Alkomat

Sporadyczne spożywanie alkoholu na przykład z jakiejś konkretnej okazji to jeszcze nic złego. Z pewnością każdemu z nas niejednokrotnie zdarzyło się uczcić swój sukces lampką wina czy dobrym koniakiem. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie fakt, że niektórzy z nas po takim głębszym kielichu śmiało siadają za kierownicę. Nie muszę chyba przytaczać żadnych statystyk, żeby wyjaśnić, że takie zachowanie to śmiertelne niebezpieczeństwo na drodze.

Jeżeli chcesz mieć pewność, że możesz prowadzić auto to skorzystaj z prostego i w pełni legalnego sposobu. Kup sobie alkomat i zawsze miej pod kontrolą swoje działania. Takie alkotesty są naprawdę bardzo funkcjonalnymi urządzeniami. Można z nich korzystać nie tylko wtedy gdy siadamy za kierownicę, ale także wtedy gdy zwyczajnie chcemy sprawdzić swój stan upojenia alkoholowego. Niektórzy z Was pewnie uważają, że taki zakup to zbędny wydatek. Żeby zbadać się alkomatem wystarczy udać się na komisariat i gotowe. Otóż nie zawsze jest to takie proste, a jeśli będziemy posiadali własny alkomat to badanie będzie szybkie i miarodajne.

Na co zatem trzeba zwracać uwagę podczas zakupu takiego urządzenia?

Wbrew pozorom wybór alkomatów jest bardzo duży. Mamy do czynienia z profesjonalnymi urządzeniami z najwyższej półki, ale możemy wybrać także sprzęt do domowego użytku. Alkomaty mają zazwyczaj niewielkie rozmiary i mieszą się w jednej dłoni. Jest to bardzo praktyczne bo można je przechowywać zarówno w damskiej torebce, w kieszeni spodni czy też w schowku samochodowym. Jeżeli ktoś z Was po raz pierwszy ma styczność z takim sprzętem to powinien wiedzieć, że alkomat wymaga odpowiedniej kalibracji. W zależności od wybranego urządzenia taka kalibracja będzie musiała być wykonywana po upływie sześciu lub dwunastu miesięcy, albo po wykonaniu określonej liczby pomiarów. Ze względu na dokładniejsze pomiary i na możliwość dłuższej eksploatacji wybieraj alkomaty z elektrochemicznym sensorem. Zwracaj także uwagę na czas pomiaru, na możliwość wymiany czujnika wdechu i ustników, oraz na sygnalizację dźwiękową. Przydatne są także te alkomaty, które mają funkcję zapamiętywania wyników, które posiadają czytelne wyświetlacze LCD i które za pomocą kabla USB można podłączyć do komputera.

Najlepszym wyborem wydaje się być lekki alkomat, zasilany dwoma małymi bateriami i z kalibracją dopiero po dokonaniu 500 pomiarów.

Alkomat - Ranking 2015

W poniższej tabeli znajduje się Ranking 5 aktualnie najpopularniejszych produktów w kategorii Alkomat. Ranking jest aktualizowany każdego dnia i pochodzi z serwisu Skąpiec.pl!

Miejsce Nazwa Producent Cena
1SENTECH AL-7000SENTECHAktualna Cena
2 DA-7000Aktualna Cena
3SENTECH DA-3000SENTECHAktualna Cena
4 AL8000Aktualna Cena
5Sentech AlcoBlow 105-043SentechAktualna Cena
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 6.4/10 (9 votes cast)
Alkomat, 6.4 out of 10 based on 9 ratings

tak do nas trafiacie:

  • jaki alkomat
  • ranking alkomatów
  • jaki alkomat kupić
  • najlepszy alkomat
  • dobry alkomat
Kategoria: AGD

Wasze opinie, propozycje...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>