Żelazko

Żelazko Philips

Żelazko

Prasowanie należy do jednej z najbardziej nielubianych czynności domowych, większość z nas odkłada ten obowiązek na później. Jest to na tyle nieprzyjazne zajęcie, że powstaje mnóstwo firm, które za niewielką opłatą oferują nam regularne prasowanie naszych koszul, spódnic i spodni. Niemniej jednak nie każdy może pozwolić sobie na korzystanie z takich usług, jeśli prasowanie uważasz za przykry obowiązek to może dobre żelazko przekona Cię, że jest to bardzo proste zajęcie? W takim razie jakie żelazko kupić? Na co powinniśmy zwracać uwagę? Ważniejsza jest długość kabla, moc czy może pojemność zbiorniczka na wodę?

Zaczynając od samego początku musimy sobie odpowiedzieć na kilka ważnych pytań. Przede wszystkim należy wiedzieć jak często prasujemy i czego oczekujemy od takiego urządzenia. Jeżeli prasowanie naszych ubrań ogranicza się do jednego w miesiącu to naprawdę możemy wybrać sprzęt z niższej półki. Jeśli jednak mamy liczną rodzinę, jeżeli prasujemy zarówno ubranka dziecięce, delikatne satynowe koszule czy na przykład spodnie jeansowe to nasze żelazko musi być znacznie bardziej funkcjonalne. Dobre żelazko musi mieć szeroki zakres temperatur, odpowiednią stopkę a także spory pojemnik na wodę. Jeżeli chodzi o stopę żelazka jest to jeden z najważniejszych parametrów, na który powinniśmy zwracać uwagę podczas zakupów. Najbardziej skutecznymi okazują się stopy ceramiczne z powłokami ułatwiającymi poślizg. Nie bez znaczenia jest także kształt stopy żelazka, powinna być ona mocno zwężona na górze, dzięki temu łatwiej nam będzie prasować trudno dostępne miejsca. Termostat w który wyposażone jest każde żelazko umożliwia nam ustawienie pożądanej temperatury. Większość modeli dostępnych na rynku posiada pokrętło oraz lampkę kontrolną informującą nas o aktualnym stanie. Są jednak nieco nowsze modele, które wyposażone są w wyświetlacze LCD, tam temperaturę reguluje się przyciskami.

Kupując konkretny model żelazka zwracajmy także uwagę na jego moc, najbardziej efektywne są żelazka z mocą powyżej 2000 W. Oznacza to, że nasz sprzęt będzie bardzo szybko się nagrzewał i jednocześnie będzie wydajniej wytwarzał parę. Istotną kwestią jest także pojemność zbiornika na wodę. Jeżeli mamy sporo ubrań, które należy prasować w wysokiej temperaturze to automatycznie woda będzie nam szybciej się ulatniała.
Jeżeli nie lubimy być ograniczani przez żadne kable to wybierajmy wersje bezprzewodowe. Nowoczesne urządzenia bardzo szybko się nagrzewają i jeszcze dłużej trzymają ciepło.

Żelazko - Ranking 2018

W poniższej tabeli znajduje się Ranking 5 aktualnie najlepszych produktów w kategorii Żelazko. Ranking jest aktualizowany każdego dnia i pochodzi z serwisu Skąpiec.pl!

Miejsce Żelazko Producent Cena
1Philips GC4527/00PhilipsAktualna Cena
2Bosch TDI903231ABoschAktualna Cena
3Tefal GV6771TefalAktualna Cena
4Camry CR 5026CamryAktualna Cena
5Ariete 6431 DuettoArieteAktualna Cena

Artykuł dotyczy:

 • dobre zelazko
 • jakie żelazko
 • jakie zelazko kupić
 • zelazko
 • jakie żelazko wybrac

Pozostałe rankingi dostępne w serwisie

Żelazko - Opinie i komentarze

 1. Maija 18 czerwca 2014 at 01:45

  Ja jestem bardzo pozytywnie zaskoczona żelazkiem Philips GC4870. Nie należało do najtańszych, ale wydatek się opłacił. Nie sądziłam, że można kupić żelazko, które uprzyjemnia i przyspiesza prasowanie 😀 Szybko się nagrzewa, wygodnie prasuje przez odpowiedni ciężar i długi kabel i inne fajne funkcje. Bardzo dobre żelazko.

 2. Ala 14 sierpnia 2015 at 18:49

  Kiedyś nie miałam żelazka i w sumie teraz zastanawiam się jak to w ogóle możliwe? Jakoś dokładnie wywieszałam pranie i po wyschnięciu wyglądało naprawdę super. Pranie czyste i jeszcze wyprasowane bez prasowania! Kilka lat temu dostałam żelazko na święta i nawet je polubiłam. Prasuję jednak sporadycznie ale jednak wiem, że je mam i zawsze mogę z niego skorzystać, kiedy będzie taka potrzeba. Mam niewielkie żelazko z możliwością prasowania z parą, jestem z niego zadowolona.

 3. Natalia 18 października 2016 at 10:05

  Moją zmorą z żelazkami jest to, że zawsze zapominam je wyłączyć. Co sądzicie o takim modelu z funkcją wyłącznika bezpieczeństwa? Znalazłem taki model w Lidlu.

 4. jolka 14 listopada 2017 at 16:59

  Najlepsze żelazka wg mnie w sensownej cenie ma Braun. Na potrzeby domowe wystarczające w cenie do około 200 zł.

Poniżej formularz na Wasze opinie

Twój adres e-mail nie będzie widoczny. Wypełnij wymagane pola. *