Suszarka do włosów jaka najlepsza
Suszarka do włosów

Jaka suszarka do włosów najlepsza? - Ranking 2023

W poniższej tabeli znajduje się Ranking najlepszych produktów w kategorii Jaka suszarka do włosów najlepsza?. Ranking TOP 5 jest aktualizowany każdego dnia i pochodzi z serwisu Skąpiec.pl.

Jaka suszarka do włosów najlepsza? - Ranking Producent Cena
1.
DIFORO Leste
blankAktualna Cena
2.
Blaupunkt Suszarka do włosów HDD 301 BL HDD301BK
blankAktualna Cena
3.
Philips BHC010/10
blankAktualna Cena
4.
Remington D5408 MINERAL GLOW
blankAktualna Cena
5.
Philips BHD003/00
blankAktualna Cena

To urządzenie, bez którego trudno się obyć. Suszarka do włosów to podstawowe wyposażenie każdej łazienki. Nie tylko błyskawicznie suszy pasma, ale również pomaga je wystylizować. Na rynku znajdziemy obecnie różnorodne modele. Jak wybrać najlepszą suszarkę do włosów?

Nowoczesna suszarka do włosów nie ogranicza się wyłącznie do opcji suszenia. Oferuje również szereg funkcji dodatkowych. Dzięki temu możemy jednocześnie suszyć i modelować włosy, a także je pielęgnować. Aby jednak cieszyć się satysfakcjonującymi efektami, trzeba wybrać odpowiedni model. Przyjrzyjmy się zatem bliżej tym urządzeniom.

Rodzaje suszarek do włosów

Najczęściej spotkamy się z podziałem suszarek na:

 • Suszarka do włosów do użytku domowego – najpopularniejszy model, który znajdziemy niemal w każdym domu. Nowoczesne suszarki do włosów dedykowane klientom indywidualnym są bardzo zbliżone do urządzeń profesjonalnych, mają podobną moc i podobne funkcje.
 • Profesjonalna suszarka do włosów – dedykowana zwłaszcza fryzjerom. Charakteryzuje się większą wytrzymałością i nieco większymi rozmiarami, w porównaniu do suszarek domowych. Profesjonalne modele są jednak lekkie i mają dłuższy przewód. Wyposażone są najczęściej w szereg rozmaitych nakładek i końcówek, dzięki którym można tworzyć rozmaite fryzury. Profesjonalna suszarka do włosów jest droższa od suszarki dedykowanej konsumentom indywidualnym.
 • Suszarka do włosów turystyczna (kompaktowa) – to niewielkie i bardzo poręczne urządzenie, które sprawdzi się przede wszystkim podczas podróży. Suszarka turystyczna posiada najczęściej składaną rączkę, dzięki czemu zajmuje niewiele miejsca. Jeśli interesuje Cię mała suszarka do włosów, to wybór idealny. Tego typu model oferuje jednak nieco niższą moc i znacznie mniej funkcji dodatkowych niż suszarka o standardowych wymiarach.

Jak kupić dobrą suszarkę do włosów?

Wybór dobrej suszarki do włosów nie jest wcale taki prosty. Na rynku aż roi się od różnorodnych modeli. Warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę kupując tego rodzaju sprzęt.

 • Moc – w ofercie znajdziemy suszarki do włosów o mocy od 800 W do 2300 W. Im większa moc urządzenia, tym szybciej wysuszymy pasma. Ten parametr warto dostosować do indywidualnych potrzeb. Do włosów gęstych, długich i grubych lepiej wybrać model o mocy minimum 1600 W, do krótkiej czupryny wystarczy moc w granicach 1000-1500 W. Szybkość suszenia ma nie tylko wymiar praktyczny. Im krócej narażamy włosy na działanie gorącego powietrza suszarki, tym lepiej dla ich kondycji.
 • Siła nawiewu – na rynku spotkamy suszarki z regulatorem siły nawiewu, najczęściej występuje regulacja 2-, 3- i 4-stopniowa. To przydatna funkcja, bowiem siłę nawiewu możemy dostosować do swoich potrzeb. Delikatniejszy nawiew sprawdzi się na przykład podczas modelowania fryzury, mocniejszy natomiast pozwoli szybciej wysuszyć bardzo mokre pasma.
 • Regulacja temperatury – większość nowoczesnych urządzeń oferuje regulację temperatury wydmuchiwanego powietrza. Najczęściej regulator jest 2-, 3- lub 4-stopniowy. Dzięki temu możemy ustawić wyższą albo niższą temperaturę, w zależności od potrzeb. Warto wybrać suszarkę do włosów, która oferuje opcję nawiewu zimnego powietrza. Specjaliści podkreślają, że suszenie włosów zimnym nawiewem nie odbija się tak mocno na kondycji pasm jak suszenie gorącym powietrzem. Warto zatem z takiej funkcji korzystać. Zimne powietrze również bardzo dobrze utrwala fryzurę.
 • Głośność – większość urządzeń tego rodzaju emituje hałas na zbliżonym poziomie. Suszarka to dość głośne urządzenie. Jeśli jednak interesuje Cię cicha suszarka do włosów, wybierz model, który ma jak najniższy poziom decybeli (dB).

