Robot planetarny

Robot planetarny Zelmer

Robot planetarny

Dobry robot planetarny to jeden z najbardziej zaawansowanych typów robotów kuchennych. Dzięki niemu można znacznie szybciej i łatwiej wykonywać przeróżne czynności przy przygotowywaniu potraw w kuchni (na przykład wyrabianie ciasta).

Roboty planetarne wyróżniają się specyficznym sposobem działania – odpowiedni ruch misy sprawia, że produkty są bardzo dokładnie wymieszane. Ruch wykonywany przez robot planetarny, można porównać do obrotu ciał niebieskich wokół słońca. Przez wiele lat wykorzystywano go jedynie w przemyśle (z uwagi na to, że dokładnie miesza produkty bez konieczności nadzoru człowieka), natomiast z czasem roboty planetarne zaczęły być wykorzystywane także w gospodarstwach domowych.

Dlaczego warto kupić robot planetarny a nie blender, czy malakser?

Robot planetarny wyróżnia się innym sposobem mieszania produktów. Dzięki temu można do misy wrzucić kilka produktów żywnościowych, a następnie włączyć robot planetarny bez konieczności ciągłego nadzoru i mieszania produktów.

Rozbudowane, najlepsze roboty planetarne łączą także zalety innych urządzeń, jak blender, mikser, wyciskarka do soku czy maszynka do mielenia.

Często mówi się o tym, że robot planetarny zajmuje dużo miejsca w kuchni, jednak nie jest to do końca prawdą. Mimo sporych rozmiarów i dużej ilości akcesoriów, dobry robot planetarny zajmie w kuchni znacznie mniej miejsca niż urządzenia, których funkcje zastępuje.

Jaki robot planetarny do 500 złotych?

W cenie około 500 złotych, można kupić dobre roboty planetarne wyposażone w podstawowe funkcje. Większość z nich, posiada takie opcje jak sterowanie elektroniczne, ograniczoną do 4 ilość prędkości, pojemność misy wynoszącą około 4 litrów i moc do 700 W. Warto zwrócić uwagę na to, czy moc podawana przy danym robocie planetarnym, określa jego moc czynną czy bierną. Moc bierna jest określana w odniesieniu do pracy przez ponad 10 minut, która jest potrzebna na przykład podczas pracy przy dużej ilości ciasta. Jednym z najtrudniejszych wyzwań dla robota, jest przygotowanie ciasta chlebowego i wybierając robot planetarny, który podoła temu zadaniu, warto zdecydować się na model z mocniejszym silnikiem.

Bardzo przydatną opcją dostępną w robotach planetarnych, jest przycisk turbo. Dzięki niemu można chwilowo zwiększyć obroty robota.

Inną opcją, która jest przydatna w robotach planetarnych, jest tryb pulsacyjny. Pozwala on stopniowo rozdrobnić twardy produkt lub pokruszyć te produkty, których nie można rozdrobnić w czasie pracy ciągłej, z uwagi na to, że są one bardzo twarde. Niska cena robotów planetarnych nie musi oznaczać ich niskiej jakości. Kupując robot warto kierować się trwałością tworzywa, z którego został on wykonany (najlepiej, jeśli jest on wykonany ze stali nierdzewnej), a także zapytać o długość gwarancji.

Jaki robot planetarny do 1000 złotych?

Droższe roboty planetarne oferują szereg interesujących opcji, takich jak:

 • Możliwość jednoczesnego rozdrabniania i podgrzewania produktu – niektóre roboty są wyposażone w płytę indukcyjną, podgrzewającą misę wykonaną ze stali. Dzięki temu jednocześnie rozdrabniamy produkt oraz go gotujemy. Zakres temperatur obejmuje zwykle wartości od temperatury pokojowej do około 130 – 140 stopni Celsjusza.
 • Dodatkowe akcesoria jak sokowirówka, maszynka do mięsa czy przystawka do robienia makaronu, które znacznie upraszczają pracę przy standardowych kuchennych czynnościach.
 • Większa moc silnika – pozwala na łatwiejsze rozdrabnianie tych potraw, które wymagają długiego czasu rozdrabniania lub są bardzo twarde.
 • Większa pojemność misy pozwalająca na przygotowanie jednocześnie większej ilości porcji. Bardzo dobrym rozwiązaniem są roboty planetarne, które oferują 2 wielkości mis – mniejsza z nich pozwoli na przykład na przygotowanie piany z mniejszej ilości białek lub małej porcji sosu.

