Okulary 3D

Okulary 3D

Technologia 3D już na stałe wkroczyła do naszego życia. Jeszcze kilka lat temu filmy w tej wersji można było oglądać tylko i wyłącznie w kinie. Dzisiaj możliwe jest to także w naszym domowym zaciszu. Jeżeli jesteś fanem nowoczesnych rozwiązań, jeśli kochasz kino to czas najwyższy na wybór dobrego telewizora oraz niezbędnych akcesoriów.

Mając na myśli technologię trójwymiarową musimy także zastanowić się nad wyborem okularów 3D. Co prawda większość producentów telewizorów dołącza do swojego sprzętu parę lub dwie takich właśnie okularów, niemniej jednak czasami nasza rodzina jest bardziej liczna. Wtedy musimy zdecydować się na zakupów dodatkowych okularów 3D. Na co zwracać uwagę kupując takie okulary? Przede wszystkim zwracajmy uwagę na technologię wyświetlania. Dostępne na naszym rynku telewizory oferują nam dwa rodzaje technologii. Jest to wersja pasywna i aktywna. Wersja aktywna inaczej nazywana migawkową dostarcza obraz na przemian klatek raz do jednego raz do drugiego oka. Natomiast wersja pasywna polega na polaryzacji obrazu dzięki czemu można zobaczyć upragniony efekt głębi. Które okulary wybrać, pasywne czy aktywne? Te pierwsze pasują do większej ilości telewizorów. Z tymi drugimi użytkownik ma dostęp do doskonałej jakości obrazu nawet w wersji 3D Full HD. Okulary aktywne są wielokrotnego użytku, posiadają baterię lub akumulator który regularnie należy ładować. Są nieco cięższe niż wersja pasywna, niemniej jednak są bardziej funkcjonalne. Ci, których telewizor 3D umożliwia oglądanie za pomocą technologii pasywnej muszą wybierać takie same okulary. W tym miejscu należy wspomnieć, że w kinach także mamy dostęp do okularów pasywnych. Efekt oglądania jest dobry i widz bez większych kłopotów może dostrzec pożądaną głębię obrazu. Okulary pasywne kompatybilne są z innymi telewizorami więc mają większy zakres zastosowań. Są także znacznie lżejsze i tańsze. Najczęściej cena całego zestawu obejmującego kilka par równa się z ceną jednej pary okularów aktywnych.

Okulary 3D - Ranking 2018

W poniższej tabeli znajduje się Ranking 5 aktualnie najlepszych produktów w kategorii Okulary 3D. Ranking jest aktualizowany każdego dnia i pochodzi z serwisu Skąpiec.pl!

Miejsce Okulary 3D Producent Cena
1nVidia 3D VisionnVidiaAktualna Cena
2Panasonic TY-EW3D2PanasonicAktualna Cena
3Panasonic TY-EW3D3MEPanasonicAktualna Cena
4BenQ 3D D4BenQAktualna Cena
5LG Cinema 3D Party Pack ( AG-F215 )LGAktualna Cena

Artykuł dotyczy:

  • jak dobrać okulary 3d do telewizora
  • okulary 3d ranking
  • okulary 3d samsung opinie

Pozostałe rankingi dostępne w serwisie

Okulary 3D - Opinie i komentarze

  1. Leo 31 grudnia 2014 at 08:16

    Kupiłem jakiś czas temu telewizor Samsung 3D i jako, że miał tylki 32 cale okulary nie zostały dołączone do zestawy, pomijam już bezsens tej sytuacji, bo po co mi telewizor 3D bez okularów.. Chcę się jednak dopytać, czy istnieje jakaś sensowna alternatywa dla dość drogich i niekoniecznie wygodnych dla mnie okularów Samsunga? Czy mogę wybrać jakiekolwiek, czy każda firma działa w tej samej technologii?

  2. liwia 14 sierpnia 2015 at 22:51

    Powiem tak- nawet idąc do kina nie zakładam tych okularów. Z peostego powodu- jestem jedną z nielicznych chyba osób które po założeniu okularów 3D maja zawroty głowy i mdłości. Wiec nie bede sie narażac na tak niemiłe doznania. Za to moje dzieci mogłyby chyba i spać w takich okularach 😀 nic im sie nie dzieje, oglądaja bajki w taki sposób i ponoć rewelacyjne efekty sa

Poniżej formularz na Wasze opinie

Twój adres e-mail nie będzie widoczny. Wypełnij wymagane pola. *