą na przykład zapamiętywać wzory czy wyszywać litery. Istnieje również wspominany wcześniej overlock, nie mniej jednak jest to model przystosowany tylko i wyłącznie do specjalnego rodzaju tkanin. Szycie tym ściegiem polega na zabezpieczeniu materiału przed dalszym pruciem. Do domowego użytku nie powinno się raczej kupować typowych overlocków, ale za to możemy wybierać maszyny, które mają funkcję szycia ściegiem o nazwie overlock.

Jeżeli chodzi o kształt czy wielkość danej maszyny do szycia, to takie urządzenie musi po prostu nam pasować. Nie bez znaczenia jest jakość materiałów z których wykonane są maszyny, dobrze gdyby poszczególne części były metalowe. Maszynę do szycia często się przestawia a metalowa obudowa będzie ją skutecznie chroniła przed uszkodzeniem. Kupując maszynę sprawdzajmy także czy w zestawie są szpulki, trzymaki, pojemnik na akcesoria. Porównujmy również liczbę ściegów, oprócz tych podstawowych jak ścieg prosty czy zygzakowy maszyna może ich mieć nawet kilkadziesiąt.

Maszyna do szycia - Ranking 2017

W poniższej tabeli znajduje się Ranking 5 aktualnie najpopularniejszych produktów w kategorii Maszyna do szycia. Ranking jest aktualizowany każdego dnia i pochodzi z serwisu Skąpiec.pl!

Miejsce Nazwa (Maszyna do szycia) Producent Cena
1Pfaff Select 3.2PfaffAktualna Cena
2Singer 8280SingerAktualna Cena
3Łucznik Laura 555ŁucznikAktualna Cena
4Janome E1015JanomeAktualna Cena
5Singer 4423 HEAVY DUTYSingerAktualna Cena

Artykuł dotyczy:

 • Ranking Maszyn do szycia
 • jaka maszyna do szycia
 • jaka maszyna do szycia najlepsza
 • jaką maszynę do szycia polecacie
 • jakie najlepsze są maszyny do szycia

Pozostałe rankingi dostępne w serwisie

Maszyna do szycia - Opinie i komentarze

 1. Kama 11 sierpnia 2014 at 22:44

  Ciekawe czy ta maszyna do szycia z Lidla jest dobra. Może ktoś z Was miał okazję testować albo już zakupił i podzieli się swoją opinią?

 2. Luna77 14 sierpnia 2015 at 22:32

  Kiedyś marzyłam o maszynie do szycia- w czasach kiedy ich w sklepach nie było. Chciałam nauczyc sie szyc ale jakoś mi przeszło. teraz maszyn jest mnóstwo- jaką bym chciała to mogłabym miec ale właśnie..już nie chcę 🙂 I to nie dlatego że nie chciałabym umieć szyć ale z powodu braku czasu. Niedaleko mnie mieszka krawcowa i w razie potzreby korzystam z jej usług 😉

Poniżej formularz na Wasze opinie

Twój adres e-mail nie będzie widoczny. Wypełnij wymagane pola. *