Ranking robotów planetarnych do 1000 zł

Miejsce Robot planetarny do 1000 zł Producent Cena
1Bosch MUM58420BoschAktualna Cena
2Bosch MUM58L20BoschAktualna Cena
3Kenwood KM287KenwoodAktualna Cena
4Bosch MUM58920BoschAktualna Cena
5Bosch MUM58020BoschAktualna Cena

Roboty planetarne w cenie około 1500 – 2000 zł

Najdroższe roboty planetarne są wszechstronnymi urządzeniami, które mają praktycznie nieograniczone możliwości. Oferują one dodatkowe gniazda dla przystawek o różnej prędkości działania oraz dla mis, co pozwala na jednoczesne przygotowywanie kilku różnych potraw.

Najlepsze roboty oferują także mieszadła o różnych kształtach, pozwalające na jeszcze lepsze wymieszanie różnych ciast, robienie puree lub przygotowywanie bitej śmietany. Wyspecjalizowane końcówki sprawdzają się znacznie lepiej niż te, które można znaleźć w tańszych robotach planetarnych.

W droższych robotach planetarnych znajdziemy także elementy wykonane z wytrzymałego szkła. Bardzo przydatnym dodatkiem do droższych robotów planetarnych jest blender.

Droższe modele robotów planetarnych pozwalają na podłączenie dodatkowych akcesoriów, takich jak standardowa maszynka do mięsa z siatkami o wielu otworach. Dzięki temu nie musisz kupować jej osobno i oszczędzasz sporo miejsca. Ciekawym rozwiązaniem są także roboty planetarne z młynkiem do kawy.

Niezastąpionym dodatkiem do robotów planetarnych jest waga elektroniczna. Dzięki niej można szybko sprawdzić masę używanych produktów.

Robot planetarny - Ranking 2017

W poniższej tabeli znajduje się Ranking 5 aktualnie najpopularniejszych produktów w kategorii Robot planetarny. Ranking jest aktualizowany każdego dnia i pochodzi z serwisu Skąpiec.pl!

Miejsce Nazwa (Robot planetarny) Producent Cena
1Bosch MUM54251BoschAktualna Cena
2Kenwood KM287KenwoodAktualna Cena
3Bosch MUM58L20BoschAktualna Cena
4Zelmer ZFP1100CZelmerAktualna Cena
5Kenwood KMM770KenwoodAktualna Cena

Artykuł dotyczy:

 • robot planetarny
 • robot planetarny ranking
 • jaki robot planetarny
 • robot planetarny opinie
 • ranking robotów planetarnych

Pozostałe rankingi dostępne w serwisie

Robot planetarny - Opinie i komentarze

 1. wiizia 13 czerwca 2016 at 08:15

  Ja teraz zamiast planetarnego wybrałam wielofunkcyjny Amici, ale taki z wyższej półki z obudową stalową. Planetarny poprzednio miałam ale był zbyt mało uniwersalny w sumie. Przy tym który teraz mam mogę prócz przygotowywania cista, siekać, ubijać, do tego młynek do kawy, nakładka blenderowa i wyciskarka. Dużo lepsza opcja jeśli potrzeba naprawdę często z różnych funkcji korzystać.

 2. mati 8 listopada 2016 at 22:33

  Ostatnio zastanawiam się nad takim robotem. Chcę go kupić mojej dziewczynie, która w kuchni spędza dużo czasu i uwielbia piec, gotować.. Używa różnych sprzętów, jednak w kuchni coraz mniej miejsca na te wszystkie urządzenia. Zastanawiam się tylko jaki robot wybrać, bo jednak każdy z nich ma różne dodatki, różnego rodzaju głowice i różne moce. Trudny wybór się przede mną szykuje, jednak do grudnia mam czas 🙂

 3. Marcinws 23 listopada 2016 at 15:23

  Mati jeżeli szukasz robota którego warto kupić dziewczynie to zajrzyj na markę Kohersen – do 500zł, a funkcjonalność pierwsza klasa. Sam kupiłem Roksanie taki pół roku temu i jest bardzo zadowolona. Mówi, że nie zastąpiłaby go żadnym innym. Udanego prezentu życzę! 🙂

 4. Mariusz 6 grudnia 2016 at 11:44

  Zastanawiam się nad kupnem blendera molekularnego. Dużo dobrych opinii czytałem na temat Ronic Zyle i zachęcają mnie jego funkcje, o których wyczytałem na stronie producenta. Chciałbym jednak dokonać przemyślanego zakupu. Czy ktoś z obecnych mógłby mi powiedzieć, na co warto zwrócić uwagę przy wyborze takiego blendera? Będę wdzięczny za pomoc.

 5. Suumkir 13 grudnia 2016 at 17:50

  super robot, dla mnie to najlepszy sprzęt jaki mam w całej kuchni. trochę wydałam, ale bylo warto, każdemu polecam kupić taki robot.

Poniżej formularz na Wasze opinie

Twój adres e-mail nie będzie widoczny. Wypełnij wymagane pola. *