chłodziarka do wina
Chłodziarka do wina

Jaka chłodziarka do wina najlepsza? - Ranking 2023

W poniższej tabeli znajduje się Ranking najlepszych produktów w kategorii Jaka chłodziarka do wina najlepsza?. Ranking TOP 5 jest aktualizowany każdego dnia i pochodzi z serwisu Skąpiec.pl.

Jaka chłodziarka do wina najlepsza? - Ranking Producent Cena
1.
Climadiff DOPPIOVINO24
blankAktualna Cena
2.
Candy CWCEL 210/N
blankAktualna Cena
3.
Candy CCVB 15/1
blankAktualna Cena
4.
Haier HWS49GAE
blankAktualna Cena
5.
Liebherr WTes 5872 Vinidor
blankAktualna Cena

Wino przechowywane i podane w odpowiedniej temperaturze rozwija najdoskonalej swój smak i aromat. Zachowuje wszystkie unikalne właściwości, które mogą różnic się subtelnie dla każdego gatunku i rodzaju. Dla miłośników tego trunku stworzono gadżet, który pomaga go bezpiecznie i fachowo przechowywać. Chodzi o sprzęt, taki jak chłodziarka do wina. Czy opłaca się ją kupić? Na pewno odpowiedź na to pytanie będzie twierdząca wtedy, kiedy w domu pije się dużo tego trunku oraz inwestuje w drogie gatunki i cenne roczniki. W takiej sytuacji warto profesjonalnie zadbać o to, by wino było odpowiednio przechowywane. Chłodziarki do wina nie tylko je doprowadzają do odpowiedniej temperatury, ale spełniają także inne istotne funkcje.

Czy warto kupić chłodziarkę do wina?

Dobra chłodziarka do wina to nowoczesny substytut starej, zaciemnionej, chłodnej piwnicy, w której w wielu krajach do tej pory przechowuje się ten szacowny trunek. Tam posiada on najlepsze warunki do przechowywania. Na naszym gruncie, kiedy brak takiego miejsca, dobry sprzęt chroni wino nie tylko przed tym, by jego temperatura nie wzrosła do nieodpowiedniego poziomu, ale również redukuje wpływ takich niekorzystnych czynników jak światło, wilgoć czy wstrząsy, które towarzyszą przechowywaniu wina na przykład w tradycyjnej lodówce wraz z resztą produktów żywnościowych.

Markowa chłodziarka do wina to koszt między 400 a nawet kilka tysięcy złotych. Oczywiście dla prywatnych użytkowników sprawdzą się nawet te tańsze modele, które są zwykle po prostu mniejsze. Te ze średniej półki, które kosztują około 1000 złotych są wystarczające na przechowywanie wielu butelek i są najczęściej wybierane przez restauratorów. Są to zaawansowane chłodziarki, które spełnią wymagania każdego użytkownika. W gruncie rzeczy, jeżeli w winiarce nie potrzeba więcej niż 10-12 miejsc na trunki, dobrze sprawdzi się nawet chłodziarka do wina do 600 zł. W tej cenie można kupić już firmowy sprzęt, cenionej i znanej marki. Zadbano w nim o wszystkie niezbędne funkcje. Z kolei chłodziarka do wina w cenie do 1200 zł to sprzęt, który może posiadać kilka stref chłodzenia i miejsce na ponad 20 butelek. Wybór zależy więc od możliwości finansowych kupującego, przeznaczenia sprzętu oraz realnych potrzeb.

Na co zwrócić uwagę kupując chłodziarkę do wina?

Przede wszystkim dla konkretnego użytkownika będzie liczyć się wielkość, czyli to, ile litrów płynu pomieści sprzęt. Z tym bezpośrednio koreluje także cena. Ponadto dobre modele zwykle mają dodatkowe funkcje, takie jak ochronę wina przed promieniami UV, oświetlenie led, które znacznie redukuje zużycie energii czy system antywibracyjny, chroniący wino przed niekorzystnymi wstrząsami, ale take redukujący emisję hałasu. Praktycznie każdy model znanej firmy, nawet ten najtańszy, posiada zaś kontrolę temperatury na wyświetlaczu. Zwracając uwagę na cenę, warto więc porównać poszczególne funkcje chłodziarki oraz na przykład takie parametry, jak klasa energetyczna. Od niej będzie zależał roczny pobór energii. Jeżeli chłodziarka jest uruchomiona na stałe, ma to istotne znaczenie podczas użytkowania. Dużą rolę gra także emitowany poziom hałasu, ponieważ bardzo hałaśliwa winiarka zmniejsza znacząco komfort użytkowania. Ten parametr nie powinien przekraczać 40 decybeli. Pewne znaczenie praktyczne, mają również wymiary chłodziarki, zwłaszcza, jeżeli mówimy o sprzęcie do zabudowy, ale nie tylko.

