Alkomat

Alkomat

Sporadyczne spożywanie alkoholu na przykład z jakiejś konkretnej okazji to jeszcze nic złego. Z pewnością każdemu z nas niejednokrotnie zdarzyło się uczcić swój sukces lampką wina czy dobrym koniakiem. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie fakt, że niektórzy z nas po takim głębszym kielichu śmiało siadają za kierownicę. Nie muszę chyba przytaczać żadnych statystyk, żeby wyjaśnić, że takie zachowanie to śmiertelne niebezpieczeństwo na drodze.

Jeżeli chcesz mieć pewność, że możesz prowadzić auto to skorzystaj z prostego i w pełni legalnego sposobu. Kup sobie alkomat i zawsze miej pod kontrolą swoje działania. Takie alkotesty są naprawdę bardzo funkcjonalnymi urządzeniami. Można z nich korzystać nie tylko wtedy gdy siadamy za kierownicę, ale także wtedy gdy zwyczajnie chcemy sprawdzić swój stan upojenia alkoholowego. Niektórzy z Was pewnie uważają, że taki zakup to zbędny wydatek. Żeby zbadać się alkomatem wystarczy udać się na komisariat i gotowe. Otóż nie zawsze jest to takie proste, a jeśli będziemy posiadali własny alkomat to badanie będzie szybkie i miarodajne.

Na co zatem trzeba zwracać uwagę podczas zakupu takiego urządzenia?

Wbrew pozorom wybór alkomatów jest bardzo duży. Mamy do czynienia z profesjonalnymi urządzeniami z najwyższej półki, ale możemy wybrać także sprzęt do domowego użytku. Alkomaty mają zazwyczaj niewielkie rozmiary i mieszą się w jednej dłoni. Jest to bardzo praktyczne bo można je przechowywać zarówno w damskiej torebce, w kieszeni spodni czy też w schowku samochodowym. Jeżeli ktoś z Was po raz pierwszy ma styczność z takim sprzętem to powinien wiedzieć, że alkomat wymaga odpowiedniej kalibracji. W zależności od wybranego urządzenia taka kalibracja będzie musiała być wykonywana po upływie sześciu lub dwunastu miesięcy, albo po wykonaniu określonej liczby pomiarów. Ze względu na dokładniejsze pomiary i na możliwość dłuższej eksploatacji wybieraj alkomaty z elektrochemicznym sensorem. Zwracaj także uwagę na czas pomiaru, na możliwość wymiany czujnika wdechu i ustników, oraz na sygnalizację dźwiękową. Przydatne są także te alkomaty, które mają funkcję zapamiętywania wyników, które posiadają czytelne wyświetlacze LCD i które za pomocą kabla USB można podłączyć do komputera.

Najlepszym wyborem wydaje się być lekki alkomat, zasilany dwoma małymi bateriami i z kalibracją dopiero po dokonaniu 500 pomiarów.

Alkomat - Ranking 2017

W poniższej tabeli znajduje się Ranking 5 aktualnie najpopularniejszych produktów w kategorii Alkomat. Ranking jest aktualizowany każdego dnia i pochodzi z serwisu Skąpiec.pl!

Miejsce Alkomat Producent Cena
1AlcoFind PRO-X-5AlcoFindAktualna Cena
2SENTECH DA-3000SENTECHAktualna Cena
3Sentech AlcoBlow 105-043SentechAktualna Cena
4Alcofind AF-35AlcofindAktualna Cena
5OVERMAX AD-02OVERMAXAktualna Cena

Artykuł dotyczy:

 • jaki alkomat
 • jaki alkomat kupić
 • najlepszy alkomat
 • dobry alkomat
 • ranking alkomatów

Pozostałe rankingi dostępne w serwisie

Alkomat - Opinie i komentarze

 1. Andrzej 13 listopada 2013 at 11:52

  Bardzo przydatne urządzanie 🙂 Ale tak około 200 zł trzeba wydać, żeby mieć z niego pożytek i być w miarę pewnym pomiarów.

 2. Wojtek 10 marca 2016 at 08:55

  Zawsze wydawało mi się, że to urządzenie nie jest mi potrzebne.. Niedawno dostałem je jednak na urodziny (mam nadzieję, że to żadna sugestia) i jestem zadowolony i zaskoczony. Urządzenie jest małe, bardzo poręczne, mieści się bez problemu w samochodzie. Ja mam droższy alkomat i działa naprawdę rewelacyjnie. Wydaje mi się, że jest to bardzo dokładne urządzenie.

 3. Adam 22 marca 2016 at 11:52

  Z Santechami to z moich doświadczeń (dokładność pomiaru) bywa różnie. Mnie wystarczy jednorazówka, ale znajomi testują od pół roku Alkohita x50 i na razie nie żalą się na niedokładności. Zresztą, sam na imprezie więcej osób było chętnych na testowanie. W takim przypadku, jak pisze autor, sporadycznego sięgnięcia po kieliszek czy lampkę wina to jednorazówka powinna wystarczyć. No ale wolna wola.

 4. Kamil 14 maja 2016 at 17:15

  Witam,
  Wczoraj byłem na imprezie i kolega dostał na prezent alkomat PROMILER AL-8000 sprawdzaliśmy wiele razy i wyniki były za każdym razem powtarzalne średnio schodziło 0,15 promila na godzinę. Nie wiem gdzie go kupił z tyłu była naklejka z telefonem 570 140 570

 5. Grzesiek 22 czerwca 2016 at 19:09

  Polecam sklep PROMILER – http://www.sklep-promiler.pl obsługa na mega poziomie satysfakcja gwarantowana, bez żartów ;-)))) Tak na serio oni tam mają mało alkomatów bo sprzedają wyłącznie alkomaty Promiler ale nie ilość ważna tylko jakość. Polecam

 6. Damian 11 października 2016 at 17:46

  A gdzie kupowaliście swój alkomat? Bo ja na stronie alkomaty.net.pl i jestem bardzo zadowolony, polecam.

 7. Piterson 13 września 2017 at 11:24

  Nie ma co patrzeć na rankingi. Najlepiej udać się do profesjonalnego sklepu gdzie sprzedają i serwisują alkomaty tam fachowcy dobiorą alkomat do potrzeb. Osobiście jestem mega zadowolony ze sklepu w Warszawie na Ursynowie.

 8. koko 29 września 2017 at 11:49

  Ja polecam alkomat Da-8500E, elektrochemiczny i w sumie ma ponad 90% skuteczności wskazanego wyniku ( taką informację uzyskałam w dziale sprzedaży). Ja i tak każdemu polecam sklep w Gdyni – dodatkowo dają pierwszą kalibrację gratis wiec te pare zloty do przodu w kieszeni :)))

 9. Zbychu-wa 9 października 2017 at 13:33

  Ja miałem dylemat, który alkomat kupić. Dobre opinie maja te 2 modele Promiler AL8000 i PRO-X-5.

Poniżej formularz na Wasze opinie

Twój adres e-mail nie będzie widoczny. Wypełnij wymagane pola. *