Szczoteczka soniczna

Szczoteczka soniczna Philips

Szczoteczka soniczna

Obecnie dużo większą popularnością od szczoteczek elektrycznych cieszą się szczoteczki soniczne. Tradycyjne szczoteczki elektryczne – rotacyjne dla wielu osób są zbyt obciążające zęby i dziąsła – szczególnie po wielu latach użytkowania, po drugie wiele osób źle, złą techniką i ze zbyt dużą siłą ich używa. Szczoteczka soniczna, czyli wykorzystująca fale dźwiękowe i drgania do oczyszczania zębów zapewnia szczotkowanie delikatniejsze, ale też dokładniejsze i i bezpieczniejsze.

Stosując dobre szczoteczki soniczne nie narażamy się na mechaniczne uszkadzanie dziąseł i ich „wypychanie” powodujące paradontozę. Drugim problemem, którego możemy uniknąć, to ścieranie szkliwa i nadwrażliwość. Pojawia się ona szczególnie po długim czasie użytkowania szczoteczek rotacyjnych i wtedy gdy myjąc zęby przyciskamy ją do zębów, a nie tylko przykładamy.

Właściwie tych problemów można uniknąć poprzez zmianę techniki mycia zębów i stosowanie się do zaleceń stomatologów. Szczoteczka soniczna myje jednak dokładniej i dociera do trudniej dostępnych miejsc – w przypadku szczoteczek rotacyjnych stosowanie dodatkowych akcesoriów – nitek, szczoteczek itd. będzie konieczne, z kolei szczoteczki soniczne myją zęby na tyle dokładnie, że często ta konieczność znika. Trzeba jednak pamiętać, że myjąc taką szczoteczką należy wykonywać ruch wymiatający, a nie okrężny.

Jaka szczoteczka soniczna będzie najlepsza? Minusem dobrych szczoteczek sonicznych jest ich cena, kilkakrotnie wyższa od najlepszych szczoteczek elektrycznych. Oczywiście szczoteczki soniczne, podobnie jak elektryczne posiadają wymienne końcówki, więc może być to szczoteczka rodzinna i koszt nie wydaje się już tak ogromny. Nie radzę kupować najtańszych modeli, lepiej zainwestować w dobrą szczoteczkę – zapewniam, że będzie to inwestycja na lata.

Te wszystkie zalety szczoteczek sonicznych nie spowodowały jednak spadku popularności szczoteczek elektrycznych – wiele osób nadal woli taki sposób mycia zębów, choćby dlatego, że używając szczoteczki sonicznej nie ma poczucia „wyszorowania” zębów, a co za tym idzie niektórzy czują się jakby ich zęby nie były dokładnie wyczyszczone.

Nowe modele zarówno szczoteczek rotacyjnych, jak i sonicznych nie różnią się znacząco jeśli chodzi o akcesoria i funkcje. Standardem jest już kilka trybów i funkcji. Fajnym atrybutem jest jednak czyszczący za pomocą promieni UV sanitizer, zabijający wszelkie bakterie gromadzące się na szczoteczce. Decyzja dotycząca typu szczoteczki jest czymś osobistym, choć ja (a również i stomatologowie) polecam szczoteczki soniczne, choćby dlatego, że pomogą nie tylko utrzymać higienę jamy ustnej, ale też uniknąć poważnych problemów w przyszłości.

Szczoteczka soniczna - Ranking 2018

W poniższej tabeli znajduje się Ranking 5 aktualnie najpopularniejszych produktów w kategorii Szczoteczka soniczna. Ranking jest aktualizowany każdego dnia i pochodzi z serwisu Skąpiec.pl!

Miejsce Szczoteczka soniczna Cena
1Philips HX9352 Sonicare Diamond CleanAktualna Cena
2Philips HX6932 FlexCareAktualna Cena
3Philips HX9172 Sonicare FlexCare PlatinumAktualna Cena
4Philips HX9342Aktualna Cena
5Philips HX8911Sonicare HealthyWhiteAktualna Cena

Artykuł dotyczy:

 • szczoteczka soniczna
 • szczoteczki soniczne ranking
 • ranking szczoteczek sonicznych
 • szczoteczka soniczna ranking
 • szczoteczka soniczna opinie

Pozostałe rankingi dostępne w serwisie

Szczoteczka soniczna - Opinie i komentarze

 1. Justyna 12 grudnia 2014 at 13:36

  Witam Jaka jest dobra szczoteczka soniczna rynek jest taki duży?

 2. Lena 23 października 2015 at 13:04

  Zastanawiam się nad taką szczoteczką soniczną, bo została mi polecona przez lekarza.. Nie wiem tylko która wybrać, bo jest ich naprawdę sporo. Moja siostra ma jedną, naprawdę fajną ale chyba porównam sobie ją z innymi szczoteczkami.

 3. Dawid 25 listopada 2015 at 19:16

  Jeśli chodzi o szczoteczki soniczne to najlepsze ma obecnie firma Philips Sonicare. Szczoteczki Oral-b to są szczoteczki ELEKTRYCZNE – obrotowe . A Philips Sonicare ma szczoteczki sonicznie.

 4. rrr 27 lutego 2016 at 18:21

  AEG popularne na aaaaaalledrogo

 5. tala 29 marca 2017 at 14:33

  Ja od kilku lat używam Panasonica i uważam, że to był doskonały wybór. Jest bardzo dokładna, ogólnie mycie o wiele wygodniejsze i bardziej precyzyjne niż przy zwykłej.

 6. aria 24 kwietnia 2017 at 14:23

  Potwierdzam, szczoteczka soniczna to naprawdę świetna sprawa. Używam swojej Panasonica od kilku miesięcy i uważam, że sprawdza się znakomicie. Jest bez porównania dokładniejsza niż tradycyjne szczoteczki.

 7. Kasia_mZakupy 31 sierpnia 2017 at 14:14

  Dobre szczoteczki soniczne Braun są teraz na promocji w naszej apce, sprawdźcie 🙂 To baza promocji z wieeelu różnych sklepów, więc łatwo i przyjemnie można wyszukać różne przeceny ❤

 8. aga 3 stycznia 2018 at 14:16

  Ja obecnie używam Panasonica i uważam, że ta szczoteczka jest świetna. Bardzo dobrze mi się ją użytkuje. Czyści dokładnie, jest trwała i wygodna w użyciu.

Poniżej formularz na Wasze opinie

Twój adres e-mail nie będzie widoczny. Wypełnij wymagane pola. *