Maszyna do szycia

Maszyna do szycia

Maszyna do szycia

We współczesnym świecie większość osób sukienki, bluzki czy spodnie kupuje w sklepach. Nie ma większych trudności ze znalezieniem odpowiedniego rozmiaru czy fasonu. Wydawać by się mogło, że szycie na maszynie do szycia już dawna wyszło z mody. Ja przynajmniej tak myślałam. Jakie było moje wielkie zdziwienie gdy kiedyś przez przypadek usłyszałam rozmowę dwóch młodych dziewczyn. Mówiły one o wykonywaniu własnych projektów i o ich samodzielnym szyciu. Przyznam się szczerze, że dało mi to sporo do myślenia i kiedy zaczęłam drążyć ten temat okazało się, że szycie to ponadczasowe i bardzo modne zajęcie. Jest to świetna alternatywa dla osób, które pragną mieć swój indywidualny styl, które chcą wyróżniać się z tłumu i które przede wszystkim pasjonują się modą. Dlatego dzisiaj opiszę krótko jaką maszynę do szycia kupić?

Skoro temat szycia jest taki modny to ja również postanowiłam się tym zainteresować. Moja decyzja była prosta, kupuję dobrą maszynę do szycia. I tutaj zaczęły się komplikacje. Musiałam odpowiedzieć sobie na pytania: jaka maszyna do szycia będzie najlepsza, co to jest overlock, jakie ściegi musi wykonywać moja maszyna i czy to ma być sprzęt w pełni automatyczny czy może mechaniczny? Poniżej kilka porad dotyczących wyboru maszyny do szycia.

Po pierwsze możemy wyróżnić kilka typów maszyn do szycia. Wspomniana już wcześniej maszyna do szycia mechaniczna, w pełni automatyczna lub overlock. I tak na przykład maszyny mechaniczne są najstarszymi modelami. Wszystkie ściegi czy programy ustawia się manualnie i jeżeli nie mamy żadnego doświadczenia to początkowo możemy mieć z tym spory kłopot. Dlatego też nowicjuszom w tej dziedzinie poleca się automatyczne maszyny do szycia. Wszystko sterowane jest za pomocą specjalnych przycisków, maszyna do szycia może automatycznie dobrać nam szerokość oraz gęstość szycia. Mało tego są także takie modele, które same nawlekają nam igły. Jest jeszcze jeden model, są nim maszyny komputerowe. Te urządzenia należą do bardzo precyzyjnych i jednocześnie do najdroższych. Mogą na przykład zapamiętywać wzory czy wyszywać litery. Istnieje również wspominany wcześniej overlock, nie mniej jednak jest to model przystosowany tylko i wyłącznie do specjalnego rodzaju tkanin. Szycie tym ściegiem polega na zabezpieczeniu materiału przed dalszym pruciem. Do domowego użytku nie powinno się raczej kupować typowych overlocków, ale za to możemy wybierać domowe maszyny do szycia, które mają funkcję szycia ściegiem o nazwie overlock.

Jeżeli chodzi o kształt czy wielkość danej maszyny do szycia, to takie urządzenie musi po prostu nam pasować. Nie bez znaczenia jest jakość materiałów z których wykonane są maszyny, dobrze gdyby poszczególne części były metalowe. Maszynę do szycia często się przestawia a metalowa obudowa będzie ją skutecznie chroniła przed uszkodzeniem. Kupując dobrą maszynę do szycia sprawdzajmy także czy w zestawie są szpulki, trzymaki, pojemnik na akcesoria. Porównujmy również liczbę ściegów, oprócz tych podstawowych jak ścieg prosty czy zygzakowy maszyna może ich mieć nawet kilkadziesiąt.

Maszyna do szycia - Ranking 2018

W poniższej tabeli znajduje się Ranking 5 aktualnie najlepszych produktów w kategorii Maszyna do szycia. Ranking jest aktualizowany każdego dnia i pochodzi z serwisu Skąpiec.pl!

Miejsce Maszyna do szycia Producent Cena
1Pfaff Select 3.2PfaffAktualna Cena
2Singer 8280SingerAktualna Cena
3Janome E1015JanomeAktualna Cena
4Łucznik Laura 555ŁucznikAktualna Cena
5Łucznik 2015 Zofia IIŁucznikAktualna Cena

Artykuł dotyczy:

 • Ranking Maszyn do szycia
 • jaka maszyna do szycia
 • maszyny do szycia rankingu 2017
 • maszyna do szycia
 • maszyna stempowka jakie ma funkcje

Pozostałe rankingi dostępne w serwisie

Maszyna do szycia - Opinie i komentarze

 1. Kama 11 sierpnia 2014 at 22:44

  Ciekawe czy ta maszyna do szycia z Lidla jest dobra. Może ktoś z Was miał okazję testować albo już zakupił i podzieli się swoją opinią?

  • Aneta 8 listopada 2017 at 22:44

   Ja mam tą maszynę do szycia i uważam, że jest dobra, ale jakąś tam ekspertką nie jestem.

 2. Luna77 14 sierpnia 2015 at 22:32

  Kiedyś marzyłam o maszynie do szycia – w czasach kiedy ich w sklepach nie było. Chciałam nauczyc sie szyc ale jakoś mi przeszło. teraz maszyn jest mnóstwo- jaką bym chciała to mogłabym miec ale właśnie..już nie chcę 🙂 I to nie dlatego że nie chciałabym umieć szyć ale z powodu braku czasu. Niedaleko mnie mieszka krawcowa i w razie potzreby korzystam z jej usług 😉

 3. Kaśka 14 października 2016 at 09:47

  To że w ranking maszyn do szycia ma na pierwszych dwóch miejscach jedną firma jak dla mnie jest mocno podejrzane. Ja na przykład pracowałam na maszynie do szycia Bernina, którego w rankingu brakuje i byłam zadowolona i maszyna nie rozczarowuje.

Poniżej formularz na Wasze opinie

Twój adres e-mail nie będzie widoczny. Wypełnij wymagane pola. *