Na co jeszcze zwrócić uwagę kupując suszarkę do włosów?

Podstawowe parametry techniczne suszarki do włosów już poznaliśmy. Przyjrzyjmy się teraz budowie tego urządzenia.

 • Specjalne powłoki – najlepsze suszarki do włosów wyposażone są w specjalne powłoki, które minimalizują ryzyko uszkodzenia włosów. Najbardziej popularne są powłoki turmalinowe oraz powłoki ceramiczne. Turmaliny to minerały, które skutecznie zamykają łuski włosa podczas suszenia i zapobiegają elektryzowaniu się włosów (działają podobnie jak jonizacja). Dzięki powłokom ceramicznym temperatura podczas suszenia jest bardzo równomiernie rozprowadzana, dzięki czemu włosy są mniej narażone na uszkodzenia.
 • Uchwyt – warto wybrać suszarkę z uchwytem antypoślizgowym, który pewnie leży w dłoni. Dzięki temu zwiększy się komfort oraz bezpieczeństwo użytkowania urządzenia. Zmniejszy się ryzyko upuszczenia suszarki. Jeśli zamierzamy podróżować z suszarką, wybierzmy model ze składanym uchwytem. To domena szczególnie suszarek turystycznych.
 • Filtry – trzeba pamiętać, że podczas suszenia do silnika suszarki mogą dostać się rozmaite zanieczyszczenia, które mogą nawet uszkodzić urządzenie. Coraz więcej modeli posiada specjalne filtry ochronne. Mają one postać gęstej siatki umieszczonej z tyłu. Taki filtr należy na bieżąco czyścić.
 • Przełącznik napięcia – to kolejna ważna kwestia, zwłaszcza w sytuacji, gdy suszarka ma nam towarzyszyć w podróży, szczególnie do innego kraju. Taki przełącznik pozwoli dostosować urządzenie do innego napięcia w gniazdku. (Wspomniane bardziej jako ciekawostka, bo można oczywiście kupić specjalne przejściówki, które tak jakby dopasowują sprzęt z naszego kraju do gniazdek w innych krajach).
 • Kabel – warto również zwrócić uwagę na kabel suszarki do włosów i dostosować jego długość do własnych potrzeb. Większość dostępnych na rynku modeli posiada przewód o długości 1,8-2 m. Suszarki profesjonalne wyposażone są w kable nawet do 3 m długości. Nowoczesne modele posiadają opcję zwijania kabla, co na pewno ułatwia przechowywanie urządzenia. Jeśli interesuje Cię suszarka do włosów bezprzewodowa, taki model również znajdziesz w ofercie. Tego rodzaju suszarki zasilane są bateriami lub akumulatorem.

Suszarka do włosów – dodatkowe funkcje i wyposażenie

Jak już wspominaliśmy, najlepsze suszarki do włosów nie ograniczają się jedynie do suszenia pasm. Dbają również o kondycję włosów oraz ich wygląd. Z jakimi funkcjami w tych urządzeniach spotkamy się najczęściej? Jakiego rodzaju nakładki znajdziemy w zestawie?

 • Suszarka do włosów z jonizacją – niemal wszyscy producenci oferują obecnie taką opcję. Tego rodzaju urządzenia wyposażone są w specjalny generator jonów. Jego zadaniem jest wytwarzanie jonów ujemnych, które neutralizują ładunki dodatnie powstające na powierzchni włosa podczas suszenia. Ładunki dodatnie otwierają łuskę włosa, przez co staje się on szorstki, a fryzura napuszona. Suszarka do włosów z jonizacją zapobiega takiemu efektowi. Jonizator bowiem zamyka łuski włosa. Dzięki temu fryzura jest gładka, a włosy nie elektryzują się.
 • Suszarka do włosów z koncentratorem – tę nakładkę znajdziemy niemal we wszystkich suszarkach na rynku. Koncentrator umożliwia skupienie wydmuchiwanego powietrza i kierowanie go na konkretne miejsce. Nakładka ta ma wąską końcówkę ze szczeliną (szerszą lub węższą). Koncentrator ułatwia modelowanie włosów.
 • Suszarka do włosów z dyfuzorem – w ofercie znajdziemy dwa rodzaje dyfuzorów –  z długimi lub krótkimi końcówkami. Pierwszy doskonale unosi włosy u nasady, a drugi nadaje im objętości i zapobiega puszeniu.
 • Suszarka do włosów z nakładką prostującą – wyposażona w płytki ceramiczne, które równomiernie rozkładają temperaturę. Tego rodzaju urządzenie suszy i jednocześnie prostuje, wygładza włosy. To świetna alternatywa dla prostownicy do włosów.
 • Suszarka do włosów kręconych – na rynku spotkamy również tego typu nakładki. Umożliwiają one formowanie loków oraz fal.