Pozostałe walory, jakie posiadają dobre chłodziarki do wina to:

  • filtra węglowy, który redukuje zanieczyszczenia wewnątrz i sprawdza się lepiej niż ten z włókniny
  • profilowane półki z drewna
  • system automatycznego domykania drzwi
  • alarm sygnalizujący odcięcie od zasilania czy niekorzystne wahania temperatury wina
  • strefy temperatur dla poszczególnych gatunków win

Należy również zwrócić uwagę na długość okresu gwarancji od producenta. Im ten okres jest dłuższy, tym zazwyczaj mamy do czynienia z lepszej jakość sprzętem. Warto zainwestować w chłodziarkę markową, posiadająca wszelkie atesty i certyfikaty bezpieczeństwa. Nie jest to duży koszt dla smakosza wina, który pragnie, by jego ulubiony trunek zawsze był przechowywany w optymalnych dla niego warunkach.

Chłodziarka do wina – do zabudowy czy wolnostojąca?

Oprócz parametrów technicznych chłodziarki, liczy się również jej przeznaczenie pod zabudowę lub do wolnego postawienia w salonie czy jadalni lub po prostu tam, gdzie najczęściej spożywa się wino. Te do zabudowy można uznać za rozwiązanie bardziej eleganckie, ponieważ sprzęt da się idealnie wkomponować w kuchenną aranżację i schować obudowę za frontem meblowym, dzięki czemu całość będzie się prezentowała gustownie i jednolicie. Jeżeli w kuchni osób kochających wino znajdzie się miejsce na taki sprzęt, być może warto rozważyć zabudowę. Takie rozwiązanie ma jednak także swoje relatywne wady. W razie awarii chłodziarki, należy całą zabudowę zdemontować, czyli zdjąć blat i wyjąć ją ze swojego miejsca, co może być sporym utrudnieniem i powodować dyskomfort i zamieszanie. Chłodziarki do zabudowy są także droższe niż te wolnostojące.

Z kolei tradycyjna wolnostojąca chłodziarka sprawdzi się w domach, w których użytkownicy życzą sobie zmieniać jej miejsce ustawienia, ale także tych mających niewielką kuchnię, czy pijących wino rzadziej. Te nowoczesne winiarki są stylowe i mają zazwyczaj minimalistyczny, futurystyczny styl, doskonale komponujący się nie tylko z aranżacjami kuchennymi, ale także jadalniany czy salonowymi.

Jaka chłodziarka do wina najlepsza? - Ranking 2023

W poniższej tabeli znajduje się Ranking najlepszych produktów w kategorii Jaka chłodziarka do wina najlepsza?. Ranking TOP 5 jest aktualizowany każdego dnia i pochodzi z serwisu Skąpiec.pl.

Jaka chłodziarka do wina najlepsza? - Ranking Producent Cena
1.
Climadiff DOPPIOVINO24
blankAktualna Cena
2.
Candy CWCEL 210/N
blankAktualna Cena
3.
Candy CCVB 15/1
blankAktualna Cena
4.
Haier HWS49GAE
blankAktualna Cena
5.
Liebherr WTes 5872 Vinidor
blankAktualna Cena

Jaka chłodziarka do wina najlepsza? - Opinie 4 szt.

  1. Nie wiedziałam, że najlepsza chłodziarka do wina powinna mieć w sobie filtr węglowy. Taka informacja to dla mnie nowość. Ale bardzo dobrze jest dowiadywać się takich rzeczy. Teraz przynajmniej będę wiedziała jaka jest dobra chłodziarka do wina i na którą mam zwrócić uwagę w sklepie. Dla mnie takie nowości są bardzo interesujące.

  2. Fajny sprzęt, za niewielkie pieniądze! Zawsze myślałem, że najlepsza chłodziarka do wina musi swoje kosztować. Tutaj przekonałem się, że niekoniecznie tak musi być. Można przecież wybrać model tańszy, który będzie miał dobre parametry i wszystkie funkcje. Ja myślę nad takim zakupem, bo teraz kiedy win jest coraz więcej (dostaliśmy kilkadziesiąt na ślub), to warto mieć taką chłodziarkę, żeby jednak można było od razu się napić a nie chłodzić wcześniej i czekać.

  3. Dobrej jakości wino powinno być podawana w odpowiedniej temperaturze. Wydaje mi się, że jeśli nie ma się piwnicy, w której trzyma się wino, to taka chłodziarka do wina może być jak najlepszym rozwiązaniem. Ja sama chyba się na taką małą lodóweczkę – chłodziarkę zdecyduję.

  4. Ja zainwestowałem w winiarkę VIN6 od Hyundai, którą kupiłem w Elektro Guru – o zakupie tego konkretnie modelu zdecydowały kompaktowe wymiary i nowoczesny design.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here