Oferta suszarek jest na tyle bogata, że każdy znajdzie model dostosowany do swoich potrzeb. Najtańsze urządzenia kosztują nie więcej niż 50 złotych. Bardziej zaawansowane modele to wydatek rzędu kilkuset złotych.

Suszarka do włosów do 100 zł

Jeśli ogranicza nas budżet i chcemy kupić suszarkę do włosów za nie więcej niż 100 złotych, wcale nie musimy zadowalać się byle jakim sprzętem. W tym przedziale cenowym znajdziemy już całkiem przyzwoite urządzenia, które szybko wysuszą i wymodelują każdego rodzaju włosy.

Suszarka do włosów do 100 złotych może mieć moc nawet do 2000 W, 4-stopniową regulację siły nawiewu oraz temperatury. W tego typu modelu możemy również liczyć na opcję nawiewu zimnego powietrza, jonizację, zabezpieczenie przed przegrzaniem oraz dodatkowe nakładki: koncentrator czy dyfuzor.

Kupując suszarkę do włosów dokładnie sprawdźmy wszystkie parametry techniczne. Dwa różne modele w tej samej cenie mogą bowiem oferować zupełnie inne funkcje i wyposażenie. Warto, oczywiście, dostosować urządzenie do swoich indywidualnych potrzeb. Trzeba pamiętać, że na cenę sprzętu wpływa nie tylko jego jakość, ale również renoma producenta. Przed zakupem warto odpowiedzieć sobie na pytanie, czego konkretnie od tego urządzenia oczekujemy.

Jaka suszarka do włosów najlepsza? - Ranking 2023

W poniższej tabeli znajduje się Ranking najlepszych produktów w kategorii Jaka suszarka do włosów najlepsza?. Ranking TOP 5 jest aktualizowany każdego dnia i pochodzi z serwisu Skąpiec.pl.

Jaka suszarka do włosów najlepsza? - Ranking Producent Cena
1.
DIFORO Leste
blankAktualna Cena
2.
Blaupunkt Suszarka do włosów HDD 301 BL HDD301BK
blankAktualna Cena
3.
Philips BHC010/10
blankAktualna Cena
4.
Remington D5408 MINERAL GLOW
blankAktualna Cena
5.
Philips BHD003/00
blankAktualna Cena

Artykuł dotyczy:

 • jaka suszarka do włosów
 • suszarki do włosów ranking
 • jak
 • ranking suszarek do włosów
 • jaką suszarkę do włosów wybrać

Jaka suszarka do włosów najlepsza? - Opinie 12 szt.

 1. Dobra suszarka do włosów musi kosztować. Nie mówię, że to mają być wielkie pytania, ale taką stówkę trzeba dać 🙂 Ja akurat korzystam z suszarki Remington, ale też miałam przyjemność używać Babyliss i jest też super 🙂

 2. wg mnie w zestawieniu brakuje suszarek panasonica – a już na pewno tego modelu nowego z jonizacją – używam i chwalę sobie – mimo codziennego suszenia włosy nie są sianowate.

 3. Ja z kolei babylissa postawiłabym na pierwszym miejscu ze względu na szybkość suszenia bez niszczenia włosów. Co prawda, mam model 6000E ale z silnikiem bezszczotkowym.

  • Silnik bezszczotkowy to super sprawa, suszarka z takim silnikiem może służyć całe lata bez awarii i bez niszczenia włosów jeśli ma jonizację.

 4. Rzeczywiście Panasonic z jonizacją jest dobry. Także używam tej suszarki i włosy są w lepszej kondycji niż kiedy używałam poprzedniej suszarki.

 5. U mnie w zakładzie świetnie się ta suszarka sprawdza. jest lekka poręczna, nie bolą ręce podczas układania włosów klientce. Długo szukałam takiego sprzętu i wreszcie mam 🙂

 6. Ja w swoim salonie używam model 6000E, bo ma silnik bezszczotkowy i niesamowicie krótko suszy, ma też 4 ustawienia temperatury i prędkości z funkcją Turbo, jest super…

 7. U mnie też babyliss na pierwszym, ale nie ten model, bo jakiś czas temu kupiłam suszarkę z czujnikiem temperatury, która bardzo mocno poprawiła kondycję moich włosów. Żaden szampon mi tak jej nie poprawił.

 8. ja kupiłam sobie digital sensor od babyliss i to jest najlepsza suszarka jaką miałam. w parze z prostownicą i lokówką automatyczną, mogę stylizowac włosy tak, jakbym wyszła od fryzjera.

 9. Jest wiele świetnych suszarek, jednak najpopularniejszy zawsze jest Philips. Warto jednak czasami wybrać marki mniej popularne.

 10. Najpopularniejsze nie zawsze oznacza najlepsze. Ja mam babyliss z tej nowej linii premium od 2 miesięcy i moim zdaniem jest świetna. Ma regulacje temperatury i zimny nawiew, 3 końcówki do wyboru. Poza tym jest bardzo lekka, ręce się nie męczą przy suszeniu, a jaka co suszyć i zwykle to trwało wieczność 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here